справа № 462/9554/24
УХВАЛА
23 січня 2025 року суддяЗалізничного районногосуду м.Львова ГедзБ.М.,розглянувши питанняпро виправленняописки,допущеної в рішеннісуду від23.01.2025у справіза заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Залізничний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про встановлення факту, що має юридичне значення,-
встановив:
23січня 2025року Залізничнимрайонним судомм.Львова усправі №462/9554/24за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Залізничний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про встановлення факту, що має юридичне значення ухвалено рішення, яким заяву задоволено, встановлено факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Скадовськ Скадовського району Херсонської області.
При цьому у вступній частині рішення зазначено, що таке ухвалено за присутності заявника ОСОБА_3 , а в абз 2 резолютивної частини рішення вказано: "Встановити факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Скадовськ Скадовського району Херсонської області", тобто ім`я та побатькові вказано в родовому відмінку замість називного.
Згідно ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Виходячи зі змісту п. 19 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №14від 18.12.2009року «Просудове рішенняу цивільнійсправі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено. Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності (постанова Верховного Суду від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17).
Оглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що при постановленні вступної та резолютивної частини рішення дійсно було допущено описку щодо зазначення присутності заявника, замість його відсутності, оскільки такий подав заяву про розгляд справи за його відсутності, не був присутній в судовоум засіданні і в резолютивній частинірішення ім`я та по батькові особи, віносно якої ставиться питання про встановлення факту вказано в родовому відмінку замість називного.
Беручи до уваги, що описка є технічною, не змінює змісту рішення, тому слід внести відповідні виправлення у встпуну та резолютивну частину рішення суду від 23 січня 2025 року у цивільній справі № 462/9554/24.
Керуючисьст. 269 ЦПК України, суд, -
постановив:
Виправити опискудопущену увступній тав резолютивнійчастині рішення Залізничногорайонного судум.Львова від23.01.2025у цивільнійсправі №462/9554/24за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Залізничний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про встановлення факту, що має юридичне значення, виключиши з вступної частини рішення "за участю заявника ОСОБА_1 " та виклавши другий абзац резолютивної частини вказаного рішення суду правильно таким чином: «Встановити факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Скадовськ Скадовського району Херсонської області».
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Суддя: (підпис) Б.М. Гедз
З оригіналом згідно.
Оригінал ухвали знаходиться у справі № 462/9554/24
Суддя: Б.М.Гедз
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124634053 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Гедз Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні