Справа № 405/8626/24
провадження № 1-кс/405/255/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.01.2025 м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12024120000000987від 06вересня 2024року заознаками кримінальнихправопорушень,передбачених ч.1ст.307,ч.2ст.307КК України про арешт майна.
встановив:
слідчий,за погодженнямз прокуроромзвернувся зданим клопотаннямдо Ленінського районного суду м. Кіровограда в обґрунтування якого зазначив, що в провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області знаходяться матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1202412000000987 від 06.09.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 307 КК України, відповідно у якому слідчий подав до суду клопотання про арешт майна та посилаючись на обставини кримінального провадження просить дане клопотання задовольнити.
У судове засідання слідчий не з`явився, надав до суду заяву, згідно з якою просив розгляд даного клопотання здійснити без його участі.
Власник майна та його представник у судове засідання не з`явилися, надали до суду заяви, відповідно до яких розгляд даного клопотання просили здійснити без їх участі, проти задоволення клопотання слідчого не заперечували.
клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання (ч. 1 ст. 172 КПК України).
Крім того, беручи до уваги положення ст. 172 КПК України, зокрема ч.2 цієї статті, згідно з якою клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна, а тому слідчий суддя ухвалив здійснити розгляд клопотання слідчого відповідно до наявних матеріалів.
Відповідно до ст.107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Встановлено, що до СУ ГУНП в Кіровоградській області надійшли матеріали з УСР в Кіровоградській області ДСР НПУ, відповідно до яких встановлено, що на території Кіровоградської області діє група осіб, яка за попередньою змовою здійснює виготовлення, зберігання та збут наркотичних засобів та психотропних речовин..
Відповідно до матеріалів виконаного доручення, , встановлено що на території Кіровоградської області діє група осіб котра займається виготовленням метамфетаміну ((+)-(S)-N,а-диметилфенетиламіну) та інших синтетичних та несинтетичних наркотичних засобів і займається їх подальшим збутом. До складу даної групи входять:
- ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , (організатор-хімік), уродженець м. Кіровограда, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Використовує мобільний термінал стільникового зв`язку з СІМ-карткою: НОМЕР_1 , котрий використовуються у ІМЕІ НОМЕР_2 , НОМЕР_3 та НОМЕР_4 . Користується транспортним засобом марки ЗАЗ моделі 110307 д.н. НОМЕР_5 ;
- ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , (пособник/причетний до збуту) уродженець м. Жовті Води, Дніпропетровської обл., фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 . Використовує мобільний термінал стільникового зв`язку з СІМ-карткою: НОМЕР_6 , НОМЕР_7 та НОМЕР_8 , які використовуються у мобільних терміналах з ІМЕІ НОМЕР_9 , НОМЕР_10 та IMEI35211545649264. В складі групи особисто допомагає ОСОБА_4 , у виготовлені наркотичних засобів та психотропних речовин, причетний до їх збуту, а також відповідальний за отримання лікарського засобу «АКАТАР», що в своєму складі містить «псевдоефедрин» та відповідно є прекурсором, який є основною складовою наркотичного засобу «метамфітамін», що виробляється організованою злочинною групою;
- ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , прізвисько « ОСОБА_7 », проживає за адресою АДРЕСА_3 . Використовує мобільний термінал стільникового зв`язку з СІМ-карткою: НОМЕР_11 , що використовуються у мобільному терміналі з ІМЕІ НОМЕР_12 . В складі групи осіб особисто здійснює збут наркотичних речовин по схемі «з рук в руки», а також шляхом пересилання за допомогою послуг ТОВ «Нова Пошта»;
- ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 . Станом на січень 2025 року фактично проживає за адресою АДРЕСА_5 . Користується мобільним терміналом стільникового зв`язку з СІМ-карткою НОМЕР_13 у мобільному терміналі з IMEI НОМЕР_14 . В складі групи осіб особисто здійснює збут наркотичних речовин по схемі «з рук в руки», а також шляхом пересилання за допомогою послуг ТОВ «Нова Пошта»;
- ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 (пособник/причетний до збуту) проживаючий за адресою, АДРЕСА_6 . Станом на грудень 2024 року використовує мобільний термінал стільникового зв`язку з СІМ-карткою НОМЕР_15 у мобільному терміналі з IMEI НОМЕР_16 . В складі групи осіб особисто здійснює збут наркотичних речовин по схемі «з рук в руки», а також шляхом пересилання за допомогою послуг ТОВ «Нова Пошта».
Крім цього, в ході досудового розслідування на підставі відповідних ухвал слідчого судді Кропивницького апеляційного суду було проведено ряд негласних слідчих (розшукових) дій, зокрема контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, за результатами проведення яких ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 збули особі зі зміненими анкетними даними ОСОБА_10 наркотичний засіб канабіс та психотропну речовину метамфетамін відповідно.
Також, зафіксовано факти особистого збуту ОСОБА_4 та ОСОБА_8 психотропної речовину метамфетаміну шляхом пересилання засобами ТОВ «Нова Пошта».
23.01.2025, в ході проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровоград квартирного приміщення за адресою: АДРЕСА_5 , було виявлено та вилучено:
-Мобільний телефон оливкового кольору, марки Samsung, модель AO5S, IMEI 1: НОМЕР_17 , IMEI 2: НОМЕР_18 , із сім-карткою оператора «Vodafon-Україна» НОМЕР_19 ;
-Мобільний телефон марки Гугл Піксель, з білою кришкою,
IMEI: НОМЕР_20 , IMEI 2: НОМЕР_18 , із сім-карткою оператора «Vodafon-Україна» НОМЕР_21 ;
-Мобільний телефон червоного кольору марки Samsung, модель J6 Plus;
-Полімерний пакет з написом «Файно Маркет», в якому міститься речовина рослинного походження зеленого кольору, з характерним запахом канабісу;
-Предмет схожий на подрібнювач для канабісу із залишками речовини рослинного походження;
-Пристрій схожий на ковпак з нашаруванням бурого кольору з характерним запахом канабісу;
-Банківська картка «Monobank», № НОМЕР_22 ;
-Банківська картка № НОМЕР_23 ;
-Банківська картка № НОМЕР_24 ;
-2 (два) полімерні зіп-пакети з речовиною кристалічного походження жовто-сірого кольору;
-8 (вісім) зіп-пакетів, з кристалічною речовиною жовто-сірого кольору;
-Шматок шпалер, на якому міститься речовина рослинного походження, з характерним запахом канабісу;
-Полімерний зіп-пакет з нашаруванням кристалічного походження жовто-сірого кольору.
Відповідно до постанови слідчого від 23.01.2025 року (а.к 33-34), зазначене вище майно визнане речовими доказами.
Згідно з ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Отже, під час розгляду клопотання про арешт майна, слідчим суддею не встановлено негативних наслідків арешту майна та зазначається, що такі обмеження є пропорційними меті, заради досягнення якої застосовується такий арешт, оскільки він пов`язаний з втручанням у право особи на власність, що є складовою права на мирне володіння своїм майном (передбачене у ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).
Більш того, на переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права особи, оскільки є необхідним і пропорційним до законної мети, що переслідується - нагальної суспільної потреби у протидії кримінальним правопорушенням.
Беручи до уваги зазначене, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого, подане з метою збереження речових доказів, підлягає задоволенню.
Керуючись .ст. 131, 132, 170, 369-372 КПК України,
постановив:
Клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт на наступне майно, а саме: - мобільний телефон оливкового кольору, марки Samsung, модель AO5S, IMEI 1: НОМЕР_17 , IMEI 2: НОМЕР_18 , із сім-карткою оператора «Vodafon-Україна» НОМЕР_19 ;
-Мобільний телефон марки Гугл Піксель, з білою кришкою,
IMEI: НОМЕР_20 , IMEI 2: НОМЕР_18 , із сім-карткою оператора «Vodafon-Україна» НОМЕР_21 ;
-Мобільний телефон червоного кольору марки Samsung, модель J6 Plus;
-Полімерний пакет з написом «Файно Маркет», в якому міститься речовина рослинного походження зеленого кольору, з характерним запахом канабісу;
-Предмет схожий на подрібнювач для канабісу із залишками речовини рослинного походження;
-Пристрій схожий на ковпак з нашаруванням бурого кольору з характерним запахом канабісу;
-Банківська картка «Monobank», № НОМЕР_22 ;
-Банківська картка № НОМЕР_23 ;
-Банківська картка № НОМЕР_24 ;
-2 (два) полімерні зіп-пакети з речовиною кристалічного походження жовто-сірого кольору;
-8 (вісім) зіп-пакетів, з кристалічною речовиною жовто-сірого кольору;
-Шматок шпалер, на якому міститься речовина рослинного походження, з характерним запахом канабісу;
-Полімерний зіп-пакет з нашаруванням кристалічного походження жовто-сірого кольору.
Заборонити користуватись та розпоряджатись вказаним майном
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_11
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124707423 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні