Ухвала
від 29.01.2025 по справі 461/254/25
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/254/25

Провадження № 1-кс/461/713/25

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

29.01.2025 слідча суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС 2-го відділення слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області капітана юстиції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у межах кримінального провадження №22024140000000265 від 29.10.2024 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.111 КК України, -

встановила:

Слідчий звернувся до Галицького районного суду м. Львова зі вказаним клопотанням, у якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації та відомостей, які знаходяться на мобільному телефоні марки TECNO SPARK Go 2024 моделі TECNO GB6, ІМЕІ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 із номером мобільного телефону НОМЕР_3 та ноутбуці марки Acer Nitro моделі AN515-51, серійний номер НОМЕР_4 , якими користувалась ОСОБА_5 , а саме до особистої переписки, смс-повідомлень, вхідних та вихідних з`єднань, спілкування через відповідні месенджери а також службові та чорнові записи, фотографії, зображення, відомості щодо осіб, яким відомі або які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, інформацію про історію використання Web-браузерів та Інтернет-трафіку абонента, а також інших відомостей, що можуть підтвердити або спростувати факт вчинення кримінального правопорушення, із можливістю ознайомитися з інформацією, та зробити її копії.

В обґрунтування клопотання зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи громадянином України, військовослужбовцем Збройних Сил України, перебуваючи, за місцем власного проживання кімнаті № 303 адміністративної будівлі Дочірнього підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Приватниго акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), за адресою: АДРЕСА_1 , діючи з прямим умислом на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, економічній безпеці України, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх негативні наслідки та бажаючи їх настання, з використанням власного мобільного телефону марки TECNO SPARK Go 2024 з абонентським номером НОМЕР_3 , в ході здійснення телефонної розмови із представником іноземної держави громадянином РФ ОСОБА_6 , повідомила останньому відомості про розташування об`єктів військової інфраструктури (об`єкти навчально-матеріальної бази) ІНФОРМАЦІЯ_4 (військова частина НОМЕР_6 , далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 ) та ІНФОРМАЦІЯ_6 , чим надала іноземній державі РФ та її представникам допомогу у проведенні підривної діяльності проти України в умовах воєнного стану.

17.01.2025 у ході проведення обшуку в кімнаті № 303 адміністративної будівлі Дочірнього підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Приватниго акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено наступні предмети, речі та документи, а саме:

- мобільний телефон марки TECNO SPARK Go 2024 моделі TECNO GB6, ІМЕІ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 із номером мобільного телефону НОМЕР_3 ;

- ноутбук марки Acer Nitro моделі AN515-51, серійний номер NHQ2REU00181015583400.

Інформація, наявна на мобільному телефон і та ноутбуці, яким користувалася ОСОБА_5 , самостійно або в сукупності з іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки може містити у собі відомості щодо особистої переписки, смс-повідомлень, вхідних та вихідних з`єднань, спілкування через відповідні месенджери а також службові та чорнові записи, фотографії, зображення, відомості щодо осіб, яким відомі або які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, інформацію про історію використання Web-браузерів та Інтернет-трафіку абонента, а також інші відомості, що можуть підтвердити або спростувати факт вчинення вказаного кримінального правопорушення.

У випадку неотримання зазначеної вище інформації та відомостей, які знаходяться на даному мобільному телефоні та ноутбуці, існує загроза, втрати їх повністю або частково, що, у свою чергу, може призвести до втрати відомостей, які можуть мати доказове значення у даному кримінальному провадженні.

Отже, за викладених обставин, з метою збирання та отримання належних та допустимих доказів, враховуючи неможливість отримання вищезазначених відомостей в інший спосіб, виникла необхідність звернутись до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме, із можливістю ознайомитися з інформацією, яка міститься на мобільному телефоні та ноутбуці, яким користувалася ОСОБА_5 .

За викладених обставин, доводів та обґрунтувань, неможливості отримати згадану інформації в інший спосіб, а також тим, що у випадку непроведення вилучення здобутої інформації, яка зі спливом часу може бути знищена чи пошкоджена як наслідок умисних чи неумисних дій третіх осіб, просить клопотання задовольнити.

У судове засідання учасники процесу не з`явились, у клопотанні слідчий та прокурор просять проводити розгляд клопотання за їх відсутності та за відсутності володільця інформації, клопотання підтримують в повному обсязі та просять таке задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідча суддя вважає за можливе провести розгляд цього клопотання провести без виклику осіб, яким належить вказане майно.

Згідно зі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксуваннясудового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання, у тому числі витяг з ЄРДР, рапорт, слідча суддя приходить до такого висновку.

Слідча суддя встановила, що слідчим відділом Управління СБ України у Львівській області за процесуального керівництва Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону розслідується кримінальне провадження №22024140000000265 від 29.10.2024 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України,заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

У пунктах 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.2 ст. 159 КПК України,тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Як передбачено у ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Оскільки тимчасовий доступ, про який просить слідчий, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даного доступу неможливо, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи та дають підстави надати тимчасовий доступ до вказаних речей, з можливістю вилучення їх копій.

Враховуючи зазначене, слідча суддя доходить до висновку про те, що клопотання підставне, обґрунтоване та є таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 159-166 КПК України,слідча суддя -

постановила:

1. Клопотаннязадовольнити.

2. Надати слідчим слідчого відділу Управління СБ України у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , а також за їх дорученням оперативним співробітникам УСБУ у Львівській області, дозвіл на тимчасовий доступ до інформації та відомостей, які знаходяться на мобільному телефоні марки TECNOSPARKGo2024моделі TECNOGB6,ІМЕІ НОМЕР_1 , НОМЕР_2 із номероммобільного телефону НОМЕР_3 та ноутбуці марки Acer Nitro моделі AN515-51, серійний номер НОМЕР_4 , якими користувалась ОСОБА_5 , а саме до особистої переписки, смс-повідомлень, вхідних та вихідних з`єднань, спілкування через відповідні месенджери а також службові та чорнові записи, фотографії, зображення, відомості щодо осіб, яким відомі або які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, інформацію про історію використання Web-браузерів та Інтернет-трафіку абонента, а також інших відомостей, що можуть підтвердити або спростувати факт вчинення кримінального правопорушення, із можливістю ознайомитися з інформацією, та зробити її копії.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.

Ухвала складена у двох примірниках, один знаходиться в матеріалах судового провадження, а другий наданий стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідча суддя ОСОБА_24

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення29.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124745131
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/254/25

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні