Справа 688/407/25
№ 2/688/415/25
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2025 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Козачук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Підопригори Романа Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лотівка-Еліт» про витребування земельної ділянки з незаконного володіння,
встановив:
24.01.2025 року адвокат Підопригора Р.Б. звернувся до суду в системі «Електронний суд» в інтересах ОСОБА_1 з позовом до ТОВ «Лотівка-Еліт», в якому просить витребувати з незаконного володіння відповідача земельну ділянку з кадастровим номером 6825588500:07:012:0481, площею 2,6121 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та повернути її власнику - позивачу ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю даний позов слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до п.п. 3, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (п.3); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.
Всупереч вищевказанимнормам,в поданійпозовній заявіне визначенота незазначено цінупозову начас зверненнядо суду.Також позовна заява не містить і викладу обставин із зазначенням доказів, що підтверджують обставини щодо вартості майна, що підлягає витребуванню. А тому, для визначення ціни позову слід надати доказ вартості спірної земельної ділянки, у формі, визначеній чинним законодавством. Вказане в свою чергу унеможливлює визначення суми судового збору, що підлягає сплаті при зверненні до суду. Крім того, виходячи із ціни позову визначається розмір судового збору, який має бути сплачений позивачем при зверненні до суду з відповідним позовом.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що представником позивача адвокатом Підопригорою Р.Б. зазначено попередній орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести у зв`язку із розглядом справи, що складається із розміру судового збору в сумі 1211,40 грн за подачу фізичною особою позовної заяви з однією вимогою немайнового характеру, витрат на проведення судової почеркознавчої експертизи орієнтовно в сумі 10000 грн, витрат на правничу допомогу в сумі 45000 грн.
В той же час, згідно акту про втрату документів або переміщення справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкоджень конверта (пакування) від №5/6/25 від 24.01.2025 року, складеного Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області, у переліку додатків до позовної заяви адвоката Підопригори Р.Б. в інтересах ОСОБА_1 , що надійшла до суду в системі «Електронний суд», зазначена квитанція про сплату судового збору, однак в доданих документах вона відсутня.
Відповідно доч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028 грн.
Згідност. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру встановлюється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В порушення наведеного до позовної заяви позивачем не долучено доказів сплати судового збору за вимогу майнового характеру.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2ст. 185 ЦПК України).
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене, вважаю подальший рух позовної заяви неможливий, у зв`язку з чим позивачу слід надати строк для усунення вищевказаних недоліків, а саме подати до суду позовну заяву відповідно докількості учасниківсправи із зазначенням ціни позову, викладу обставин,якими позивачобґрунтовує позовнівимоги іззазначенням тадолученням доказів,що підтверджуютьвказані обставини та долученням доказів сплати судового збору у розмірі визначеному законом.
Керуючись ст.ст. 76, 95, 175, 185 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву адвоката Підопригори Романа Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лотівка-Еліт» про витребування земельної ділянки з незаконного володіння - залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу та його представнику, що у разі неусунення вказаних недоліків у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною ібуде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Світлана КОЗАЧУК
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124692213 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні