Рішення
від 23.01.2025 по справі 592/15972/24
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа№592/15972/24

Провадження №2/592/432/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2025 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м. Суми у складі:

головуючого судді Косолап М.М.,

за участю секретаря судового засідання Мойсенко Ю.О.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Денисенка Р.В.,

представника третьої особи Кононенка Р.В.,

розглянув у порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Фонд державного майна України, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати,

у с т а н о в и в:

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

27.09.2024 ОСОБА_2 (далі позивач) звернувся до суду з позовом до АТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» (далі відповідач, АТ «ВНДІАЕН») і просить стягнути на його користь заборгованість по заробітній платі в сумі 1983862,18 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що з 17.08.2015 перебуває у трудових відносинах з відповідачем АТ «ВНДІАЕН», у якому власником 50+1 % цінних паперів (акцій) є держава в особі керуючого рахунком Фонду Державного майна України, а решта акцій належить юридичній особі, яка створена та зареєстрована за законодавством російської федерації. 03.03.2022 постановою КМУ № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією російської федерації» накладено мораторій на виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов`язань, кредиторами (стягувачами) за якими російська федерація або такі особи, що мають частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є російська федерація, громадянин російської федерації, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства російської федерації. Згідно пункту 15 постанови НБУ від 25.02.2022 № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» зупинено здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій за рахунками резидентів російської федерації, за рахунками юридичних осіб (крім банків), кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти російської федерації. Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 01.11.2022 та від 09.02.2023 у справі № 591/5295/22 на нематеріальні активи, основні засоби та інвестиційну нерухомість АТ «ВНДІАЕН» накладено арешт і вказані активи для здійснення заходів з управління були передані Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління. Зазначає, що за період з лютого 2022 року по липень 2024 року заробітна плата йому нараховується, однак не виплачується. Згідно довідки від 27.09.2024 за період з лютого 2022 року по 31.07.2024 включно йому нараховано заробітну плату у розмірі 20502023,78 грн., утримано ПДФО 450364,28 грн., військовий збір 37530,35 грн., борг до виплати складає 1983862,18 грн. Вказує, що звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов`язку виплати заробітної плати.

11.10.2024 та 20.10.2024 відповідачем подано письмові пояснення, у яких зазначає, що АТ «ВНДІАЕН» є суб`єктом господарювання державного сектора економіки, власниками майже 48 % акцій якого є юридичні особи суб`єкти рф, у зв`язку з чим на фінансово-господарську діяльність товариство вплинули обмеження передбачені постановою КМУ від 03.03.2022 № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією російської федерації» та постановою НБУ від 25.02.2022 № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», які фактично унеможливили проведення розрахунків між АТ «ВНДІАЕН» та його контрагентами. Розрахункові рахунки товариства заблоковані, усі намагання відновити повноцінну фінансово-господарську діяльність бажаного результату не принесли, тому трудові відносини з більшістю працівників призупинені, працюючими залишаються лише 9 співробітників, які не отримували заробітну плату більше 2,5 років. З огляду на фактичну відсутність розрахункових рахунків, навіть у разі прийняття судами позитивних рішень, отримання коштів та їх використання для виплати заробітної плати працівникам стане можливим лише із залученням органів виконавчої служби. Тому з метою прискорення погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам товариства адміністрацією АТ «ВНДІАЕН» разом з профспілками було прийнято рішення щодо подання працівниками, в тому числі генеральним директором, індивідуальних позовів до суду щодо виплати заборгованості із заробітної плати із подальшою передачею до органів виконавчої служби.

20.11.2024 третьої особою - Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів подано письмові пояснення, у яких зазначає, що ухвалою Зарічного районного суду м. Суми по справі № 591/5295/22 від 09.02.2022 передано агентству нематеріальні активи, основні засоби, інвестиційну нерухомість у вигляді, згідно переліку, які належать АТ «ВНДІАЕН» та зобов`язано агентство забезпечити реєстрацію у відповідних державних реєстрах прав управління та інших речових прав, що виникатимуть на підставі ухвали слідчого судді. Зазначає, що Національним агентством здійснюється процедура щодо підготовки активу до передачі та пошук управителя і на даний час актив в управління не передано. У разі будь-якої зміни частки активу переданого в управління АРМА негативно вплине на подальшу його долю та його ліквідність. Призведе до зменшення вартості активу, ускладнить пошук управителя активу та передачу його в управління, а також подальше ефективне управління, що спричинить значні збитки для держави та значно ускладнить виконання завдання кримінального провадження.

Представник позивача Кузченко Т.М. у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила задовольнити. Вказувала, що ОСОБА_2 про порушення його права на отримання заробітної плати дізнався лише 27.09.2024, отримавши довідку про розмір заборгованості і від вказаної дати вони рахують строк звернення до суду, який не пропущений, тому у них відсутні підстави для заявлення клопотання про поновлення строку.

Представник відповідача Денисенко Р.В. у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог. Вказував, що заробітна плата генеральному директору ОСОБА_2 нараховується, однак у зв`язку з тим, що товариством не пройдено персоніфікацію у обслуговуючих банках були заблоковані рахунки і вони позбавлені можливості здійснити виплату заробітної плати. Вказував, що 11.04.2024 внаслідок авіаційного удару ворожим літаком рф відбулось влучання у адмінбудівлю АТ «ВНДІАЕН», знищено техніку, бухгалтерські документи, тому товариство не працює.

Представник третьої особи - Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Кононенко Р.В. просив прийняти рішення на розсуд суду.

Третя особа - Фонд державного майна України, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, представника у судове засідання не направив, письмових пояснень не подав.

Заяви, клопотання.

12.11.2024 представником позивача подано клопотання про долучення доказів.

Інші процесуальнідії усправі.

30.09.2024 ухвалою суду по справі відкрито провадження та призначено підготовче судове засідання на 30.10.2024.

30.10.2024 підготовче судове засідання відкладено на 12.11.2024.

12.11.2024 ухвалою суду залучено до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Фонд державного майна України, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, підготовче судове засідання відкладено на 02.12.2024.

02.12.2024 закрито підготовче провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 20.12.2024.

20.12.2024 для виклику свідка розгляд справи відкладено на 23.01.2025.

Фактичні обставини, встановлені судом.

Позивач ОСОБА_2 перебуває у трудових відносинах з відповідачем - Акціонерним товариством «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», обіймає посаду Генерального директора, є одноособовим виконавчим органом товариства та діє на підставі єдиноначальності; підзвітний загальним зборам акціонерів товариства і Наглядовій раді, що підтверджується копією трудової книжки, Контрактом з Генеральним директором публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» від 17.08.2015 (далі Контракт) та Статутом АТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», затвердженого 27.04.2018 Річними загальними зборами ПАТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» (далі Статут) (а.с. 9-10, 14-43, 85-93).

Згідно пункту 2.2.13 Контракту Генеральний директор зобов`язаний вживати дієвих заходів щодо ліквідації боргів товариства, у тому числі з виплати заробітної плати працівникам товариства.

За виконання обов`язків, передбаченим контрактом Генеральному директору щомісяця виплачується заробітна плата за рахунок коштів товариства (пункт 3.1 Контракту).

Генеральний директор обирається Наглядовою радою строком на 5 років (пункт 18.2 Статуту).

Згідно пункту 7.1 Контракту цей контракт діє з 17.08.2015 по 17.08.2020 включно. У разі, якщо строк дії контракту, передбачений пунктом 7.1 закінчився, а наглядовою радою не обрано Генерального директора до дати закінчення дії контракту, контракт вважається продовженим до прийняття Наглядовою радою рішення про обрання Генерального директора (пункт 7.8 Контракту).

Згідно довідки АТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» № 619 від 27.09.2024, сума заборгованості по заробітній платі перед ОСОБА_2 станом на 31.07.2024 (включно) до виплати становить 1983862,18 грн., заборгованість утворилася з лютого 2022 року по липень 2024 включно. Всього нараховано заробітної плати 2502023,78 грн., утримано ПДФО -450364,28 грн., ВЗ-37530,35 грн. (а.с. 11).

Допитана у судовому засіданні як свідок головний бухгалтер АТ «ВНДІАЕН» ОСОБА_3 суду пояснила, що заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_2 становить 1983862,18 грн., зазначено про утримання ПДФО - 450364,28 грн., проте ці суми не перераховані через заблоковані рахунки. 11.04.2024 внаслідок авіаудару розбито комп`ютерну техніку і вони не мають доступу до програм, зарплату нараховує на власному комп`ютері. Про наслідки авіадудару повідомили банки. В банківські установи платіжки на виплату заробітної плати не подають у зв`язку з не проходження верифікації в банках, через те що співвласником частки підприємства є громадяни російської федерації, відсутністю ЄЦП та відсутністю можливості сформувати платіжку.

Власником 50+1% цінних паперів (акцій) АТ «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» є держава в особі керуючого рахунком Фонду Державного майна України, інші- акції належать юридичній особі, яка створена та зареєстрована за законодавством російської федерації.

Ухвалою слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми від 01.11.2022 у кримінальному провадженні № 22022200000000106 від 03.08.2022 накладено арешт на майно, а саме: на прості бездокументарні імені акції, номінальною вартістю 0,25 грн. у кількості 21330168 штук (47,4687% від загальної кількості акцій) міжнародний ідентифікаційний номер UA1800301004, емітентом яких є АТ «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», що прямо належать ТОВ «Компанія з управління майновим комплексом», розташована на території рф (а.с. 44-45).

Ухвалою слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми від 09.02.2023 передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів для здійснення заходів з управління шляхом передачі їх в управління, у порядку та на умовах, визначених ст. ст. 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», а саме нематеріальні активи, основні засоби, інвестиційну нерухомість за переліком, які належать АТ «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», що прямо належать ТОВ «Компанія з управління майновим комплексом», загальний розмір балансової (залишкової) вартості яких становить 37385215,52 грн. (а.с. 46-53).

На звернення АТ «ВНДІАЕН» щодо блокування обслуговуючими банками АТ «Укрсиббанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «Ощадбанк» рахунків у зв`язку з неможливістю проведення «персоніфікації» Національний банк України листом від 26.09.2023 повідомив, що банк, як суб`єкт первинного фінансового моніторингу та фінансовий агент самостійно приймає рішення щодо проведення фінансових операцій клієнта, відмови в підтриманні ділових відносин за результатами вжитих заходів відповідно до вимог законодавства. У період дії воєнного стану в Україні всі валютні операції здійснюються з урахуванням обмежень постанови Правління Національного банку України від 24.02.2022 № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (а.с. 64-68).

09.07.2024 на засіданні робочої наради менеджменту та представників профспілкових організацій АТ «ВНДІАЕН» прийнято рішення направити до ФДМУ, як до акціонера товариства та органу управління корпоративними правами держави, щодо вжиття відповідних заходів, які б дозволили відновити проведення розрахунково-касових операцій АТ «ВНДІАЕН» (а.с. 77).

АТ «ВНДІАЕН» 15.08.2024 зверталось до АТ «Укрсиббанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «Ощадбанк» з проханнями розглянути можливість поновлення співпраці в частині проведення розрахунково-касових операцій за рахунками АТ «ВНДІАЕН» з метою забезпечення можливості виплати заробітної плати працівникам та сплати обов`язкових платежів до Державного бюджету України (а.с. 74-76).

20.08.2024 на засіданні робочої наради менеджменту та представників профспілкових організацій АТ «ВНДІАЕН» прийнято рішення запропонувати працівникам, в тому числі генеральному директору та головному бухгалтеру подати індивідуальні заяви до суду про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати з подальшою подачею до органів виконавчої служби (а.с. 78).

11.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про влучання у адмінбудівлю АТ «ВНДІАЕН» (а.с. 129).

Відповідно до довідки АТ «ВНДІАЕН» № 633 від 06.11.2024 про нараховану заробітну плату Генеральному директору ОСОБА_2 за період з лютого 2022 року по липень 2024 року сума нарахованої заробітної плати за посадовим окладом склала 1445354,65 грн., сума надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи склала 361338,65 грн., загальна сума нарахованої премії склала 447132 грн., за наукове звання кандидат технічних наук нараховано 216803,20 грн., оплата за період простою з 24.02.2022 по 23.03.2022 становила 28914,88 грн., нарахована індексація за період з червня 2022 року по грудень 2022 року становила 2480,40 грн. (а.с. 94).

28.08.2024 ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми (справа № 592/14122/24) ОСОБА_2 відмовлено у видачі судового наказу про стягнення АТ «ВНДІАЕН» на його користь заборгованості із заробітної плати у розмірі 1923545,14 грн. на підставі довідки № 514 від 21.08.2024, зокрема, з підстав того, що вказана довідка підписана ним, як генеральним директором, а також головним бухгалтером Зозулею В. та не наданням інформації, чи здійснює управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими правами, грошовими коштами АТ «ВНДІАЕН» Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (а.с. 54).

13.09.2024 ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми (справа № 592/15089/24) ОСОБА_2 відмовлено у видачі судового наказу про стягнення АТ «ВНДІАЕН» на його користь заборгованості із заробітної плати у розмірі 1923545,14 грн., з підстав того, що ним заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати у розмірі, що перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (а.с. 55).

25.09.2024 ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми (справа № 592/15692/24) ОСОБА_2 відмовлено у видачі судового наказу про стягнення АТ «ВНДІАЕН» на його користь заборгованості із заробітної плати у розмірі 672104,16 грн. на підставі пункту 7 частини 1 статті 165 ЦПК України та роз`яснено право звернутися до суду з тими самими вимогами у позовному порядку (а.с. 56).

Мотиви, з яких виходить суд та застосовані норми права.

Виплата заробітної плати працівнику гарантована статтею 43 Конституції України.

За вимогамистатті 115КЗпП України(уредакції якадіяла начас виникненняспірних правовідносиндо 19.07.2022та уредакції після19.07.2022),статті 24Закону України«Про оплатупраці» заробітнаплата виплачуєтьсяпрацівникам регулярнов робочідні устроки,встановлені колективнимдоговором абонормативним актомроботодавця,погодженим звиборним органомпервинної профспілковоїорганізації чиіншим уповноваженимна представництвотрудовим колективоморганом (ав разівідсутності такихорганів -представниками,обраними іуповноваженими трудовимколективом),але нерідше двохразів намісяць черезпроміжок часу,що неперевищує шістнадцятикалендарних днів,та непізніше семиднів післязакінчення періоду,за якийздійснюється виплата. Уразі колидень виплатизаробітної платизбігається звихідним,святковим абонеробочим днем,заробітна платавиплачується напередодні. Розмірзаробітної платиза першуполовину місяцявизначається колективнимдоговором абонормативним актомроботодавця,погодженим звиборним органомпервинної профспілковоїорганізації чиіншим уповноваженимна представництвотрудовим колективоморганом (ав разівідсутності такихорганів -представниками,обраними іуповноваженими трудовимколективом),але неменше оплатиза фактичновідпрацьований часз розрахункутарифної ставки(посадовогоокладу)працівника. Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Судом установлено, що відповідач АТ «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» не здійснює виплату заробітної плати позивачу з лютого 2022 року, внаслідок чого утворилася заборгованість станом на 31.07.2024 у розмірі 2502023,78 грн., з них сума до виплати становить 1983862,18 грн.

Обмеження, передбачені постановою КМУ № 187 від 03.03.2022 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв`язку з військовою агресією російської федерації» на стягнення заробітної плати на не АТ «ВНДІАЕН» розповсюджуються.

Отже позовні вимоги про стягнення заборгованості по заробітній платі є обґрунтованими.

Разом з тим, у відповідача утворилася заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_2 у період з лютого 2022 по липень 2024 року.

У період з лютого 2022 до 18.07.2022 частиною 2 статті 233 КЗпП було передбачено, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

19.07.2022 набули чинності зміни, внесені Законом України від 01.07.2022 № 2352-IX, яким назву частину 1,2 статті 233 КЗпП України викладено у новій редакції.

Так, згідно частини 1 статті 233 КЗпП України у редакції, яка діє з 19.07.2022 передбачено, що працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Встановлені статтею 233 КЗпП України строки звернення до суду застосовуються незалежно від заяви сторін. У кожному випадку суд зобов`язаний перевірити і обговорити причини пропуску цих строків, а також навести у рішенні мотиви, чому він поновлює або вважає неможливим поновити порушений строк.

Станом на 19.07.2022 частиною 1 Глави ХІХ Прикінцевих положень КЗпП України було передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтею 233 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2023 № 651 відмінено на всій території України карантин з 24 год. 00 хв. 30.06.2023.

За вимогами про стягнення заборгованості із заробітної плати за період з лютого 2022 року по 30.06.2023 строк звернення до суду встановлений з 19.07.2022 на час дії карантину був продовженим і сплив 01.10.2023.

Позов подано до суду 27.09.2024 року.

Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні наполягала на тому, що строк звернення до суду не пропущений, оскільки вони його рахують з дати довідки в якій визначено розмір заборгованості - 27.09.2024, а тому у них відсутні підстави для заявлення клопотання про поновлення строку.

Суд не погоджується з доводами представника позивача про те, що позивач ОСОБА_2 про порушення його права на отримання заробітної плати дізнався лише 27.09.2024, отримавши довідку про розмір заборгованості.

Так, позивач обіймає посаду директора АТ «ВНДІАЕН» і як посадова особа обізнаний з строками виплати заробітної плати, визначеними у статті 115 КЗпП України та обов`язком, передбаченим статтею 110 КЗпП щодо повідомлення роботодавцем працівника про розміри оплати праці.

При цьому ОСОБА_2 тричі звертався до Ковпаківського районного суду м. Суми з заявами про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по заробітній платі і ухвалами суду від 28.08.2024 (справа №592/14122/24), від 13.09.2024 (справа №592/15089/24), від 25.09.2024 (справа №592/15692/24) (а.с. 54-56) у видачі судових наказів відмовлено з різних підстав. Ухвала від 28.08.2024 містить посилання на довідку про заборгованість по заробітній платі видану значно раніше ніж 27.09.2024. Звернення з заявою про видачу судового наказу не перериває строку звернення до суду з позовом, а тому доводи представника позивача про те, що ОСОБА_2 дізнався про порушене право лише отримавши довідку від 27.09.2024 суд вважає необґрунтованими.

За такої процесуальної позиції позивача та відсутності клопотання про поновлення строку звернення до суду, суд дотримуючись принцип диспозитивності застосовує встановлені статтею 233 КЗпП України строки звернення до суду.

Відтак з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість по заробітній платі в межах строку звернення до суду за червень 2024 у розмірі 74928 грн. та липень 2024 у розмірі 74928 грн., що становить 149856 грн., з послідуючим утриманням з цієї суми податків і обов`язкових платежів. Позов в частині стягнення заборгованості по заробітній платі, яка утворилась у період з лютого 2022 по травень 2024 заявлено за межами тримісячного строку звернення до суду, встановленого частиною 1 статті 233 КЗпП України, а тому в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають внаслідок пропуску строку звернення до суду.

Отже позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судові витрати.

Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог (ч. 1 ст. 141 ЦПК України).

Позивачі -у справахпро стягненнязаробітної плати відповіднодо ст.5Закону України«Про судовийзбір» звільнені від сплати судового.

Судовий збір за вимогою про стягнення заборгованості із заробітної плати становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та пропорційно розміру задоволених позовних вимог становить 1498 грн. 56 коп. (149856 грн. х 1%).

Зважаючи навикладене,з відповідача накористь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1498 грн. 56 коп.

На підставі пункту 2 частини 1 статті 430 КЗпП суд допускає негайне виконання рішення суду в частині присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць у розмірі 74928 грн. 00 коп., з утриманням з цієї суми податків і обов`язкових платежів.

Керуючись статтями 12, 13, 81, 89, 263 та 264 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

у х в а л и в:

Позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

Стягнути з Акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» на користь ОСОБА_2 заборгованість по заробітній платі, яка утворилась за період з червня 2024 по липень 2024 року у розмірі 149856 (сто сорок дев`ять тисяч вісімсот п`ятдесят шість) гривень, з послідуючим утриманням з цієї суми податків і обов`язкових платежів.

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 про стягнення з Акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» заборгованості по заробітній платі, яка утворилась у період з лютого 2022 по травень 2024 відмовити внаслідок пропуску строку звернення до суду.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць у розмірі 74928 грн. 00 коп., з утриманням з цієї суми податків і обов`язкових платежів.

Стягнути з Акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування» на користь держави судовий збір у сумі 1498 грн. 56 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сумського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або про прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач ОСОБА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Відповідач Акціонерне товариство «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», місцезнаходження: м. Суми, вул. 2-га Залізнична, 2, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 00220477.

Треті особи:

1) Фонд державного майна України, місцезнаходження: м. Kиїв, вул. Генерала Алмазова, 18/9, ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України 00032945;

2) Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, місцезнаходження: м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 41037901.

Повне судове рішення складено 28 січня 2025 року.

Суддя М.М. Косолап

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124721101
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —592/15972/24

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Косолап М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні