Ухвала
від 28.01.2025 по справі 303/10699/23
МУКАЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 303/10699/23

2-зз/303/3/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2025 року м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

у складі головуючогї судді Курах Л.В.

секретар судового засідання Гейруш Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань в м. Мукачево клопотання Агропромислового державного підприємства Радгосп-завод «Мукачівський» про скасування заходів забезпечення позову,-

в с т а н о в и в:

23.01.2025 року до суду звернувся виконувач обов`язків директора Аграрного державного підприємства «Радгосп-завод Мукачівський» із заявою, в якій просить скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 листопада 2023 року у цивільній справі № 303/10699/23, за заявою Фонду державного майна України про забезпечення позову до пред`явлення позовної заяви.

Заява мотивована тим, що Фонд державного майна України не подав відповідну позовну заяву згідно з вимогами ч. 4 ст. 152 ЦПК України.

У судове засідання учасники справи не з`явилися, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Суд вважає, що неявка осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання з розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову не перешкоджає розгляду цього питання.

Оскільки розгляд клопотаня здійснюється судом за відсутності учасників справи, відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.

Судом встановлено,що ухвалоюМукачівського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті від13листопада 2023року,заяву Фондудержавного майнаУкраїни прозабезпечення позовудо пред`явленняпозовної заявизадоволено частково. Заборонено Державному підприємству «СЕТАМ», Мукачівському відділу державної виконавчої служби у Мукачівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (державним виконавцям), іншим особам здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження нерухомого майна, зокрема, Комплексу 1953 року побудови, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 10695565, а також здійснювати будь-які дії, спрямовані на проведення, оформлення результатів таких торгів, складання, підписання, надсилання протоколів та актів про такі торги.

Фонд державного майна України не звернувся із позовною заявою згідно з вимогами частини 4 ст. 152 ЦПК України.

Таким чином, у забезпеченні позову в межах справи № 303/10699/23 - відпали потреби, оскільки фактично, на час розгляду вказаної заяви, вищевказаний позов Фонду державного майна України не подано.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.

Відповідно до ч. ч. 9 та 11 ст. 158 ЦПК України, у випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. Примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.

В свою чергу, положеннями п. 1 ч. 13 ст. 158 ЦПК України передбачають, що заходи забезпечення позову, вжиті судом до подання позовної заяви, скасовуються судом також у разі неподання заявником відповідної позовної заяви згідно з вимогами частини третьої статті 152 цього Кодексу.

Згідно ч. 4 ст. 152 ЦПК України, у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів, якщо інші строки не встановлено законом, а у разі подання заяви про арешт морського судна - тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.

Відповідно до п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України N 9 від 22.12.2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування. Суд вправі скасувати вид забезпечення позову по будь-якій справі, яка знаходиться в його провадженні, коли відпаде потреба в ньому або в забезпеченні позову взагалі. Скасування заходів забезпечення позову слід відрізняти від скасування ухвали про забезпечення позову. Різниця полягає в тому, що заходи забезпечення позову скасовуються судом, який їх застосував, якщо відпали підстави, з якими закон пов`язує можливість застосування таких заходів. При цьому правомірність застосування таких заходів судом відповідач, як правило, не заперечує.

З урахуванням вищевикладеного, беручи до уваги, що заявником позовну заяву подано не було, суд вважає за доцільне скасувати заходи забезпечення позову, які були вжиті ухвалою суду від 13 листопада 2023 року до подачі позову.

Відповідно ч. ч. 4 та 5 ст. 158 ЦПК України, за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена.

Таким чином, враховуючи, що заходи забезпечення позову по справі застосовувались за заявою та в інтересах заявника до подання ним позовної заяви, проте, на сьогодні, змінились обставини, що зумовили вжиття заходів забезпечення позову: позовна заява Фонду державного майна України не подана, тому в даному випадку наявні правові підстави для скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 листопада 2023 року у справі № 303/10699/23 відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 158 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 158, 258-261, 268, 352 - 356 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Заяву виконувача обов`язків директора Аграрного державного підприємства «Радгосп-завод Мукачівський» Балоги Івана про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 листопада 2023 року у цивільній справі № 303/10699/23, за заявою Фонду державного майна України про забезпечення позову подану до подання позовної заяви - задовольнити.

Скасувати заходи забезпечення позову, які були вжиті ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 листопада 2023 року по цивільній справі № 303/10699/23, за заявою Фонду державного майна України про забезпечення позову подану до подання позовної заяви.

Скасувати заходи забезпечення позову щодо заборони Державному підприємству «СЕТАМ», Мукачівському відділу державної виконавчої служби у Мукачівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (державним виконавцям), іншим особам здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження нерухомого майна, зокрема, Комплексу 1953 року побудови, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 10695565, а також здійснювати будь-які дії, спрямовані на проведення, оформлення результатів таких торгів, складання, підписання, надсилання протоколів та актів про такі торги.

Примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання ухвалою законної сили надіслати заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуюча Л.В.Курах

СудМукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124715604
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —303/10699/23

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Курах Л. В.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Курах Л. В.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Курах Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні