17.01.2025
Справа №359/2975/15-к
Провадження №1-в/359/62/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2025 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Борисполі без технічної фіксації подання начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судимого 28.05.2020 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області за ч. 3 ст. 185 КК України, із застосуванням ч. 4 ст. 70 та ч. 1 ст. 71 КК України до 5-ти років 2-х місяців позбавлення волі, із зарахуванням у строк відбування покарання період перебування в установах попереднього ув`язнення з 06.07.2015 року по 18.04.2016 року, -
в с т а н о в и в:
До Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшло вищезазначене подання начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_5 .
Подання мотивоване тим, що 07.07.2023 року з місць позбавлення волі звільнився ОСОБА_5 . Після звільнення на шлях виправлення не став. Ніде не працевлаштувався. Періодично зловживає спиртними напоями. Так, 11.09.2024 року ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 178 КУпАП. Після скоєння правопорушення гр. ОСОБА_5 був попереджений, що у випадку, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд. 09.01.2025 року гр. ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 182 КУпАП, після чого знову був попереджений про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду. 09.01.2025 року ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 175-1КУпАП, після чого вкотре був попереджений про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду. Ці правопорушення підтверджують те, що ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, і може повторно вчиняти кримінальні правопорушення. Останній неодноразово попереджався, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд. Однак належних висновків не зробив. На підставівикладеного начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області просив вирішити питання про встановлення ОСОБА_5 адміністративного нагляду терміном 1 рік та застосувати до останнього наступні обмеження: заборонити вихід з будинку чи квартири за місцем проживання з 22-00 год. до 06-00год. наступного дня; заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де спиртні напої реалізуються на розлив; зобов`язати прибувати на реєстрацію кожного вівторка кожного місяця до Бориспільський РУП ГУНП в Київській області; заборонити виїзд за межі м. Києва та Київської області без дозволу керівництва Бориспільського РУП ГУНП в Київській області.
В судове засідання учасники провадження не з`явилися, повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи. Неявка останніх не перешкоджає розгляду.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.4 ст.107 КПК України не здійснювалось у зв`язку із неприбуття в судове засідання учасників процесу в даному кримінальному провадженні.
Дослідивши наявні в поданні матеріали, суд вважає за необхідне його задовольнити та встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд із відповідними обмеженнями.
Згідност.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Відповідно дост. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Частиною 1статті 6Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеномустаттею 5 цього Законупорядку, терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Так, розгляд подання здійснюється за місцем проживання ОСОБА_5 у відповідності до ст. 158 КВК України, ст.ст. 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
З матеріалів подання вбачається, що 07.07.2023 року з місць позбавлення волі звільнився гр. ОСОБА_5 . Після звільнення на шлях виправлення не став. Ніде не працевлаштувався. Періодично зловживає спиртними напоями.
Так, 11.09.2024 року ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 2 ст. 178 КУпАП. Після скоєння правопорушення ОСОБА_5 був попереджений, що у випадку, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд.
09.01.2025 року гр. ОСОБА_5 був притягнений до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 182 КУпАП, яке вчинив 04.01.2025 року, після чого знову був попереджений про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду.
09.01.2025 року ОСОБА_5 також був притягнений до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 175 і КУпАП та повторно був попереджений про можливість встановлення за ним адміністративного нагляду.
Ці правопорушення підтверджують те, що ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, і може повторно вчиняти кримінальні правопорушення.
ОСОБА_5 неодноразово попереджався, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд. Однак належних висновків не зробив.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодоосіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З огляду на викладене та відповідно до зазначених вимог закону, суд вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд терміном 1 рік із застосуванням у відповідності до ст. 10 зазначеного Закону наступних обмежень: не виходити з будинку чи квартири за місцем проживання з 22-00 год. до 06-00год. наступного дня; не відвідувати кафе, бари, ресторани, де спиртні напої реалізуються на розлив; прибувати на реєстрацію кожного вівторка кожного місяця до Бориспільський РУП ГУНП в Київській області; не виїжджати за межі м. Києва та Київської області без дозволу керівництва Бориспільського РУП ГУНП в Київській області.
Саме такі заходи в порядку встановлення адміністративного нагляду, на думку суду, є достатніми для належного контролю поведінки ОСОБА_5 з метою недопущення вчинення ним новим правопорушень.
Враховуючи зазначене та керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі , ст. 158 КВК України, суд, -
у х в а л и в :
Клопотання начальника Бориспільського районного управління поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку чи квартири за місцем проживання з 22-00 год. до 06-00год. наступного дня;
- заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де спиртні напої реалізуються на розлив;
- зобов`язати прибувати на реєстрацію кожного вівторка кожного місяця до Бориспільський РУП ГУНП в Київській області;
- заборонити виїзд за межі м. Києва та Київської області без дозволу керівництва Бориспільського РУП ГУНП в Київській області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 днів з дня проголошення судового рішення шляхом подання апеляції через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124664309 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про установлення, припинення адміністративного нагляду |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Вознюк С. М.