Постанова
від 23.01.2025 по справі 420/8192/24
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 січня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/8192/24

Перша інстанція: суддя Танцюра К.О.,

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача Турецької І. О.,

суддів Градовського Ю. М., Шеметенко Л. П.

розглянувши, в порядку письмового провадження, апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 травня 2024 року у справі за позовом адвоката Стеблинської Олени Анатоліївни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАФТ», до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

Короткий зміст позовних вимог.

У березні 2024 року адвокат Стеблинська О. А., яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАФТ» (далі ТОВ «КРАФТ») звернулася до суду першої інстанції з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області (далі ГУ ДПС в Одеській області), Державної податкової служби України (далі ДПС України), в якому просить:

1) визнати протиправними та скасувати рішення Комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних :

- № 10095654/31760612 від 05.12.2023 про відмову у реєстрації податкової накладної №254 від 20.12.2022;

- № 10146640/31760612 від 12.12.2023 про відмову у реєстрації податкової накладної №255 від 20.12.2022;

- № 10298201/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №326 від 20.01.2023;

- № 10298202/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №256 від 06.12.2022;

- № 10298203/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №257 від 16.12.2022;

- № 10298204/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №253 від 16.12.2022;

- № 10298205/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №194 від 02.12.2022;

- № 10298206/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №195 від 13.12.2022;

- № 10298207/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №308 від 14.11.2022;

- № 10298208/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №476 від 17.10.2022;

- № 10298209/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №291 від 17.10.2022;

- № 10298210/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №475 від 17.10.2022;

- № 10298211/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №284 від 03.10.2022;

- № 10298212/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №280 від 12.10.2022;

- № 10298213/31760612 від 02.01.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №281 від 12.10.2022;

2) зобов`язати ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 194, № 195, № 253, № 254, № 255, № 256, № 257, № 280 , №281, №284, № 291, №308, № 326, № 475, № 476, датою їх подання.

Обґрунтовуючи позовні вимоги адвокат зазначає, що рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не відповідають вимогам щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії.

Як указує представниця ТОВ «КРАФТ», в квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної суб`єкт владних повноважень не навів конкретний перелік документів, які необхідно надати для реєстрації податкової накладної.

Аргументуючи свою позицію адвокат, покликаючись на Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (далі Порядок №520), указує, що хоча перелік документів, необхідний для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначений наведеним нормативним актом, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.

Тобто, на її переконання, зміст переліку документів, встановлений пунктом 5 Порядку № 520 свідчить про те, що він є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов`язань, тобто узгоджуватися з вимогами, як пункту 185.1 статті 185, так і пункту статті 187 Податкового кодексу України (далі ПК України).

Резюмуючи викладене, адвокат вважає, що контролюючий орган повинен під час зупинення реєстрації податкової накладної не лише запропонувати надати документи, а навести їх конкретний перелік, оскільки в пункті 5 Порядку № 520 наведений приблизний та не вичерпний («може включати») перелік документів необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена в ЄРПН.

На переконання адвоката, оскаржувані рішення не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акту індивідуальної дії та породжує його неоднозначне трактування, що у свою чергу, впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Водночас, за твердженням адвоката, платником податків наданий достатній пакет документів для підтвердження здійснення господарських операцій та для необхідності реєстрації податкових накладних, а тому підстави для зупинення реєстрації податкових накладних та винесення оскаржуваних рішень, на переконання адвоката, відсутні.

Мотивуючи позовну вимогу про обов`язок ДПС України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні, адвокат Стеблинська О. А. посилається на статтю 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту), в якій наголошено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, були порушені, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Отже, на її думку, задоволення наведеної вимоги, є дотриманням судом гарантій про те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений і вказане рішення неможливо визнати втручанням у дискреційні повноваження відповідачів, оскільки ними такі повноваження були самостійно реалізовані шляхом прийняття оскаржених рішень, які були предметом судового контролю у межах цієї справи.

Окремо, адвокат просила суд стягнути на його користь з ГУ ДПС в Одеській області судові витрати, які складаються з судового збору та витрат на правничу допомогу.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20 травня 2024 року, ухваленим за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, позов ТОВ «КРАФТ» - задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №10095654/31760612 від 05.12.2023; №10146640/31760612 від 12.12.2023; №10298201/31760612 від 02.01.2024; №10298202/31760612 від 02.01.2024; №10298203/31760612 від 02.01.2024; №10298204/31760612 від 02.01.2024; №10298205/31760612 від 02.01.2024; №10298206/31760612 від 02.01.2024; №10298207/31760612 від 02.01.2024; №10298208/31760612 від 02.01.2024; №10298209/31760612 від 02.01.2024; №10298210/31760612 від 02.01.2024; №10298211/31760612 від 02.01.2024; №10298212/31760612 від 02.01.2024; №10298213/31760612 від 02.01.2024;

Зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні № 194, № 195, № 253, № 254, № 255, № 256, № 257, № 280 , № 281, №284, №291, №308, № 326, № 475, № 476, датою їх подання.

Суд стягнув за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС в Одеській області на користь ТОВ «КРАФТ» суму сплаченого судового збору в розмірі 22 710,00 грн.

Також за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України, на користь ТОВ «КРАФТ», суд стягнув судовий збір у розмірі 22 710,00 грн.

Вирішуючи спір по суті, суд першої інстанції вказав, що у спірних рішеннях контролюючий орган не зазначив, які саме документи не надані платником податку, з того загального переліку документів, що містить форма цього рішення.

Суд першої інстанції звернув увагу, що в матеріалах справи наявні пояснення та перелік документів, надані ТОВ «КРАФТ» на виконання рішення суб`єкта владних повноважень про зупинення реєстрації податкових накладних, яких, на думку суду, було достатньо для підтвердження здійснення господарської діяльності.

Далі суд першої інстанції зробив акцент на тому, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Вживання контролюючим органом загального посилання на надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства без конкретизації, не може вважатись обґрунтованим.

Як указав суд, невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії, призводить до визнання його протиправним, у зв`язку з чим наявні підстави для скасування такого акта.

Щодо зобов`язальної частини позову суд першої інстанції вважав, що ТОВ «КРАФТ» надані усі необхідні документи для реєстрації податкової накладної, а тому задля того, щоб спір між сторонами був вирішений остаточно, слід зобов`язати ДПС України зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, покликаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, представник ГУ ДПС в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, прийняті виключно в межах діючого законодавства та з дотриманням усіх необхідних критеріїв.

Скаржник указує, що реєстрація податкових накладних була зупинена, оскільки обсяг постачання товарів дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/ послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та додаткові документи для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Мотивуючи свою позицію скаржник указує, що оскаржувані рішення Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН ГУ ДПС в Одеській області були прийняті у зв`язку з наданням платником податків копій документів, складених з порушенням законодавства.

Як пояснює скаржник, за результатами розгляду поданих платником податків копій документів, комісія ГУ ДПС в Одеській області встановила, що згідно умов договору, Замовник оплачує Виконавцю авансовий платіж за кожний етап роботи, однак, ані платіжних інструкцій, ані виставлених рахунків на оплату авансових платежів до контролюючого органу платник податків не надав.

Окрім того, як указує скаржник, згідно умов договору роботи здійснюються за допомогою матеріалів Виконавця, проте, інвентаризаційних описів матеріалів, необхідних для виконання робіт, та які передбачені договором, платник податків також не надав.

Далі скаржник пояснює, що відсутні відомості щодо придбання та постачання необхідних матеріалів та ресурсів до Позивача задля здійснення господарської діяльності.

Також, скаржник указує, що роботи приймаються на основі акту приймання виконаних робіт, однак, зазначений документ також не наданий разом із загальним пакетом документів.

З огляду на викладене, скаржник вважає, що документи, надані разом із повідомленнями про надання пояснень та копій документів, є сумнівними та ймовірно складені з порушенням чинного законодавства.

При цьому, скаржник наголошує на тому, що обов`язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на позивача. Вказані первинні документи мають відповідати стандартам бухгалтерського обліку та вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».

На переконання скаржника, на час винесення спірних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, платник податків не виконав вимоги ПК України та Порядку №520 щодо підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних і саме з цих підстав контролюючий орган відмовив в реєстрації податкової накладної.

Окремо скаржник наполягає на відсутності правових підстав для зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, оскільки така вимога відноситься виключно до дискреційних повноважень контролюючого органу.

ТОВ «КРАФТ» своїм процесуальним правом подання відзиву на апеляційну скаргу не скористалося.

Стаття 311 КАС України надає право суду апеляційної інстанції розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Фактичні обставини справи.

ТОВ «КРАФТ» зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, дата запису 06.12.2001, код ЄДРПОУ 31760612.

ТОВ «КРАФТ» перебуває на обліку в ГУ ДПС в Одеській області, юридична адреса: 65098, Одеська область, місто Одеса, вулиця Степна, будинок 1.

Основний вид економічної діяльності ТОВ «КРАФТ»: Оптова торгівля металами та металевими рудами (код за КВЕД 46.72).

Інші види діяльності: 24.34 Холодне волочіння дроту, 25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій, 25.61 Оброблення металів та нанесення покриття на метали, 49.41 Вантажний автомобільний транспорт, тощо.

03.11.2021 між ТОВ «КРАФТ» (Виконавець) та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» (Замовник) ЄДРПОУ 44402376 укладений Договір №58.

Згідно пункту 1.1. розділу 1 «Предмет договору» Замовник доручає, а Виконавець на свій ризик, в межах Договірної ціни, виконує власними та залученими силами та засобами, власними та/або отриманими від Замовника матеріалами передбачені Договором роботи на об`єкті, забезпечує необхідну якість робіт, здає їх в обумовлені строки Замовнику, усуває зауваження Замовника та дефекти, допущені з його вини, протягом гарантійного строку експлуатації Об`єкту, а Замовник зобов`язується передати Виконавцю Об`єкт, затверджену документацію необхідну для виконання ообіт, прийняти та оплатити роботу.

Пунктами 2.1.- 2.3. розділу 2 «Вартість робіт» цього Договору передбачено, що вона становить 2 744 650,00 грн з ПДВ та може змінюватися в разі збільшення об`єму робіт.

Якщо об`єм робіт буде зменшено по відношенню до узгодженого на час укладання договору, то вартість робіт буде перерахована пропорційно фактично виконаному об`єму робіт.

Всі додаткові роботи, що не були вказані в кошторисі (додаток 1), розцінюються та оплачуються окремо за письмовою згодою сторін.

Згідно пункту 6.2. розділу 6 Договору «Умови розрахунків», Умови оплати:

- авансовий платіж у розмірі 50 % від загальної суми договору, оплачується Замовником протягом 3 х ( трьох) банківських днів з дня отримання рахунку Виконавця:

- залишок у розмірі 50 % від загальної суми договору має бути перерахований Виконавцю протягом 3 х (трьох) банківських днів з моменту підписання акту приймання передачі виконаних Робіт.

12.10.2022 Сторони уклали додаткову угоду № 1, якою змінені умови оплати передбачені пунктом 6.2 Договору №58, а саме:

- авансовий платіж сплачується у розмірі 50% протягом 3 -х банківських днів з дня отримання рахунку та товар;

- 30% оплачується протягом 3 -х банківських днів з дня отримання рахунку на товар;

- залишок у розмірі 20% від загальної суми Договору оплачується після підписання акту приймання передачі виконаних робіт, а саме монтажу металоконструкції.

07.11.2022 між ТОВ «Крафт» та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» укладена додаткова угода № 2 до Договору № 58 про виконання додаткових робіт по виготовленню товару: металоконструкція (місток), вартість 55 850,00 грн. та рахунок № ОD-024003.

23.11.2022 між ТОВ «Крафт» та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» укладена додаткова угода № 3 до Договору № 58 про виконання додаткових робіт по монтажу профнастила для покрівлі, вартість 115 847,25 грн. та рахунок фактуру № ОD-024101.

24.11.2022 між ТОВ «Крафт» та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» укладена додаткова угода № 4 до Договору № 58 про виконання додаткових робіт по виготовленню товару: металоконструкція перекриття норій них ям, та рахунок фактуру № ОD-024136.

03.11.2021 ТОВ «КРАФТ» виставив ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» рахунок №ОD-020303/2 на суму 823 395 грн. - металоконструкція Етажерка очисного обладнання черга 2.

04.11.2021 ТОВ «КРАФТ» виставив ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» отримав рахунок №ОD - 020302 на суму 1 372 325 грн. металоконструкція Етажерка очисного обладнання черга 1.

09.11.2021, на виконання умов договору Замовник здійснив попередню оплату у розмірі 700 000 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 106, призначення платежу: за Етажерку згідно рахунку-фактури №ОD - 020302 від 04..2021 за Договором №58 від 03.11.2021.

В той самий день була сформована та зареєстрована податкова накладна № 810, яка зареєстрована контролюючим органом.

03.10.2022 ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» здійснило другу передплату на поточний рахунок ТОВ «КРАФТ» в сумі 300 000 грн. за Договором №58, що підтверджується платіжною інструкцією № 216 та випискою з банку «Південний». Призначення платежу: за Етажерку згідно рахунку-фактури №ОD - 020302 від 04.11.2021 за Договором № 58.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом отримання передплати ТОВ «КРАФТ» була складена та направлена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №284 від 03.10.2022 на загальну суму 300000 грн., у т.ч. ПДВ 50 000 грн. (а.с. 72, зв.б.т.2).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 2306, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=4401%, «Р»=3760508.47.

Запропоновано надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.74, т.1).

На пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» 28.12.2022 направило повідомлення № 28122302 про надання пояснень щодо податкової накладної №284 та разом з повідомленням направило копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 20 додатків, зокрема:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- податкової накладної №284 від 03.10.2022;

- квитанції до податкової накладної №284 від 03.10.2022;

- видаткової накладної №КА17-10-03 від 17.10.2022 на поставку товару черга 1.

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

- штатного розпису на 2022 рік;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

- свідоцтва про кваліфікацію ОСОБА_1 , електрогазозварювальник 5-го розряду;

- декларації на проведення робіт зі зварювання на висоті;

- трудового договору із ОСОБА_1 ,( електрогазозварювальник);

- трудового договору із ОСОБА_2 ( вантажник);

- договору оренди транспортного засобу;

- договору оренди складського господарства №01/02 від 01.02.2023;

- трудовий договір з водієм транспортного засобу ОСОБА_3

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298211/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №284 від 03.10.2022 (а.с. 82, т.2).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Наступна господарська операція це, 17.10.2022, відвантаження товару на суму 1 372 325 грн., що підтверджуєтеся видатковою накладною № КА 17-10-03.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом отримання передплати ТОВ «КРАФТ» була складена та направлена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №475 від 17.10.2022 на загальну суму 372 325 грн., у т.ч. ПДВ 62 054,17 грн. (а.с. 72, т.2).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=4401%, «Р»=6860070.22.

Запропоновано надати пояснення та копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.78, т.2).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» 28.12.2022 направило повідомлення № 291223012 про надання пояснень щодо податкової накладної №475 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 20 додатків, зокрема:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної №КА17-10-03 від 17.10.2022 на поставку товару черга 1.

- податкової накладної №475 від 17.10.2022;

- квитанції до податкової накладної №475 від 17.10.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298210/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №475 від 17.10.2022 (а.с. 80, зв.б. т.2).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

14.11.2022 ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» за Договором №58 здійснило передоплату на поточний рахунок ТОВ «КРАФТ» в сумі 171 697,25 грн., разом з ПДВ 28616,21 грн.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом отримання передплати ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №308 від 14.11.2022 на загальну суму 171 697,25 грн., у т.ч. ПДВ 28616,21 грн. (а.с. 95, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 25.11.7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=4742%, «Р»=3764901.33.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.97, т.1).

21.11.2022 ТОВ «Крафт» поставило товар, що підтверджується видатковою накладною № КА21-11-09 та надало послуги з монтажу, що підтверджується актом надання послуг № КА 23-11- 09.

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 291223008 про надання пояснень щодо податкової накладної №308 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 10 додатків, зокрема копії:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної №КА17-10-03 від 21.11.2022 ;

- акта наданих послуг №КА23-11-09 від 23.11.2022;

- податкової накладної №308 від 14.11.2022;

- квитанції до податкової накладної №308 від 14.11.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298207/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №308 від 14.11.2022 (а.с. 102 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

На виконання умов Додаткової угоди №4 від 24.11.2022 до Договору №56 ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» здійснило передплату за товар у розмірі 200 000 грн., разом з ПДВ 33333,33 грн.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом отримання передплати ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №194 від 02.12.2022 на загальну суму 200 000 грн., у т.ч. ПДВ 33333,33 грн. (а.с. 104, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=2922735.98.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.106, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122303 про надання пояснень щодо податкової накладної №194 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 9 додатків, зокрема копії:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної №КА13-12-19 від 13.12.2022 ;

- податкової накладної №194 від 02.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №194 від 02.12.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298205/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №194 від 02.12.2022 (а.с. 111 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

13.12.2022 ТОВ «КРАФТ» відвантажило товар на суму 205 000 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА 13-12-19.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом встановлення різниці між вартістю відвантаженого товару та сумою передоплати, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №195 від 13.12.2022 на загальну суму 5 000 грн., у т.ч. ПДВ 833,33 грн. (а.с. 113, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=2922735.98.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.115, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122304 про надання пояснень щодо податкової накладної №195 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 9 додатків, зокрема копії:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної №КА13-12-19 від 13.12.2022 ;

- податкової накладної №195 від 02.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №195 від 02.12.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298206/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №195 від 13.12.2022 (а.с. 118 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

16.12.2022 ТОВ «Крафт» відвантажило Покупцю, ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП», товар: металоконструкція етажерка, черга 3, на суму 548 930,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА 16-12-02.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №253 від 16.12.2022 на загальну суму 548930 грн., у т.ч. ПДВ 91488,23 грн. (а.с. 121, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=3975584.69.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.123, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122304 про надання пояснень щодо податкової накладної №253 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 11 додатків, зокрема копії:

- договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної №КА16-12-02 від 16.12.2022 ;

- податкової накладної №253 від 16.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №253 від 16.12.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

- штатного розпису на 2022 рік;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298204/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №253 від 16.12.2022 (а.с. 126 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

16.12.2022 ТОВ «Крафт» відвантажило ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП», товар: металоконструкція перекриття, черга 2, на суму 123 000,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА20-12-04.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №254 від 20.12.2022 на загальну суму 123 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 20500,00 грн. (а.с. 129, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=4438503.37.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.131, т.1).

01.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 01122302 про надання пояснень щодо податкової накладної №254 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 9 додатків, зокрема:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної № КА20-12-04;

- податкової накладної №254 від 20.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №254 від 20.12.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

05.12.2023 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10095654/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №254 від 20.12.2022 (а.с. 133 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

16.12.2022 ТОВ «Крафт» відвантажило ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП», товар: металоконструкція перекриття, черга 2, на суму 82 000,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА20-12-05.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №255 від 20.12.2022 на загальну суму 82 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 13666,67 грн. (а.с. 139, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=3300018,66.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.143, т.1).

08.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 08122301 про надання пояснень щодо податкової накладної №255 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 11 додатків, зокрема:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної № КА20-12-05;

- податкової накладної №255 від 20.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №255 від 20.12.2022;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

-договору оренди офісу та складу;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

12.12.2023 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10146640/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №255 від 20.12.2022 (а.с. 143 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

20.01.2023 ТОВ «Крафт» відвантажило ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП», товар: металоконструкція навіс, на суму 20160,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № КП20-01-09.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №326 від 20.12.2022 на загальну суму 20160,00 грн., у т.ч. ПДВ 3360,00грн. (а.с. 152, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=7454%, «Р»=6366457.5.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.156, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122308 про надання пояснень щодо податкової накладної №326 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 12 додатків, зокрема:

- договору №58 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №58 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №58 від 03.11.2021;

- видаткової накладної № КП20-01-09;

- податкової накладної №326 від 20.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №326 від 20.12.2022;

- платіжної інструкції №376 від 20.01.2023

- штатного розпису;

- таблиці даних платника податку;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

12.12.2023 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298201/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №326 від 20.01.2023 (а.с. 157 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Також 03.11.2021 між ТОВ «КРАФТ» (Виконавець) та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» (Замовник) ЄДРПОУ 44402376 укладений Договір №59 (а.с. 159, т.1).

Згідно пункту 1.1. розділу 1 «Предмет договору» цього Договору Замовник доручає, а Виконавець на свій ризик, в межах Договірної ціни, виконує власними та залученими силами та засобами, власними та/або отриманими від Замовника матеріалами передбачені Договором Роботи на Об`єкті, забезпечує необхідну якість Робіт, здає їх в обумовлені строки Замовнику, усуває зауваження Замовника та дефекти, допущені з його вини, протягом гарантійного строку експлуатації Об`єкту, а Замовник зобов`язується передати Виконавцю Об`єкт, затверджену документацію необхідну для виконання Робіт, прийняти та оплатити Роботу.

Пунктами 2.1.- 2.3. розділу 2 «Вартість робіт» цього Договору передбачено, що Вартість робіт за цим Договором становить 2 518 750,00 грн з ПДВ та може змінюватися в разі збільшення об`єму робіт.

Якщо об`єм робіт буде зменшено по відношенню до узгодженого на час укладання договору, то вартість робіт буде перерахована пропорційно фактично виконаному об`єму робіт.

Всі додаткові роботи, що не були вказані в кошторисі (додаток 1), розцінюються та оплачуються окремо за письмовою згодою сторін.

Згідно пункту 6.2. розділу 6 Договору «Умови розрахунків», Умови оплати:

- авансовий платіж у розмірі 50 % від загальної суми договору, оплачується Замовником протягом 3 х ( трьох) банківських днів з дня отримання рахунку Виконавця:

- залишок у розмірі 50 % від загальної суми договору має бути перерахований Виконавцю протягом 3 х (трьох) банківських днів з моменту підписання акту приймання передачі виконаних Робіт.

12.10.2022 Сторони уклали додаткову угоду № 1, якою змінені умови оплати передбачені пунктом 6.2 Договору №59, а саме:

- авансовий платіж сплачується у розмірі 50% протягом 3 -х банківських днів з дня отримання рахунку та товар;

- 30% оплачується протягом 3 -х банківських днів з дня отримання рахунку на товар;

- залишок у розмірі 20% від загальної суми Договору оплачується після підписання акту приймання передачі виконаних робіт, а саме монтажу металоконструкції.

21.09.2022 на виконання умов Договору № 59 ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» здійснило попередню оплату у розмірі 1 259 375,00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 206.

17.10.2022 ТОВ «Крафт» на виконання Договору № 59 здійснило поставку товару норійна вежа черга 2 на суму 755 625,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА17-10-02 та товаротранспортною накладною № 17-10-02.

27.10.2022 ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» здійснило розрахунок у сумі 755 625,00 грн., що підтверджується випискою з банківського рахунку.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №291 від 17.10.2022 на загальну суму 755625,00 грн., у т.ч. ПДВ 125937, 00 грн. (а.с. 173, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=4401%, «Р»=6860070.22.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.175, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122302 про надання пояснень щодо податкової накладної №326 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 10 додатків, зокрема:

- договору №59 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №59 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №59 від 03.11.2021;

- видаткової накладної № КА17-10-02;

- податкової накладної №291 від 17.10.2022;

- квитанції до податкової накладної №291 від 17.10.2022;

- товаротранспортної накладної № 17-10-02;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- таблиці даних платника податку;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298209/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №291 від 17.10.2022 (а.с. 178 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

16.12.2022 ТОВ «Крафт» на виконання Договору № 59 здійснило відвантаження товару норійна вежа черга 3 на суму 503750,00 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА16-12-01.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №256 від 17.10.2022 на загальну суму 503750,00 грн., у т.ч. ПДВ 83958,33 грн. (а.с. 181, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=4268863.03.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.183, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122307 про надання пояснень щодо податкової накладної №326 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 12 додатків, зокрема:

- договору №59 від 03.11.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №59 від 03.11.2021;

- кошторису до договору №59 від 03.11.2021;

- видаткової накладної № КА16-12-01;

- податкової накладної №326 від 17.10.2022;

- квитанції до податкової накладної №326 від 17.10.2022;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- штатного розпису;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

- таблиці даних платника податку.

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298202/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №256 від 16.12.2022 (а.с. 187 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

17.09.2021 між ТОВ «КРАФТ» (Виконавець) та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» (Замовник) ЄДРПОУ 44402376 укладений Договір №6 (а.с.189,т.1).

Згідно пункту 1.1. розділу 1 «Предмет договору» цього Договору Замовник доручає, а Виконавець на свій ризик, в межах Договірної ціни, виконує власними та залученими силами та засобами, власними та/або отриманими від Замовника матеріалами передбачені Договором Роботи на Об`єкті, забезпечує необхідну якість Робіт, здає їх в обумовлені строки Замовнику, усуває зауваження Замовника та дефекти, допущені з його вини, протягом гарантійного строку експлуатації Об`єкту, а Замовник зобов`язується передати Виконавцю Об`єкт, затверджену документацію необхідну для виконання Робіт, прийняти та оплатити Роботу.

Пунктами 2.1.- 2.3. розділу 2 «Вартість робіт» цього Договору передбачено, що Вартість робіт за цим Договором становить 660023,14 грн з ПДВ та може змінюватися в разі збільшення об`єму робіт.

Якщо об`єм робіт буде зменшено по відношенню до узгодженого на час укладання договору, то вартість робіт буде перерахована пропорційно фактично виконаному об`єму робіт.

Всі додаткові роботи, що не були вказані в кошторисі (додаток 1), розцінюються та оплачуються окремо за письмовою згодою сторін.

Згідно пункту 6.2. розділу 6 Договору «Умови розрахунків», Умови оплати:

- авансовий платіж у розмірі 50 % від загальної суми договору, оплачується Замовником протягом 3 х ( трьох) банківських днів з дня отримання рахунку Виконавця:

- залишок у розмірі 50 % від загальної суми договору має бути перерахований Виконавцю протягом 3 х (трьох) банківських днів з моменту підписання акту приймання передачі виконаних Робіт.

12.10.2022 Сторони уклали додаткову угоду № 1, якою змінені умови оплати передбачені пунктом 6.2 Договору №6, а саме:

- авансовий платіж сплачується у розмірі 50% протягом 3 -х банківських днів з дня отримання рахунку та товар;

- авансовий платіж 30% оплачується протягом 3 -х банківських днів з дня отримання рахунку на товар;

- залишок у розмірі 20% від загальної суми Договору оплачується після підписання акту приймання передачі виконаних робіт.

17.09.2021 на виконання умов Договору № 6 ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» здійснило попередню оплату у розмірі 300 000,00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 38.

12.10.2022 ТОВ «КРАФТ» на виконання Договору № 6 здійснило поставку товару металоконструкція накриття черга 1 на суму 33011,58 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА12-10-17.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №281 від 12.10.2022 на загальну суму 30011,58 грн., у т.ч. ПДВ 5001,93 грн. (а.с. 215, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=4401%, «Р»=3760508.47.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.217, т.1).

28.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122305 про надання пояснень щодо податкової накладної №281 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 10 додатків, зокрема:

- договору №6 від 17.09.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №6 від 17.09.2021;

- кошторису до договору №6 від 17.09.2021;

- видаткової накладної № КА12-10-17;

- податкової накладної №281 від 12.10.2022;

- квитанції до податкової накладної №281 від 12.10.2022;

- платіжного доручення від 17.09.2021;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- штатного розпису;

- таблиці даних платника податку;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

- свідоцтва про кваліфікацію ОСОБА_1 , електрогазозварювальник 5-го розряду;

- трудового договору із ОСОБА_1 ,( електрогазозварювальник);

- трудового договору із ОСОБА_2 ( вантажник);

- договору оренди транспортного засобу;

- договору оренди складського господарства №01/02 від 01.02.2023;

- трудовий договір з водієм транспортного засобу ОСОБА_3

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298213/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №281 від 12.10.2022 (а.с. 220 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

12.10.2022 ТОВ «КРАФТ» на виконання Договору № 6 здійснило поставку товару металоконструкція накриття черга 2 на суму 198006,93 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА12-10-17-1.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №280 від 12.10.2022 на загальну суму 198006,93 грн., у т.ч. ПДВ 33001,16 грн. (а.с. 223, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=4401%, «Р»=3756391.8.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.225, т.1).

28.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122304 про надання пояснень щодо податкової накладної №280 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 20 додатків, зокрема:

- договору №6 від 17.09.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №6 від 17.09.2021;

- кошторису до договору №6 від 17.09.2021;

- видаткової накладної № КА12-10-17-1;

- податкової накладної №280 від 12.10.2022;

- квитанції до податкової накладної №280 від 12.10.2022;

- платіжного доручення від 17.09.2021;

- банківської виписки за період з 01.10.2022 по 31.10.2022 в якій відображені надходження коштів на рахунок ТОВ «КРАФТ» від ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП»;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- штатного розпису;

- таблиці даних платника податку;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

- звіту Ф. 20-ОПП Дод. 10 до Порядку обліку платників податків і зборів;

- свідоцтва про кваліфікацію ОСОБА_1 , електрогазозварювальник 5-го розряду;

- трудового договору із ОСОБА_1 ,( електрогазозварювальник);

- трудового договору із ОСОБА_2 ( вантажник);

- договору оренди транспортного засобу;

- договору оренди офісу;

- договору оренди складського господарства №01/02 від 01.02.2023;

- трудовий договір з водієм транспортного засобу ОСОБА_3

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298213/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №280 від 12.10.2022 (а.с. 228 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

16.12.2022 ТОВ «КРАФТ» на виконання Договору № 6 здійснило поставку товару металоконструкція накриття черга 3 на суму 132004,63 грн., що підтверджується видатковою накладною № КА16-12-03.

На виконання вимог пункту 201.1 статті 201 ПК України, за фактом відвантаження товару, ТОВ «КРАФТ» була складена до ДПС України на реєстрацію в ЄРПН податкова накладна №257 від 16.12.2022 на загальну суму 132004,63 грн., у т.ч. ПДВ 22000,77 грн. (а.с. 231, т.1).

Вказана податкова накладна була направлена до ДПС України для реєстрації в ЄРПН.

Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку корегування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, документи доставлені до Автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України. Документи були прийняті, однак реєстрація зупинена.

Підставою зупинення реєстрації податкових накладних контролюючий орган вказав, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, тобто наявна податкова інформація, що обсяг постачання товару/послуги 7326, перевищує величину залишку, визначеного, як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. Додатково повідомлено: показник «D»=6146%, «Р»=4779428.61.

Запропоновано надати пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (а.с.233, т.1).

29.12.2023 на пропозицію податкового органу ТОВ «КРАФТ» направило повідомлення № 29122306 про надання пояснень щодо податкової накладної №257 та разом з повідомленням направив копії первинних документів, що підтверджують здійснення господарської операції, у загальній кількості 12 додатків, зокрема:

- договору №6 від 17.09.2021;

- додаткової угоди №1 до договору №6 від 17.09.2021;

- кошторису до договору №6 від 17.09.2021;

- видаткової накладної № КА16-12-03;

- податкової накладної №257 від 16.12.2022;

- квитанції до податкової накладної №257 від 16.12.2022;

- картки рахунку №361, щодо розрахунку ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» з ТОВ «КРАФТ»;

- штатного розпису;

- таблиці даних платника податку;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №104 за 2 квартал 2022 року;

- оборотно-сальдової відомості по рахунку №106 за 2 квартал 2022 року;

02.01.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, на підставі пункту 200-1.3 статті 200-1 ПК України, прийняла рішення № 10298203/31760612 про відмову в реєстрації податкової накладної №257 від 16.12.2022 (а.с. 236 т.1).

Підставами відмови у реєстрації наведеної податкової накладної, в оскаржуваному рішенні, Комісія зазначила: надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, у графі «додаткова інформація» первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

ТОВ «КРАФТ» вважає, що надав усі необхідні документи для реєстрації податкових накладних, а тому відмову у такій реєстрації вважає протиправною.

Джерела правового регулювання (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та оцінка суду апеляційної інстанції доводів апеляції і висновків суду першої інстанції.

Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для задоволення апеляції, з огляду на таке.

В апеляційній скарзі контролюючий орган зазначає, що висновок суду першої інстанції про обов`язок контролюючого органу у квитанції про зупинення податкової накладної вказати точний перелік документів, які слід надати на розгляд Комісії, суперечить вимогам чинного законодавства щодо встановленого переліку обов`язкової інформації, яка зазначається у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної.

Для вирішення питання щодо обґрунтованості даного доводу апеляції, слід звернутися до приписів Податкового кодексу України.

Так, пункт 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлює, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України встановлений обов`язок платника податків на дату виникнення податкових зобов`язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Пункт 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі-Порядок № 1246) визначає, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України(далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до положень пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 11.2.2019 № 1165 затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165 у редакції від 11.01.2023, чинній на час ухвалення оскаржуваного рішення).

На час виникнення та розвитку спірних, у цій справі, правовідносин, діє постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 №1165. Зокрема, цією постановою був затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок №1165), який визначає механізм зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Реєстрі, права та обов`язки їх членів.

Пункт 3 Порядку №1165 визначає, що податкові накладні/розрахунки накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування

Пункт 4 Порядку №1165 визначає, що у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пункт 5 Порядку№1165 встановлює, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до пунктів 7-8 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

Згідно пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пункт 11 Порядку №1165 визначає, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Згідно матеріалів справи, у квитанції про зупинення контролюючий орган запропонував надати платнику податку пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Водночас, колегія суддів зауважує, що контролюючий орган не конкретизував обсяг документів, які має подати товариство, а ФОП ОСОБА_4 діючи на власний розсуд, з метою подальшої реєстрації (після зупинення) податкової накладної 11.09.2023 направив до контролюючого органу пояснення та указані вище у рішенні документи.

Слід зазначити, що відсутність у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної інформації, які саме документи слід надати до контролюючого органу для реєстрації податкової накладної, фактично ставить платника податку у стан невизначеності у питанні документального спростування існуючих на думку контролюючого органу ризиків.

Позивач надає контролюючому органу копії документів на власний розсуд, оскільки відповідачем в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не зазначено, які саме конкретно документи необхідно подати.

Так, підпункт 3 пункту 11 Порядку № 1165 чітко встановлює, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Тобто, контролюючий орган також повинен не переписувати загальну фразу, а зазначати конкретні документи, які не вистачає платнику податку для реєстрації поданої ПН/РК.

Як мовилося вище, підставою для зупинення реєстрації податкових накладних надісланих ТОВ «КРАФТ», стало те, що платник податку, який подав для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

На час формування квитанції, якою зупинена реєстрація податкової накладної, Критерії ризиковості здійснення операцій визначені додатком 3 до Порядку №1165.

Пункт 1 встановлює такі Критерії: « Обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.».

У направленій позивачу квитанції підставою зупинення реєстрації податкової накладної вказано, що обсяг постачання товару/послуги дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.

Також квитанція містить вимогу про надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, однак без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття відповідного рішення.

Слід зазначити, що посилання у квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних на пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій не розкриває зміст та не конкретизує підстав зупинення реєстрації податкових накладних, а також не відображає переліку документів, необхідних податковому органу для реєстрації таких накладних.

Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019 затверджений «Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок №520).

Так, відповідно до пункту 4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі.

Пункт 5 Порядку №520 визначає перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі, реєстрація яких зупинена, може включати:

-договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

-договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

-первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

-розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством

-інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена в Реєстрі.

Слід зазначити, що наведений перелік документів є загальним, а застосований законодавцем вираз «може включати» безумовно свідчить про необхідність індивідуального застосування відповідної норми, виходячи з конкретних господарських операцій та об`єму наданих документів.

Колегія суддів зауважує, що з 08.03.2023 пункт 9 Порядку № 520 викладений в новій редакції, на підставі наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023, яким змінений порядок розгляду контролюючим органом, поданих платником податків письмових пояснень та копій документів до зупинених ПН/РК.

Відповідно до абзаців 2 - 5 цього пункту, за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

-або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

-або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

-або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Відповідно до абзацу 6 пункту 9 Порядку № 520 платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Згідно абзацу 9 пункту 9 Порядку № 520 якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Пункт 10 Порядку № 520 визначає, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

-ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

-та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

-ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена в Реєстрі;

-та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

-та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Системний аналіз вищенаведених законодавчих приписів свідчить про те, з 08.03.2023 контролюючий орган на етапі зупинення реєстрації ПН/РК має можливість реалізувати свої функції шляхом складення та направлення повідомлення про надання додаткових пояснень та та/або документів, а затверджена форма повідомлення зобов`язує податковий орган зазначати конкретні пояснення та документи, яких не вистачає платнику податку для реєстрації поданої ПН/РК. Також передбачена відповідальність платника податків у разі невиконання зазначених вимог комісії у формі відмови у реєстрації ПН/РК.

Разом з тим, ГУ ДПС в Одеській області таким правом не скористалося, повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів не направило, а одразу прийняло рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

В оскаржуваних рішеннях контролюючий орган зазначив, що платник податків, ТОВ «КРАФТ», надав копії документів, складені з порушенням законодавства.

З цього приводу колегія суддів враховує, що статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV (далі Закон №996-ХІV) визначено, що первинний документ, який містить відомості про господарську операцію.

Відповідно до частин 1 - 2 статті 9 Закону №996-ХІV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Як вбачається з оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, відповідач жодним чином не конкретизував, які з поданих ТОВ «КРАФТ» разом з повідомленнями про подання пояснень та копій документів, копії документів складені/оформлені із порушенням законодавства, та у чому полягають ці порушення.

В оскаржуваних рішеннях контролюючий орган зазначив загальну фразу: надані копії документів, складені з порушенням законодавства, додаткова інформація: «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні».

Таким чином, неможливо встановити, що саме порушив платник податків, та які саме копії документів, що складені з порушенням законодавства, чи документи є недостатніми, або документи надані у недостатній кількості та складені з порушенням законодавства.

В апеляційній скарзі ГУ ДПС в Одеській області розкриває свою тезу, що малося на увазі, що первинні документи складені з порушенням законодавства.

Так, скаржник зазначає, що згідно умов договору, та ТОВ «ЕЛЕВАТОРСЕРВІСГРУП» (Замовник) оплачує ТОВ «КРАФТ» (Виконавцю) авансовий платіж за кожний етап роботи, однак, ані платіжних інструкцій, ані виставлених рахунків на оплату авансових платежів до контролюючого органу платник податків не надав.

Окрім того, як указує скаржник, згідно умов договору роботи здійснюються за допомогою матеріалів Виконавця, проте, інвентаризаційних описів матеріалів, необхідних для виконання робіт, та які передбачені договором, платник податків також не надав. Також, скаржник указує, що роботи приймаються на основі акту приймання виконаних робіт, однак, зазначений документ також не наданий разом із загальним пакетом документів.

Далі скаржник пояснює, що відсутні відомості щодо придбання та постачання необхідних матеріалів та ресурсів задля здійснення господарської діяльності, а тому все це свідчить, що документи, надані разом платником податків є сумнівними та ймовірно складені з порушенням чинного законодавства.

Наведені доводи скаржника колегія суддів оцінює критично, оскільки в оскаржуваному рішенні такі аргументи не були зазначені.

Контролюючий орган, не надаючи оцінки поданим поясненням, не заявляючи про дефектність змісту чи форми попередньо поданих документів, не зазначаючи, яких саме документів не вистачає для прийняття позитивного рішення, прийняв оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

З цього приводу, колегія суддів зауважує, що Верховний Суд у постанові від 02.04.2019 по справі №822/1878/18 дійшов висновку, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Також у постановах від 04.12.2018 у справі №821/1173/17 та від 09.07.2019 у справі №140/2093/18, за схожими правовідносинами, Верховний Суд вказував, що відсутність в оскаржуваних рішеннях мотивів їх прийняття позбавляє взагалі можливості позивача навести аргументи щодо їх неправомірності за виключенням того, що акт індивідуальної дії не відповідає вимогам обґрунтованості та вмотивованості. Проте, саме невідповідність акту індивідуальної дії вимогам обґрунтованості та вмотивованості призводить до його протиправності.

Також колегія вважає доречним звернути увагу на позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 07.12.2022 у справі №500/2237/20, яка полягає у тому, що, приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності.

Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.

Предметом розгляду в цій справі є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.

Колегія суддів вважає, що надані ТОВ «КРАФТ» під час процедури реєстрації податкових накладних пояснення та документи, у своїй сукупності, надавали можливість контролюючому органу здійснити реєстрацію податкових накладних.

Водночас, невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним.

В апеляційній скарзі податковий орган також указує на те, що відсутні правові підстави для зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, оскільки така вимога відноситься виключно до дискреційних повноважень контролюючого органу.

Досліджуючи рішення суду першої інстанції, в частині обов`язку зареєструвати в ЄРПН податкові накладні подані ТОВ «КРАФТ», у розрізі доводів скаржника, колегія суддів установила таке.

Згідно з пунктами 2, 4, 10 частини 2 статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрація яких зупинена, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому, датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

У даному випадку, зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН подані податкові накладні є дотриманням судом гарантій про те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений та є належним способом захисту порушеного права, оскільки позивач в повній мірі виконав свій обов`язок щодо надіслання до податкового органу всіх необхідних первинних документів та пояснень на підтвердження факту господарської операції з контрагентом, який зазначений в податковій накладній.

Зважаючи на те, що судом першої та апеляційної інстанцій установлено протиправність рішення суб`єкта владних повноважень щодо відмови в реєстрації спірних податкових накладних, то, відповідно, вимога позивача про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну є також обґрунтованою.

Таким чином, враховуючи, що товариство надало документи для реєстрації податкових накладних, є цілком правомірним рішення суду про обов`язок контролюючого органу провести реєстрацію спірних податкових накладних.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги правильність висновків суду першої інстанції не спростовують, будь-яких доводів, з боку скаржника, які б могли свідчити про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права або порушення норм процесуального права, апеляційна скарга не містить.

Відповідно до вимог статті 316 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги, якщо суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

На думку колегії суддів, суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення відсутні.

Розподіл судових витрат, відповідно до вимог статті 139 КАС України не передбачений.

Стаття 328 КАС України встановлює право учасників справи, а також осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки на касаційне оскарження рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Водночас пункт 2 частини 5 вказаної статті встановлює, що не підлягають касаційному оскарженню, у тому числі судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Отже, враховуючи, що судом апеляційної інстанції постановлено рішення у справі розглянутої за правилами спрощеного позовного провадження, відсутні підстави для його оскарження в касаційному порядку.

Керуючись статтями 308, 311, 316, 322, 325, 328 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 травня 2024 року у справі за позовом адвоката Стеблинської Олени Анатоліївни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «КРАФТ», до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку до Верховного Суду не підлягає, за винятком випадків, перелічених у пункті 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Доповідач - суддя І. О. Турецька

суддя Ю. М. Градовський

суддя Л. П. Шеметенко

Повне судове рішення складено 23.01.2025.

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124674422
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю