ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 січня 2025 року м. ТернопільСправа № 921/35/25 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Гевко В.Л. , розглянувши позовну заяву №1 від 23.01.2025 (вх.№43 від 23.01.2025)
до відповідача: Приватного малого підприємства Модуль, 46020, м. Тернопіль, вул. Є. Коновальця, 6/3
про стягнення 126 285 грн 21 коп. за надані послуги з утримання (управління) багатоквартирного будинку та прибудинкової території
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Дочірнє підприємство Авторитет приватного підприємства Східний масив звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №1 від 23.01.2025 (вх.№43 від 23.01.2025) до відповідача - Приватного малого підприємства Модуль про стягнення 126 285 грн 21 коп. за надані послуги з утримання (управління) багатоквартирного будинку та прибудинкової території.
В силу ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
1) Згідно ст.ст. 164,172 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
В додатку 12 позовної заяви заявником зазначено копію квитанції та опису вкладення про відправлення позовної заяви відповідачу. Проте, серед долучених додатків до позовної заяви копії квитанції та опису вкладення не виявлено, про що відповідальними працівниками суду складено відповідний АКТ.
А відтак, в порушення зазначеної норми позивачем не додано доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
2) Згідно частини 2 стаття 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно частин 2,4,5 статті 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з наказом ДП Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01.07.2020 р. № 144 з 1 вересня 2021 року набрав чинності національний стандарт ДСТУ 4163:2020 Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів.
Відповідно до п. 5.26. Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №144 від 01.07.2020 ДСТУ 4163-2020, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки Для копій.
Суд, надавши оцінку поданим доказам, звертає увагу позивача, що при зверненні із позовною заявою, не було дотримано зазначених вище вимог щодо оформлення доказів, долучених до заяви у копіях. А саме, не зазначено дати засвідчення копій.
3) Відповідно до пунктів 2,3 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Проте, у вступній частині позовної заяви позивачем зазначено не повне своє найменування. Також не вказано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету та ціни позову.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.174 в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З наведених обставин суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання:
1) документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;
2) належним чином, із зазначенням дати, завірені копії доказів, які додані до позовної заяви;
3) Зазначення повного свого найменування, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету та ціни позову.
Одночасно суд визначає строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Із змісту ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву №1 від 23.01.2025 (вх.№43 від 23.01.2025) Дочірнього підприємства Авторитет приватного підприємства Східний масив залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали надіслати Дочірньому підприємству Авторитет приватного підприємства Східний масив, 46013, м. Тернопіль, просп. Степана Бандери, буд., 94, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) з 28.01.2025.
Заперечення (оскарження) щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями 253-259 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.
Суддя В.Л. Гевко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124754176 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гевко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні