"25" січня 2025 р. Справа № 363/423/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2025 року м. Вишгород
Слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Вишгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна в кримінальному провадженні № 12025111150000068 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Клопотання про арешт майна у кримінальному провадженні № 12025111150000068 відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що відділенням розслідування злочинів загально-кримінальної спрямованості слідчого відділу Вишгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження №12025111150000068 від 24.01.2025 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 24.01.2025 р. о 07:05 год. до ЧЧ Вишгородського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що за адресою: АДРЕСА_1 виявив тіло ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке замотано в одіяло та засипано землею. Виїздом СОГ на місце події, встановлено, що в ніч з 19.01.2025 по 20.01.2025 за адресою: АДРЕСА_1 , на території підприємства, під час вживання алкогольних напоїв, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вчинив вбивство ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зважаючи на вищевказане, 24.01.2025 р. в період часу з 09 год. 14 хв. по 12 год. 01 хв., у присутності двох понятих, працівників ГУНП в Київській області, судово-медичного експерта Вишгородського КОБ СМЕ ОСОБА_8 , користувача вказаної території (приватний підприємець) ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , старшим слідчим СВ Вишгородського РУП ОСОБА_9 в порядку ч. 3 ст. 233 КПК України, проведено огляд безпосередньо місця події, а саме території приватного підприємства з кадастровим номером 3221810100:01:297:0155 та розташованих на ній будівель, що знаходиться за адресою: Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Промислова, 1.
Оглядом встановлено, що на відкритій ділянці місцевості за вказаною адресою, в тирсовому насипі виявлено присипану тканину, зовні схожу на покривало, яке розкривши, виявлено тіло без ознак життя та значними тілесними ушкодженнями ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яке одягнуте в термо-кофту зеленого кольору, джинси синього кольору, під якими термо-білизна зеленого кольору та спідня білизна зеленого кольору з резинкою зеленого кольору та шкарпетки чорного кольору.
В подальшому, 24.01.2025 о 12 годині 20 хвилин ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , затримано в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, та в ході затримання останнього, слідчим ВРЗЗС СВ Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_10 на підставі ч. 3 ст. 208 КПК України, із дотриманням правил, передбачених ч. 7 ст. 223 і ст. 236 КПК України, у присутності двох понятих, захисника затриманого ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_11 проведено обшук затриманої особи, під час якого вилучено: куртку темно-синього кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034; кофту темно-синього кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034; спортивні штани чорного кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034; носки сірого кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034.
Також, за участі спеціаліста-криміналіста Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, слідчий ознайомив затриманого та його захисника з постановою про відібрання біологічних зразків, а саме: букального епітелію, змивів з правої та лівої рук, зрізів нігтевих пластин правої та лівої рук, та запропонував добровільно їх надати, після чого отримавши схвальну відповідь про добровільне надання вказаних біологічних зразків, під час здійснення обшуку затриманої особи, відібрані біологічні зразки, а саме: букальний епітелій затриманого ОСОБА_7 , вилучено та поміщено до паперового конверту коричневого кольору, з відповідними пояснювальними надписами та підписами учасників; змиви з правої та лівої долонь затриманого ОСОБА_7 , вилучено та поміщено до паперових конвертів коричневого кольору, з відповідними пояснювальними надписами та підписами учасників; зрізи нігтевих пластин правої та лівої рук затриманого ОСОБА_7 , вилучено та поміщено до паперових конвертів коричневого кольору, з відповідними пояснювальними надписами та підписами учасників.
Вищевказані, отримані в ході проведеного огляду об`єкти, є речовими доказами, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому відповідно до ст. 98 КПК України визнано речовими доказами, відповідно до чого слідчим винесено постанову про визнання та приєднання до кримінального провадження речових доказів.
Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явилися, в поданому клопотанні просили розгляд здійснювати без їх участі.
Дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученняммайнаєфактичне позбавленняпідозрюваногоабоосіб,уволодінніяких перебуваєзазначенеучастині другійцієїстаттімайно,можливостіволодіти,користуватисятарозпоряджатися певниммайномдовирішення питанняпроарештмайна абойогоповернення,абойогоспеціальну конфіскаціювпорядку,встановленомузаконом. Тимчасововилученим можебутимайноу виглядіречей,документів,грошейтощо,щодоякихє достатніпідставивважати,щовони: 1)підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддявчиненнякримінального правопорушеннята(або)збереглинасобі йогосліди; 2)призначалися(використовувалися)для схилянняособи довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та/абоматеріального забезпеченнякримінального правопорушенняабо винагородиза йоговчинення; 3)є предметомкримінального правопорушення,у томучисліпов`язаногоз їхнезаконнимобігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Також, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Частиною 2 статті 172 КПК України передбачено, що клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Таким чином, вказані у клопотанні слідчого вищевказані вилученіречі відповідаютькритеріям ст.170КПК Українита зметою забезпеченнязбереження зазначенихв клопотанніоб`єктів,як речовихдоказів танедопущення їхвтрати, слідчим обґрунтовано заявлено клопотання про арешт майна.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність накладення арешту на вказані предмети, які визнані речовими доказами в межах заявленого клопотання.
Керуючись статтями 170-173, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні №12025111150000068 від 24.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, на зазначене у клопотанні майно, яке вилучено під час затримання та здійснення обшуку затриманої особи ОСОБА_7 в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, а саме:
-куртка темно-синього кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034;
-кофта темно-синього кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034;
-спортивні штани чорного кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034;
-носки сірого кольору, поміщено до спеціального пакету з індивідуальним номером INZ4062034.
-букальний епітелій ОСОБА_7 , який вилучено та поміщено до паперового конверту коричневого кольору, з відповідними пояснювальними надписами та підписами учасників;
-змиви з правої та лівої долонь затриманого ОСОБА_7 , які вилучено та поміщено до паперових конвертів коричневого кольору, з відповідними пояснювальними надписами та підписами учасників;
-зрізи нігтевих пластин правої та лівої рук затриманого ОСОБА_7 , які вилучено та поміщено до паперових конвертів коричневого кольору, з відповідними пояснювальними надписами та підписами учасників.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124677248 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні