Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
24 січня 2025 року № 520/32320/24
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А" про зупинення виконання або зупинення дії судового рішення у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А" до Відділу державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській областях Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання незаконною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В :
Товариством з обмеженою відповідальністю "С.Т.А" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати незаконною та скасувати постанову про застосування адміністративно- господарського штрафу №129249 від 29 жовтня 2024 року, складеною Відділом державного нагляду (контролю) у Донецькій, Луганській та Харківській областях Державної служби України з безпеки на транспорті про накладення на ТОВ «С.Т.А» штрафу в розмірі 17000,00 гривень.
Ухвалою суду від 02.12.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у адміністративній справі за вищевказаним позовом.
Представником позивача 23.01.2025 року із використанням системи "Електронний суд" подано до суду заяву про зупинення виконання або зупинення дії судового рішення, в якій останній просить суд винести ухвалу про зупинення примусового стягнення за виконавчим провадженням №76823914 від 20.01.2025 р. на підставі постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 129249 від 29.10.2024, виданої ДСУ з безпеки на транспорті до розгляду судом питання по суті та прийняття відповідного судового рішення.
Суд, дослідивши подану до суду 23.01.2025 року представником позивача заяву, зазначає таке.
Відповідно до положень ст.166 КАС України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно із положеннями ч.1 ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Приписами ч.2 ст.167 КАС України визначено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
З врахуванням вищевикладеного, суд зазначає, що представник позивача, звертаючись до суду 23.01.2025 року із заявою про зупинення виконання або зупинення дії судового рішення, не навів обґрунтування такої шляхом зазначення на підставі якої норми Кодексу адміністративного судочинства України звертається до суду з питання зупинення виконання або зупинення дії судового рішення, що в своєю чергу не дає суду можливості здійснити розгляд такої заяви та свідчить про її очевидну необґрунтованість, то суд доходить висновку про наявність підстав для повернення такої заяви позивачу без розгляду.
Крім того, суд зазначає, що позивач не позбавлений можливості звернення до суду із відповідною заявою у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку з процесуальних питань.
Керуючись статтями 166, 167, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "С.Т.А" про зупинення виконання або зупинення дії судового рішення, подану до суду 23.01.2025 року - повернути позвиачу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мельников Р.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124673218 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мельников Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні