Рішення
від 21.01.2025 по справі 274/8060/23
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 274/8060/23

провадження № 2/0274/849/24

Рішення

Іменем України

( заочне)

21.01.2025 року м. Бердичів

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області у складі: судді Вдовиченко Т.М., за участі секретаря судового засідання - Рудич М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельного кооперативу "Щасливе життя" в особі ліквідатора Бондарчука Віталія Васильовича про захист прав споживачів, включення кредиторських вимог до проміжного ліквідаційного балансу -

в с т а н о в и в :

Від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Гуменюка О.В., до суду надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить суд:

- зобов`язати ОК ЖБК «Щасливе життя» включити до проміжного ліквідаційного балансу вимоги Лісового Валерія Сергійовича за зобов`язанням, що виникло на підставі Договору №15/Г про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя», укладеного 08.11.2019 року між ОК ЖБК «Щасливе життя» та ОСОБА_2 та Договору про зміну сторони №57/І/П в Договорі про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя» №15/Г від 08.11.2019 року, укладеного 08.11.2019 року між ОК «ЖБК «Щасливе життя», ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , а саме вимогу щодо здачі об`єкту в експлуатацію, із переданням Учаснику за Актом приймання-передачі об`єкту нерухомості та наданням всіх необхідних документів для оформлення права власності на нього (п.4.2.2 Договору); - зобов`язати ОК ЖБК «Щасливе життя» включити до проміжного ліквідаційного балансу ОК «ЖБК «Щасливе життя» вимогу ОСОБА_1 щодо стягнення з ОК «ЖБК «Щасливе життя» на користь ОСОБА_1 3% річних за прострочення виконання вказаного зобов`язання (ст.625 ЦК України), що становить суму в розмірі 1050 доларів США із перерахунком даної суми у національній валюті по курсу НБУ визначеного станом на день погашення зобов`язання.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 08.11.2019 року між ОК ЖБК «Щасливе життя» та ОСОБА_2 укладено договір №15/Г про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя». Предметом даного Договору є зобов`язання ОК «ЖБК «Щасливе життя» організувати будівництво нежитлового приміщення, площею 18 кв.м., підвальною площею 18 кв.м., АДРЕСА_1 , за рахунок внесків Учасника та внесків інших асоційованих членів ЖБК, здати його в експлуатацію, передати Учаснику приміщення в об`єкті будівництва, обумовлене цим Договором та всі документи, необхідні Учаснику для реєстрації права власності на нього, а Учасник зобов`язується сплатити до ЖБК внески у розмірах та в порядку, встановлених даним Договором та додатками до нього, та має право отримати об`єкт нерухомості за умови повної сплати внеску, встановленого даним Договором для Учасника (п1.1 Договору).

Відповідно до п.1.6 Договору сторони домовились, що об`єкт нерухомості передається учаснику з наступним оздобленням: по приміщенню - з встановленням ролетів, з встановленням лічильника електроенергії, з влаштуванням цементної стяжки підвального приміщення.

Вартість будівництва об`єкту нерухомості складає 9200 доларів США (п.2.1 Договору).

Згодом, 08.11.2019 року між ОК «ЖБК «Щасливе життя», ОСОБА_2 та ОСОБА_1 укладено Договір про зміну сторони №57І/ІІ в Договорі про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя» №15/Г від 08.11.2019 року.

За умовами даного договору він набув всіх прав та прийняв на себе виконання всіх зобов`язань за вказаним правочином. Того ж дня, ним повністю виконано зобов`язання щодо сплати пайових внесків в розмірі 9200 доларів США.

Відповідно до п.4.2.1 ЖБК зобов`язаний організувати будівництво об`єкту будівництва та здачу його в експлуатацію у IV кварталі 2019 року. Не пізніше 15 календарних днів з моменту введення об`єкту в експлуатацію, оформлення всіх необхідних документів та сплати внеску ОК «ЖБК «Щасливе життя» зобов`язувалось передати учаснику за Актом приймання-передачі об`єкт нерухомості.

Згідно п.4.2.4 Договору ЖБК мав повідомляти учасника про всі обставини, що роблять неможливим виконання даного Договору.

Відповідно до п.4.2.6 Договору ЖБК повинен був забезпечити будівництво об`єкту та введення його в експлуатацію в строки передбачені цим Договором.

Разом з тим, позивачу не надана інформація щодо введення об`єкту в експлуатацію та не переданий Акт приймання-передачі.

В жовтні 2023 року позивачу стало відомо, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 15.06.2023 року внесено запис №1006731100003015019 про припинення юридичної особи - ОК ЖБК «Щасливе життя».

У зв`язку із цим, ОК ЖБК «Щасливе життя» мало включити до свого ліквідаційного балансу вимоги ОСОБА_1 за зобов`язанням, що виникло на підставі Договору №15/Г про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя», укладеного 08.11.2019 року між ОК ЖБК «Щасливе життя» та ОСОБА_2 та Договору про зміну сторони №57/І/П в Договорі про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя» №15/Г від 08.11.2019 року, укладеного 08.11.2019 року між ОК «ЖБК «Щасливе життя», ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , а саме вимогу щодо здачі об`єкту в експлуатацію, із переданням учаснику за Актом приймання-передачі об`єкту нерухомості та наданням всіх необхідних документів для оформлення права власності на нього (п.4.2.2 Договору). Проте, цього здійснено не було.

Внаслідок неналежного виконання ОК «ЖБК «Щасливе життя» взятих на себе зобов`язнь, позивач просить також включити до ліквідаційного балансу 3% річних за прострочення виконання вказаного зобов`язання (ст.625 ЦК України), що становить суму в розмірі 1050 доларів США із перерахунком даної суми у національній валюті по курсу НБУ, визначеного станом на день погашення зобов`язання та пеню, визначену ч.5 ст.10 ЗУ «Про захист прав споживачів» в розмірі 100740 доларів США (365 днів прострочення зобов`язання), що за курсом НБУ становить 3651784,70 грн.

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду від 19.03.2024 позовну заяву прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження (а.с. 83 - 84).

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду від 17.04.2024 за клопотанням представника позивача витребувано в Обслуговуючому кооперативі Житлово-будівельний кооператив «Щасливе життя» в особі ліквідатора Бондарчука Віталія Васильовича докази (а.с. 92 - 93).

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду від 12.09.2024 закрито підготовче засідання у справі, справу призначено до судового розгляду (а.с.121).

Сторони, належним чином повідомлені про дату, час і місце слухання справи, у судове засідання не з`явились.

Представник позивача адвокат Гуменюк О. В. на адресу суду спрямував заяву, у якій просить проводити без його участі, позовні вимоги підтримав, не заперечує щодо заочного розгляду справи.

Представник відповідача Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив «Щасливе життя» у судове засідання не прибув,причину неявки суду не повідомлено, конверт з судовою повісткою повернувся на адресу суду з відміткою " адресат відсутній за вказаною адресою".

Суд, за письмовою згодою представника позивача, ухвалює заочне рішення при заочному розгляді справи, що не суперечить вимогам ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку .

Судом встановлено, що 08.11.2019 року між ОК ЖБК «Щасливе життя» та ОСОБА_2 укладено договір №15/Г про сплату пайових внесків у ОК «ЖБК «Щасливе життя».

Згідно п.1.1 Договору ОК «ЖБК «Щасливе життя» зобов`язується організувати будівництво житлового будинку по АДРЕСА_2 за рахунок внесків учасника та внесків інших асоційованих членів ЖБК, здати його в експлуатацію, передати учаснику приміщення в об`єкті будівництва, обумовлене цим Договором та всі документи, необхідні Учаснику для реєстрації права власності на нього, а Учасник зобов`язується сплатити до ЖБК внески у розмірах та в порядку, встановлених даним Договором та додатками до нього, та має право отримати об`єкт нерухомості за умови повної сплати внеску, встановленого даним Договором для Учасника (а.с.11-14).

Згідно п. 1.05. Договору, що об`єкт нерухомості, розташований за адресою: АДРЕСА_2 та передається з наступними характеристиками: нежитлове приміщення, площею 18 кв.м., площею підвального приміщення - 18 кв.м., номер - 15.

Відповідно до п.1.6 Договору сторони домовилися, що об`єкт нерухомості передається учаснику з наступним оздобленням: по приміщенню - з встановленням ролетів, з встановленням лічильника електроенергії, з влаштуванням чорнової бетонної підлоги підвального приміщення.

Згідно п.2.1. Договору вартість будівництва об`єкта нерухомості визначається ЖБК відповідно до проектно-кошторисної документації та договору підряду з підрядною організацією і на день укладення Договору складає 9200 доларів США і може змінюватись у випадках передбачених Договором.

Відповідно до п.4.2.1 Договору ЖБК зобов`язаний організувати будівництво об`єкту будівництва та здачу його в експлуатацію у IV кварталі 2019 року при умові дотримання учасниками порядку та строків сплати внесків.

Згідно п. 4.2.2 Договору не пізніше 15 календарних днів з моменту введення об`єкту в експлуатацію, оформлення всіх необхідних документів та сплати внеску (за наслідками технічної інвентаризації) ОК «ЖБК «Щасливе життя» зобов`язувалось передати учаснику за Актом приймання-передачі об`єкт нерухомості.

Згідно п.4.2.4 Договору ЖБК мав повідомляти учасника про всі обставини, що роблять неможливим виконання даного Договору.

Відповідно до п.4.2.6 Договору ЖБК повинен був забезпечити будівництво об`єкту та введення його в експлуатацію в строки передбачені даним Договором.

Невід`ємною частиною Договору №15/Г від 08.11.2019 року є Додатком №1 в якому встановлено Порядок сплати внесків. Дата - не пізніше 08.11.2019, пай - 9200 доларів США та Додаток №2 з Планом та розміщенням Об`єкту нерухомості на поверсі (а.с. 15 - 16).

08.11.2019 між ОК «ЖБК «Щасливе життя», ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено Договір про заміну сторони №57/І/П (а.с. 17).

На підставі п.1 Договору первісний учасник уступає (передає), а новий учасник набуває всіх прав та приймає на себе виконання всіх зобов`язань учасника за Договором про оплату пайових внесків у ЖБК №15/Г від 08.11.2019, укладеним між первісним учасником та ЖБК, з моменту набрання чинності цим Договором.

Як вбачається з довідки, виданої ОК «ЖБК «Щасливе життя» №78 від 08.11.20019 ОСОБА_1 вніс пайовий внесок у повному обсязі в розмірі, що становить 9200 доларів США, що відповідає порядку сплати внесків, згідно умов Договору (а.с.18).

Згідно інформації з Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва від 31.10.2023, р.н. в ЄДЕССБ №ЖТ101210528826, зазначено відомості про об`єкт будівництва: Будівництво критої автостоянки для легкових автомобілів по вул.Шевченка, 20/1 в м.Бердичеві, спосіб будівництва: із залученням підрядника; дата початку будівництва: 16.01.2021; дата завершення будівництва: 15.03.2021; строк введення в експлуатацію: 13.05.2021 (а.с.25-28).

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 19.10.2023 ОК «ЖБК «Щасливе життя» перебуває в стані припинення. Ліквідатор: Бондарчук Віталій Васильович (а.с. 30-32,41-43).

Згідно повідомлення Виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області від 30.10.2023 №Г-1666, у відділі державного архітектурно-будівельного контролю відсутні відомості про початок виконання будівельних робіт нежитлового приміщення (типу гараж) та його завершення за адресою: АДРЕСА_2 , розташованих на земельній ділянці площею 0,1106 га, кадастровий номер 1810400000:01:021:0388, замовником якого є ОК «ЖБК «Щасливе життя» (а.с. 33).

Згідно відповіді Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 29.04.2024 №5941/6/22-01-04-09-11, у відповідних інформаційних базах ДПС України, станом на 25.04.2024 ліквідаційного балансу до Головного управління ДПС у Хмельницькій області не подано (а.с. 101).

19.10.2023 позивачем на адресу ОК «ЖБК «Щасливе життя» надіслано кредиторську вимогу, яка розглянута не була, оскільки повернута відправнику (а.с. 19-24).

Згідно відповіді №877534 від 31.10.2024 ОК «ЖБК «Щасливе життя», ідентифікаційний код юридичної особи 40187325 зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та станом на 31.10.2024 в стані припинення не перебуває (а.с. 125 - 126 ).

У відповідності до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Згідно зі ст. 13 ЦК України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб. Не допускаються дії особи, що вчинюються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою - п`ятою цієї статті, суд може зобов`язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом.

За приписами ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ст. ст. 626, 627 ЦК України, договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору. Відповідно до положень ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: 1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; 2) зміна умов зобов`язання; 3) сплата неустойки; 4) відшкодування збитків та моральної шкоди (ч. 1 ст. 611 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання (ч. 1 ст. 549 ЦК України).

Положеннями ч. ч. 1 та 2 ст. 625 ЦК України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

В силу ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Частинами 1-4 ст. 105 цього Кодексу передбачено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Частина 6 вказаної статті визначає, що кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Однак, у свою чергу, за змістом положень ч. ч. 3, 4 ст. 112 цього Кодексу у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи. Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред`явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Згідно з ч. ч. 8, 9 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості, встановленому ст. 112 цього Кодексу. У разі недостатності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юридичної особи.

В силу вимог ч. ч. 3-5 ст. 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи. Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред`явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно. Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

За ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) визнається право людини на доступ до правосуддя, а за ст. 13 Конвенції - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред`явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення. Пряма чи опосередкована заборона законом на захист певного цивільного права чи інтересу не може бути виправданою.

Загальний перелік способів захисту цивільних прав та інтересів визначений ст. 16 ЦК України.

Як способи захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.

Особа, якій належить порушене право, може скористатися не будь-яким на свій розсуд, а певним способом захисту такого свого права, який прямо визначається спеціальним законом, що регламентує конкретні цивільні правовідносини, або договором.

Велика Палата Верховного Суду неодноразово звертала увагу, що застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам. Подібні висновки сформульовані, зокрема, у постановах Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2018 у справі № 338/180/17, від 11.09.2018 у справі № 905/1926/16, від 30.01.2019 у справі № 569/17272/15-ц та від 04.06.2019 у справі № 916/3156/17.

Разом з тим, позивачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження тих обставин що відповідач - ОК ЖБК «Щасливе життя» перебуває в процесі припинення, згідно відповіді №877534 від 31.10.2024 ОК «ЖБК «Щасливе життя», ідентифікаційний код юридичної особи 40187325 зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та станом на 31.10.2024 в стані припинення не перебуває (а.с. 125 - 126 ).

Так, захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов`язання утриматися від їх вчинення, тоді як заявлена позивачем у цій справі вимога не призводить до поновлення порушеного права позивача та, у разі її задоволення, не може бути виконана у примусовому порядку, оскільки ОК ЖБК " Щасливе життя" не перебуває в стані припинення, не має ліквідатора та проміжного ліквідаційного балансу, протилежного стороною позивача суду не доведено.

П.2 ч.2 ст. 141 ЦПК України визначено, що судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові на позивача, таким чином, витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви в розмірі 1073,60 грн залишаються за позивачем.

Керуючись ст.12-13,76-81,89,211,247,258,263-265,280-282,354 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельного кооперативу "Щасливе життя" в особі ліквідатора Бондарчука Віталія Васильовича про захист прав споживачів, включення кредиторських вимог до проміжного ліквідаційного балансу відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено 27.01.2024 року

Суддя : Т.М. Вдовиченко

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124682032
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —274/8060/23

Рішення від 21.01.2025

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Рішення від 21.01.2025

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Рішення від 21.01.2025

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Ухвала від 17.04.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Постанова від 07.03.2024

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні