Справа №589/4285/20 Головуючий у суді у 1 інстанції - ОСОБА_1 Номер провадження 11-кп/816/299/25 Суддя-доповідач - ОСОБА_2 Категорія - Заява про роз`яснення судового рішення
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2025 року колегія суддів Сумського апеляційного суду в складі:
головуючого-судді - ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_5
прокурора ОСОБА_6
захисника ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відео конференції в м. Суми матеріали кримінального провадження за апеляційною скаргою засудженого ОСОБА_8 на ухвалу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 березня 2024 року, якою засудженому ОСОБА_8 відмовлено в задоволенні заяви про роз`яснення вироку,-
ВСТАНОВИЛА:
До Шосткинського міськрайонного суду Сумської області надійшла заява засудженого ОСОБА_8 про роз`яснення вироку Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 лютого 2021 року, яким його було визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.146, ч. 1 ст.187, ч. 3 ст.289 КК України.
Ухвалою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 березня 2024 року, ОСОБА_8 було відмовлено у задоволенні його заяви. Своє рішення суд першої інстанції обґрунтував тим, що заява щодо роз`яснення вироку викладена неконкретизовано, суто формально, засуджений в судовому засіданні конкретних питань, які потребують роз`яснення, не навів.
Не погодившись з таким рішення суду ОСОБА_8 подав апеляційну скаргу, оскільки вважав оскаржувану ухвалу незаконною та необґрунтованою, скасувати ухвалу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 березня 2024 року, у зв`язку з істотними порушеннями норм кримінального процесуального законодавства України, винести нове рішення, яким зобов`язати Шосткинський районний суд Сумської області роз`яснити йому вирок від 08 лютого 2021 року.
В обґрунтування своєї апеляційної скарги вказував, що в своїй заяві він просив роз`яснити які саме норми процесуального права були застосовані судом під час вирішення фактичних обставин по справі, а також які норми міжнародного права були застосовані судом для дотримання прав учасників судового процесу.
Розгляд справи було проведено без участі засудженого ОСОБА_8 , який про призначення апеляційного розгляду даного кримінального провадження був повідомлений завчасно, шляхом направлення поштового повідомлення на адресу ДУ «Темнівська виправна колонія (№100)», та в матеріалах справи міститься рекомендоване повідомлення, що свідчить про сповіщення останнього про призначене судове засідання.
Однак, участь засудженого виявилась неможливою, оскільки за повідомленням ДУ «Темнівська виправна колонія (№100)» ОСОБА_8 08 серпня 2024 року звільнений з установи на підставі ухвали Харківського районного суду Харківської області від 31 липня 2024 року згідно ст..81-1 ч.1 п.2 КК України умовно-достроково для проходження військової служби за контрактом.
Тому, заслухавши доповідь головуючого судді щодо змісту оскаржуваного рішення та доводів апеляційної скарги, пояснення захисника засудженого ОСОБА_8 адвоката ОСОБА_7 , який вимоги апеляційної скарги підтримав, просив їх задовольнити, думку прокурора, який проти задоволення апеляційної скарги заперечила, просила ухвалу суду залишити без змін, а скаргу без задоволення, перевіривши матеріали даного провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів провадження, вироком Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 лютого 2021 року, ОСОБА_8 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.146, ч. 1 ст.187, ч. 3 ст.289 КК України.
Відповідно ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Виходячи зі змісту вищевказаної норми закону роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення, а тому в заяві про роз`яснення рішення повинно бути зазначено, що саме в цьому рішенні є незрозумілим, у чому полягає ця незрозумілість, які припускаються варіанти тлумачення тих чи інших формулювань, як це впливає на реалізацію судового рішення, тощо.
Отже, роз`ясненню підлягає лише незрозуміле судове рішення, зумовлене його нечіткістю за змістом, можливістю різного тлумачення висновків суду, коли воно є незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, та тих осіб, котрі будуть здійснювати його виконання. При цьому під час роз`яснення судового рішення не може ставитися питання про зміну рішення, про внесення до нього нових даних або про роз`яснення мотивів прийняття рішення.
Крім того, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що заява щодо роз`яснення вироку викладена неконкретизовано, суто формально, засуджений конкретних питань, які потребують роз`яснення, не навів.
Наведені ж ОСОБА_8 в апеляційній скарзі доводи про те, що в своїй заяві він просив роз`яснити які саме норми процесуального права були застосовані судом під час вирішення фактичних обставин по справі, а також які норми міжнародного права були застосовані судом для дотримання прав учасників судового процесу, фактично свідчать про незгоду заявника про незгоду з винесеним рішенням.
Таким чином, аналізуючи оскаржувану ухвалу суду, колегія суддів вважає, що зміст судового рішення викладено в доступній для його розуміння формі, мотиви прийняття такого рішення є доступними для сприйняття, не допускають подвійного тлумачення, у вироці містяться посилання на відповідні положення закону, якими керувався місцевий суд, внаслідок чого відсутні законні підстави для задоволення заяви про роз`яснення рішення суду в порядку ст. 380 КПК України.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає судове рішення законним, обґрунтованим та належним чином умотивованим, тому воно підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга засудженого ОСОБА_8 - без задоволення.
Керуючись ст. 404, 405, 407, 418, 419 КПК України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Ухвалу Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 березня 2024 року щодо відмови у задоволенні заяви засудженого ОСОБА_8 про роз`яснення вироку Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 08 лютого 2021 року залишити без змін, а апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_8 - без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
СУДДІ:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124731824 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Сумський апеляційний суд
Філонова Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні