Рішення
від 28.01.2025 по справі 604/872/24
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 604/872/24

Провадження № 2/604/20/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2025 року сел. Підволочиськ

Підволочиський районний суд Тернопільської області у складі

головуючої судді Сидорак Г.Б.,

за участю секретаря судового засідання Ілик Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування Гусятинської селищної ради (юридична адреса: провулок Героїв Майдану, 1, сел. Гусятин, Чортківського району, Тернопільської області) про позбавлення батьківських прав, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача, ОСОБА_1 , - адвокат Печінка Павло Володимирович, звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав щодо малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В обгрунтування заявлених вимог зазначає, що 10 грудня 2013 року позивач та відповідач уклали шлюб, за час перебування у якому у них народилося двоє дітей, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після народження другого сина відповідач припинив підтримувати шлюбні стосунки, у зв`язку із чим за рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 28 грудня 2018 року шлюб між сторонами було розірвано. З 2019 року ОСОБА_2 припинив цікавитися життям дітей, займатися їх виховання та надавати будь-яку матеріальну допомогу. За місцем проживання позивачки жодного разу не відвідав дітей, не спілкується з ними, не цікавить їх життям та станом здоров`я. За вказаних обставин у зв`язку із добровільним ухиленням ОСОБА_2 від виконання батьківських обов`язків позивач просить позбавити його батьківських прав.

Ухвалою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 04 вересня 2024 року відкрито провадження у цій справі, розгляд справи призначено у порядку загального позовного провадження.

Ухвалою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 24 вересня 2024 року закрито підготовче провадження у цій справі та справу призначено до судового розгляду.

Позивач та її представник - адвокат Печінка П.В. в судовому засіданні позов підтримали та просили задовольнити в повному обсязі. Позивач пояснила, що відповідач не проявляє жодного інтересу до дітей протягом останніх шести років, перешкод у спілкуванні вона не чинила, однак діти його не знають, батьком вважають її теперішнього чоловіка, який дбає про сім`ю.

Відповідач, в судове засідання не прибув, подав до суду заяву, в якій просить судове засідання проводити без його участі, щодо задоволення позову не заперечує.

Представник відповідача - адвокат Колцуняк Ю.В. в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував, зазначив, що відповідач вважає, що позбавлення його батьківських прав щодо дітей буде в інтересах цих дітей, оскільки протягом тривалого часу контакту з ними не підтримує, а батьком вони вважають іншого чоловіка.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору в судовому засіданні зазначив, що висновок органу опіки та піклування Гусятинської селищної ради від 17.09.2024 року не підтримує, оскільки на час розгляду справи обставини змінилися, вважає за можливе позбавити відповідача батьківських прав.

Суд, повно, всебічно, об`єктивно з`ясувавши обставини справи, дослідивши та оцінивши зібрані у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в смт. Гусятин Гусятинського району Тернопільської області, що вбачається із копії паспорта громадянина України № НОМЕР_2 , виданого 03 червня 2024 року органом 6114.

Відповідно до Витягу із реєстру територіальної громади від 12 червня 2024 року, ОСОБА_1 проживає за адресою АДРЕСА_1 .

Рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 28 грудня 2018 року розірвано шлюб між ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Із Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища від 14 серпня 2024 року вбачається, що дошлюбне прізвище ОСОБА_5 - ОСОБА_6 .

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого повторно 19 грудня 2013 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Гусятинського районного управління юстиції у Тернопільській області, ІНФОРМАЦІЯ_6 народився ОСОБА_3 , батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_5 . Актовий запис №72.

Згідно із копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , виданого 08 червня 2017 року Гусятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, ІНФОРМАЦІЯ_7 народився ОСОБА_4 , батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_5 . Актовий запис №28.

ОСОБА_7 є багатодітною матір`ю, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_5 , виданого 03 листопада 2020 року.

18 травня 2024 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уклала шлюб із ОСОБА_8 , актовий запис №99. Після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище « ОСОБА_9 ». Вказане підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_6 , виданого 18 травня 2024 року Чортківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Чортківському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Як вбачається із довідки від 06 червня 2024 року №01/12, виданої Гусятинським центром дитячої та юнацької творчості, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відвідують гуртки у вказаному закладі. Батько дітей, ОСОБА_2 контакту із позашкільним закладом не підтримує, успішністю дітей не цікавиться, з керівниками гуртків не спілкується.

Згідно із довідкою від 25 серпня 2023 року №39, виданою Гусятинським закладом дошкільної освіти, ОСОБА_4 був вихованцем Гусятинського ЗДО (ясла-садок) «Дзвіночок». Батько дитини, ОСОБА_10 , ніколи не цікавився дитиною, не приводив і не забирав дитину із дошкільного закладу, контакту із вихователями не підтримував, не був присутнім на батьківських зборах.

Із характеристики на дитину ОСОБА_4 , яка видана Гусятинським ЗДО ясла-садок «Дзвіночок» 06.06.2023 року, дитина завжди приходить у дошкільний заклад гарно одягнена, охайна, дитина дружня та добра. Мати, ОСОБА_7 , завжди цікавиться дитиною та її поведінкою, бере участь у батьківських зборах. Батько дитиною не цікавиться.

Як вбачається із довідки від 24 квітня 2024 року №64, виданої Закладом загальної середньої освіти смт Гусятин Чортківського району Тернопільської області, ОСОБА_4 навчається у 1-Б класі вказаного навчального закладу. Батько дитини, ОСОБА_2 , за час навчання дитини контакту зі школою не підтримував, не з`являвся, успішністю дитини не цікавився, з вчителями не спілкувався, батьківські збори не відвідував. Крім того, з письмової інформації класного керівника ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , вбачається, що протягом семи місяців навчання дитини у навчальному закладі, успішністю дитини цікавиться виключно мати - ОСОБА_7 . Батько дитини навчальний заклад жодного разу не відвідував, на батьківські збори не з`являвся. Дитина ОСОБА_4 про батька ніколи не згадує.

Із характеристики на дитину ОСОБА_3 від 01 травня 2023 року №15, виданої ЗЗСО смт Гусятин вбачається, що останній є учнем вказаного закладу. За чотири роки навчання ОСОБА_3 , його батько ніколи не приходив і не цікавився шкільним життям та навчанням сина.

Відповідно до довідки, виданої Закладом середньої освіти смт. Гусятин Чортківського району Тернопільської області 24 квітня 2024 року №63, дитина ОСОБА_3 навчається у 5-Г класі вказаного навчального закладу. Батько дитини, ОСОБА_2 контакту зі школою не підтримує, з вчителями не спілкується, батьківські збори не відвідує. З письмових пояснень класного керівника дитини ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , вбачається, що батька дитини вона жодного разу не бачила, батьківські збори він не відвідує. Дитина про батька не згадує.

Як вбачається із письмових пояснень, наданих 21.05.2024 року ОСОБА_13 , яка є викладачем фортепіано ОСОБА_3 , батька дитини вона жодного разу не бачила, до школи він не приходив. Дитина ніколи не розповідає про свого тата. Платні онлайн курси, в яких брав участь ОСОБА_3 оплачувала його мама.

Відповідно до акту обстеження житлово-побутових умов від 17.06.2024 року, діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проживають з матір`ю, бабою, двома сестрами та вітчимом в будинку в АДРЕСА_1 . Діти мають окрему кімнату з двома ліжками, столиком, телевізором, ноутбуком, принтером, шафою, книгами для навчання та шкільним приладдям. Кімната чиста, світла та тепла.

Згідно із інформацією Тернопільського відділу державної виконавчої служби Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 15 серпня 2024 року №139624, згідно відомостей АСВП у Відділі не перебуває відкритих виконавчих проваджень про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на користь ОСОБА_1 .

Із довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, виданої Скалатською міською радою 12 вересня 2024 року №626 вбачається, що ОСОБА_2 проживає за адресою АДРЕСА_2 , до складу сім`ї/зареєстрованих входять ОСОБА_14 - батько, ОСОБА_15 - мати, ОСОБА_16 - брат, ОСОБА_17 - племінниця.

ОСОБА_2 працює на посаді водія автотранспортних засобів у ФОП ОСОБА_18 , що підтверджується довідкою від 12 вересня 2024 року №9/01-09.

Відповідно до виданої Скалатською міською радою характеристики на ОСОБА_2 від 13 вересня 2024 року, скарг та зауважень від громадян на останнього не надходило. Зауважень до ОСОБА_2 зі сторони міської ради немає.

Із виданої ФОП ОСОБА_18 характеристики на ОСОБА_2 вбачається, що останній за час роботи зарекомендував себе виконавчий, уважний та дисциплінований працівник, завжди відповідально підходить до вирішення поставлених завдань. Загальна оцінка позитивна.

Висновком органу опіки та піклування Гусятинської селищної ради щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 від 17 вересня 2024 року встановлено недоцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав.

У заяві від 11 листопада 2024 року представник відповідача ОСОБА_2 , адвокат Колцуняк Ю.В., зазначив, що ОСОБА_2 не заперечує щодо задоволення позовної заяви та позбавлення його батьківських прав стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Відповідно до ч. 1 ст. 150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Згідно із ч. 1 ст. 152 СК України, право дитини на належне батьківське виховання, забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Відповідно до вимог п. 2 ч.1 ст. 164 СК України, батьки можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Згідно зі ст. 165 Сімейного Кодексу України право на звертання до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла 14 років.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Висновком органу опіки, піклування Гусятинської селищної ради про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 встановлено недоцільність позбавлення батьківських прав. Такий висновок мотивований тим, що ОСОБА_2 припинив спілкування зі своїми дітьми, ОСОБА_3 та ОСОБА_19 , у зв`язку із тим, що його колишня дружина створює йому для цього перешкоди.

Разом із тим, в судовому засіданні представник органу опіки, піклування Гусятинської селищної ради повідомив, що висновок не підтримує, оскільки з часу надання висновку, тобто з вересня 2024 року, відповідач жодним чином не намагався встановити контакт з дітьми чи хоча б погодити графік побачень з ними, а натомість подав заяву про визнання позову. Додатково зазначив, що психолог під час опитування дітей з`ясовувала їх ставлення до батька, однак батьком вони вважають теперішнього чоловіка матері, тому про відповідача нічого не сказали.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 2 статті 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно із ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Частиною другою цієї статті визначено способи захисту цивільних прав та інтересів. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Позивач як на підставу заявлених вимог посилається на те, що відповідач не приділяє увагу синам, участі у їх вихованні не приймає, матеріальної допомоги на їх утримання не надає, не піклується про їх фізичний і духовний розвиток, не спілкується з ними взагалі, тобто не дбає про їх нормальне самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не надає доступу до культурних та інших духовних цінностей, ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дитини, а тому вважає, що є усі підстави для позбавлення відповідача батьківських прав.

Згідно із ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 20 березня 2007 року №3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Згідно з п. 16 вказаної постанови Пленуму Верховного Суду України від 20 березня 2007 року № 3, особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК України. Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Позбавлення батьківський прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 СК України). Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.

Згідно із ч. 1 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

У відповідності до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до положень ст.ст. 76 - 81 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 78 ЦПК України).

Згідно із ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд вважає, що позивачем доведено ухилення відповідача ОСОБА_2 від виконання своїх обов`язків щодо виховання неповнолітніх синів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Статтею 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка набула чинності для України 27.09.1991 р., передбачено, що у всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

За вказаних обставин судом встановлено, що відповідач не забезпечує своїм синам необхідного харчування, медичного догляду, лікування, не спілкується з ними в обсязі, необхідному для їх нормального самоусвідомлення, не надає дітям доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяє засвоєнню ними загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу, не створює умов для отримання ними освіти, свідомо нехтуючи своїми батьківськими обов`язками.

З цих підстав, беручи до уваги інтереси дітей, необхідність умов їх нормального розвитку та виховання, відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України, позов слід задоволити та позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , батьківських прав стосовно неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно ч. 3 ст. 166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Відповідно до позовної заяви та наданих позивачем пояснень в судовому засіданні, вона стягувати аліменти на дітей в свою користь не бажає.

Враховуючи наведене та керуючись ч. 2 ст. 264 ЦПК України, якою передбачено, що при ухваленні рішення суд не може виходити за межі позовних вимог, суд не вирішує питання щодо стягнення з ОСОБА_2 аліментів на користь ОСОБА_1 на неповнолітніх дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

На підставі ст. 141 ЦПК України слід cтягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1211,20 грн.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 76-78, 258, 259, 264, 265, 273, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування Гусятинської селищної ради (юридична адреса: провулок Героїв Майдану, 1, сел. Гусятин, Чортківського району, Тернопільської області), про позбавлення батьківських прав - задоволити.

Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , батьківських прав стосовно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , батьківських прав стосовно неповнолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Г.Б. Сидорак

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено31.01.2025
Номер документу124725688
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —604/872/24

Рішення від 28.01.2025

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сидорак Г. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні