Справа №478/51/25 Провадження №2/478/99/2025
У Х В А Л А
про залишенняпозовної заявибез руху
27 січня 2025 року смт. Казанка
Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Томашевський О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Казанківської районної державної адміністрації, в особі Служби у справах дітей Казанківської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав, -
ВСТАНОВИВ:
16 січня 2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Казанківської районної державної адміністрації, в особі Служби у справах дітей Казанківської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав, де просив суд позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно нього та покласти на неї сплату судового збору.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За змістом ст. 165 СК України право назвернення досуду зпозовом пропозбавлення батьківськихправ маютьодин збатьків,опікун,піклувальник,особа,в сім`їякої проживаєдитина,заклад охорониздоров`я,навчальний абоінший дитячийзаклад,в якомувона перебуває,орган опікита піклування,прокурор,а такожсама дитина,яка досяглачотирнадцяти років.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI передбачено сплату судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду.
Подана позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, оскільки позивачем не надано відповідного документу, що підтверджував би сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документу, що підтверджував би підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суддею встановлено, що на момент звернення до суду, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 досяг 16 річного віку, тобто не досяг повноліття, що вказує на його можливу фінансову обмеженість та певну залежність від батьків чи осіб, на утриманні яких він перебуває на момент звернення. В той же час, загальні правила сплати судового збору за звернення до суду не містять пільг для осіб, що не досягли повноліття, тобто такі особи не звільняються від обов`язку сплати судового збору при поданні позовної заяви.
Як зазначено вище, позивачу необхідно сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру, розмір якого складає 1211,20 грн та надати суду оригінал квитанції (платіжного доручення), що підтверджує сплату ним судового збору.
В той же час, за змістом ч.ч.1 та 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі , а також може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
За змістом ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в)одинокі матері(батьки),які маютьдитину вікомдо чотирнадцятироків абодитину зінвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ)особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осібта осіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена;або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
З урахуванням наведеного, суддя роз`яснює позивачу ОСОБА_1 , що при зверненні до суду з позовом він повинен був надати до суду докази сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн. Натомість, враховуючи майновий стан, суд не позбавлений можливості звільнити від сплати судового збору позивача (розстрочити чи відстрочити сплату судового збору. або зменшити його розмір).
За таких обставин, позивач може надати суду оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн. або заявити клопотання до суду про звільнення сплати судового збору із наданням доказів майнового стану позивача, що підтверджує неможливість сплати суми судового збору. Також позивач може просити суд зменшити розмір судового збору, або розстрочити чи відстрочити його сплату з огляду на майновий стан.
Відповідно до ч. 1 с. 185 ЦПК України Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 185 ЦПК України).
Суддя також вважає за необхідне попередити позивача, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява у відповідності до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування Казанківської районної державної адміністрації, в особі Служби у справах дітей Казанківської районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав - залишити без руху.
Надати позивачустрок,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення цієїухвали прозалишення позовноїзаяви безруху,для усуненнянедоліків,а саме:надання судуклопотання прозвільнення відсплати судовогозбору позивача (розстрочення чи відстрочення сплати судового збору, або зменшення його розміру) чи докази сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124688339 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Томашевський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні