Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/2594/24
номер провадження 1-кс/695/116/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2025 рокум. Золотоноша
Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали скарги адвоката ОСОБА_2 , яка подана в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого, -
В С Т А Н О В И В:
23 січня 2025 року до слідчого судді надійшла скарга адвоката ОСОБА_2 , яка подана в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого, в якій скаржник просить зобов`язати старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області розглянути клопотання ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №12023250370001226 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Скаргу мотивовано тим, що 17.12.2024 р. ОСОБА_3 звернувся до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області з клопотанням про закриття кримінального провадження №12023250370001226 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Зазначене клопотання було отримане працівниками Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області 24.12.2024р. згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яке отримано ОСОБА_3 15.01.2025р.
Станом на день подання скарги жодної відповіді від слідчого не отримано, а тому скаржник звернувся до суду із вказаною заявою.
Вирішуючи питання відкриття провадження за скаргою, слідчий суддя встановив наступне.
Частиною 1 статті 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора:1) бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;
Таким чином, частиною 1 статті 303 КПК України встановлено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого, дізнавача або прокурора, які може бути оскаржено під час досудового розслідування, а також вказано суб`єктів, які можуть звертатись із відповідними скаргами до слідчого судді.
Згідно із ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Скарга повертається, якщо: 1) скаргу подала особа, яка не має права подавати скаргу; 2) скарга не підлягає розгляду в цьому суді; 3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Пункт 3 частини 2 статті 304 КПК України передбачає, що скарга повертається, якщо: скарга подана після закінчення строку, передбаченогочастиною першоюцієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Статтею 113 КПК України визначено, що процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії. Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.
Відповідно до ст. 116 КПК України процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки. Строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту або передано особі, уповноваженій їх прийняти, а для осіб, які тримаються під вартою або перебувають у медичному чи психіатричному стаціонарі, спеціальній навчально-виховній установі, - якщо скаргу або інший документ подано службовій особі відповідної установи до закінчення строку.
Згідно з ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
Слідчим суддею встановлено, що скаржник скерував клопотання про закриття кримінального провадження до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області 18.12.2024р., що стверджується копією доданого рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення. Поштове відправлення було доставлено до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області 24.12.2024р.
Статтею 220 КПК України передбачено, що клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
З огляду на те, що дана скарга подана до суду тільки 23 січня 2025року, тобто майже через місяць після отримання відділом поліції вказаного клопотання, вимоги ч. 1 ст. 304 КПК України скаржником порушені.
У скарзі скаржник не просить поновити строк на оскарження бездіяльності слідчого, з окремим клопотанням не звертається.
Посилання заявника на те, що повідомлення про вручення поштового відправлення отримане ОСОБА_3 15.01.2025р., з якого останній і відраховував відповідний строк для подання скарги не заслуговують на увагу, оскільки відрахування вказаного строку на оскарження бездіяльності слідчого, згідно норм КПК України, здійснюється саме з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Таким чином, з тексту скарги не вбачаються поважні причини, які б не дозволили скаржнику подати скаргу на бездіяльність слідчого у встановлений законом строк.
Враховуючи, що скарга подана скаржником до суду з пропущенням передбаченогоч. 1 ст. 304 КПК України десятиденного строку встановленого для оскарження бездіяльності слідчого, і в скарзі скаржник не довів, що строк подачі скарги був пропущений з поважних причин, відповідного клопотання слідчому судді не подав, а тому слідчий вважає, що підстав для поновлення строку звернення з даною скаргою до суду не встановлено, тому скарга підлягає до повернення.
Керуючись ст.ст. 303, 304 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу адвоката ОСОБА_2 , яка подана в інтересах ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого, повернути скаржнику.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її прийняття, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124665409 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Середа Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні