ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
22.01.2025 Справа № 914/1997/24
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З., за участю секретаря судового засідання Цурак У.Ю., розглянувши матеріали заяви: Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З., розглянувши заяву Акціонерного товариства «Кредобанк» (79056, м. Львів, вул. Сахарова, буд. 78, ЄДРПОУ 09807862)
про грошові вимоги до боржника: ОСОБА_1
на суму 94 541,31 грн
у справі за заявою: ОСОБА_1
про неплатоспроможність ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Представники сторін:
боржник: не з`явився
АТ «Кредобанк»: не з`явився
керуючий реструктуризацією: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області 12.08.2024 надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Ухвалою суду від 15.08.2024 заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишена без руху.
На виконання вимог ухвали суду від 15.08.2024 заявником подано клопотання про долучення доказів.
У заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність заявник просить у даній справі керуючим реструктуризацією призначити арбітражного керуючого Плесканку Олега Володимировича.
Арбітражним керуючим Плесканкою Олегом Володимировичем надано заяву-згоду з додатками на призначення його керуючим реструктуризацією у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність прийнято до розгляду ухвалою суду від 30.09.2024.
В судове засідання від 30.10.2024 заявник ОСОБА_1 не з`явився, причин неявки суду не повідомив. Заяв, клопотань на адресу суду не надходило.
Ухвалою суду від 27.11.2024 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), введено процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Призначено керуючим реструктуризацією ОСОБА_1 арбітражного керуючого Плесканку Олега Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1779 від 21.12.2016, адреса: 79005, Львівська область, м. Львів, вул. Поповича, буд. 2, оф.10, РНОКПП НОМЕР_2 ). Оприлюднено на офіційному веб-сайті оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
13 грудня 2024 в системі «Електронний суд» зареєстровано заяву Акціонерного товариства «Кредобанк» за вх.№4680/24 про грошові вимоги до боржника на суму 94 541,31 грн, в т.ч. 6 056,00 грн судовий збір.
Ухвалою суду від 19.12.2024 прийнято заяву Акціонерного товариства «Кредобанк» від 17.12.2024 за вх.№4680/24 з вимогами до боржника до розгляду. Призначено розгляд заяви у попередньому засіданні на 22.01.2025.
У судове засідання 22.01.2025 сторони та керуючий реструктуризацією не з`явився.
Керуючий реструктуризацією подав до суду повідомлення про результати розгляду кредиторських вимог Акціонерного товариства «Кредобанк», у якому вказано, що заявлені кредиторські вимоги до боржника на суму 88 485,31 грн та 6 056,00 грн судового збору визнано у повному обсязі.
З матеріалів заяви вбачається, що кредиторські вимоги Акціонерного товариства «Кредобанк» на суму 94 541,31 грн є обґрунтованими, визнаються боржником та керуючим реструктуризацією в повному обсязі.
Заява Акціонерного товариства «Кредобанк» з кредиторськими вимогами до боржника обґрунтована тим, що 20.08.2018 між АТ «Кредобанк» (надалі - Банк, Кредитор, АТ «Кредобанк») та ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , (надалі - Позичальник, Боржник) укладено Кредитний договір CL-128887 (надалі - Кредитний договір).
Відповідно до п. 1 Кредитного договору (Предмет Кредитного Договору), Банк зобов`язується надати у власність ОСОБА_1 , грошові кошти на умовах поворотності, строковості, платності та цільового характеру використання, а Позичальник зобов`язується використати кредит на цілі, вказані в цьому Кредитному договорі, повернути кредит, сплатити проценти та інші платежі в строк та на умовах, визначених цим Кредитним договором. Кредит видається виключно на цілі зазначені в цьому Кредитному договорі. Згідно п. 2.1. та п. 2.3. Банк видав кредит в розмірі - 200 000,00 (двісті тисяч гривень 00 копійок) строком на 60 місяців терміном до 18 серпня 2023 року.
В пункті 2.4 Кредитного договору визначено, що кредит видається на погашення кредитної заборгованості позичальника перед АТ «КРЕДОБАНК». За користування кредитом Позичальник сплачує Банку відсотки, за процентною ставкою, що визначено в п. 4.1 Кредитним договором, а саме 36,99%.
Згідно з п. 4.2. Кредитного договору проценти за користування кредитом нараховується щомісячно на суму заборгованості по кредиту за методом «факт/360» за ставкою визначеною п. 4.1., з дня видачі кредиту до дня повернення кредиту в повному обсязі.
Відповідно до п. 6.1 Позичальник зобов`язаний повернути Банку кредит у повному обсязі в порядку і строки передбачені в Кредитному договорі згідно умов Кредитного договору. Скріпивши Кредитний договір підписами, у сторін виникли взаємні права та обов`язки, зокрема у ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 виникло зобов`язання оплачувати послуги Банку, що виникають в результаті отримання грошових коштів в розмірі 200 000,00 грн, та згідно порядку повернення кредиту, що визначено в Кредитному договорі.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно з ч. 1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
Статтею 1049 ЦК України встановлено, що Позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За змістом ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). В силу ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Як передбачено ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами. Аналіз указаних норм права дає підстави для висновку, що зобов`язання за договором повинні виконуватися сторонами належним чином відповідно до його умов, а також вимог актів цивільного законодавства. При укладенні договору сторони можуть визначити строк його дії, тобто час, протягом якого вони мають здійснити свої права та виконати свої обов`язки відповідно до цього договору (ст. 631 ЦК України).
Щодо кредитного договору, то сторони вправі встановити строк кредитування, протягом якого боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок за договором із повернення кредиту та сплати процентів. У свою чергу, впродовж цього строку кредитодавець вправі реалізувати своє право на проценти за користування кредитними коштами та неустойку. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення (ст. 612 ЦК України).
Предметом виконання грошового зобов`язання за кредитним договором є певна грошова сума, яку кредитодавець зобов`язаний передати позичальнику, а той, у свою чергу, зобов`язується повернути цю суму та сплатити проценти.
Відповідно до ст. 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушення умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено термін кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство. Грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (частина 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Заява кредитора має містити, зокрема, розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування.
Для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу, витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Враховуючи наведене, кредиторські вимоги Акціонерного товариства «Кредобанк» в розмірі 88 485,31 грн - підлягають внесенню до другої черги реєстру вимог кредиторів, 6 056,00 грн - витрат на оплату судового збору підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу, витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Витрати на оплату судового збору у розмірі 6 056,00 грн, сплачені платіжною інструкцією №59601453 від 11.12.2024, покладаються на боржника та відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
За результатами розгляду заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника, господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів (ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Керуючись ст.ст. 2, 45, 46, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву Акціонерного товариства «Кредобанк» (79056, м. Львів, вул. Сахарова, буд. 78, ЄДРПОУ 09807862) про визнання кредиторських вимог.
2. Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства «Кредобанк» (79056, м. Львів, вул. Сахарова, буд. 78, ЄДРПОУ 09807862) до ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) в розмірі 88 485,31 грн - основного боргу та відсотків - до другої черги реєстру вимог кредиторів.
3. Витрати на оплату судового збору в розмірі 6 056,00 грн покласти на боржника, які підлягають відшкодуванню у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Інформацію у справі, яка розглядається можна отримати за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбачених ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строк і в порядку, передбачених ст. ст. 254-257 ГПК України.
Суддя Чорній Л.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124686561 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Чорній Л.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні