Ухвала
від 27.01.2025 по справі 127/1030/25
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/1030/25

Провадження №2/127/125/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2025 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області у складі судді Березовської О. А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в особі представника позивача адвоката Говор Дмитра Ігоровича, до Вінницької міської ради, місце знаходження: м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 59, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Друга Вінницька державна нотаріальна контора, яка знаходиться за адресою: м. Віннииця вул. М. Оводова, буд. 85, про визначення частки померлого у праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

09.01.2025 через систему «Електронний суд» до суду надійшла вище зазначена позовна заява, в якій позивач просить визначити, що частка ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 , становить . Визначити, що частка ОСОБА_1 в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 , становить .

Автоматизованим розподілом судової справи між суддями 09.01.2025 головуючим суддею в справі визначена суддя Березовська О. А. Справа передана судді 10.01.2025.

Дослідивши подану позовну заяву та документи, додані до неї, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до пунктів 2, 4 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Позивач як відповідача в позовній заяві вказує Вінницьку міську раду. Зі змісту ст. 1277 ЦК України вбачається, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття спадщина визнається відумерлою та переходить у власність територіальної громади.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Отже, належним відповідачем за відсутності інших спадкоємців за законом та за заповітом є територіальна громада міста Вінниці в особі Вінницької міської ради як органу місцевого самоврядування, що представляє інтереси територіальної громади.

Як спосіб захисту своїх прав позивач обрав визначення частки померлого у праві спільної сумісної власності, що суперечить ч. 4 ст. 25 ЦК України, якою передбачено, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.

Суд рекомендує позивачу при визначенні способу захисту своїх прав врахувати правовий висновок Верховного Суду, викладений в постанові від 16.06.2021 у справі № 570/997/19 (провадження № 61-16257св20), а також інших постановах Верховного Суду, посилання на які є в цій постанові, що свідчить про сталість судової практики у випадках, аналогічних фактичним обставинам, викладеним в позовній заяві.

Крім того, позивач, зокрема, називає позов про визнання права власності в порядку спадкування, але відповідні вимоги в позовній заяві відсутні.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач визначає позов як такий, що не містить майнових вимог, але в додатку до позовної заяви не надано доказів, що підтверджують сплату судового збору за немайновий позов в розмірах, передбачених підпунктом 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір». Крім того, позивачу, якщо він не буде змінювати спосіб захисту, необхідно врахувати положення абзацу другого ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», якою передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору. Отже, якщо позивач не буде змінювати спосіб захисту, йому необхідно сплатити судовий збір в сумі 1937, 92 грн.

Однак, визначення позову як немайнового суперечить його найменуванню, зокрема, про визнання права власності на спадкове майно.

Отже, позивачу необхідно вказати в позовній заяві відповідача, визначити спосіб захисту його прав та інтересів, який передбачений законом та, виходячи з обраного способу захисту, оплатити судовий збір.

Керуючись статтями 175,177,185 ЦПК України суд,

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 , в особі представника позивача адвоката Говор Дмитра Ігоровича, до Вінницької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Друга Вінницька державна нотаріальна контора, про визначення частки померлого у праві спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування залишити без руху, надавши позивачу строк сім днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, зазначених в ній.

Роз`яснити позивачу, що в разі, якщо у встановлений строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, вона вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу за місцем проживання рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, представнику позивача на зазначену в позовній заяві адресу електронної пошти.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з дня її підписання суддею.

Суддя Олена Березовська

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено28.01.2025
Номер документу124688220
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —127/1030/25

Ухвала від 30.01.2025

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Березовська О. А.

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Березовська О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні