ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
10 лютого 2025 року м. ТернопільСправа №921/35/25 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Гевко В.Л. розглянувши матеріали справи
до відповідача: Приватного малого підприємства Модуль, 46020, м. Тернопіль, вул. Є. Коновальця, 6/3
про стягнення 126 285 грн 21 коп. за надані послуги з утримання (управління) багатоквартирного будинку та прибудинкової території
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Дочірнє підприємство Авторитет приватного підприємства Східний масив звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №1 від 23.01.2025 (вх.№43 від 23.01.2025) до відповідача - Приватного малого підприємства Модуль про стягнення 126 285 грн 21 коп. за надані послуги з утримання (управління) багатоквартирного будинку та прибудинкової території.
Ухвалою суду від 28.01.2025 позовну заяву №1 від 23.01.2025 (вх.№43 від 23.01.2025) Дочірнього підприємства Авторитет приватного підприємства Східний масив залишено без руху. Встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частин 1, 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Позивач просить суд розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частин 1,2,3 статті 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно частини 3 статті 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Із змісту частин 3, 5 статті 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розглянувши та оцінивши подану позовну заяву із долученими до неї додатками, враховуючи предмет та підстави позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд вважає, що зазначену справу доцільно розглядати за правилами загального позовного провадження.
А тому, суд, керуючись частини 2 статті 250 ГПК України відмовляє позивачу в задоволенні клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного провадження.
Відповідно до частини 1 статті 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Керуючись статтями 12,162,164,172,176, 234,247,250 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Відмовити позивачу в задоволенні клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
3. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження,.
4. Підготовче засідання призначити на 04.03.2025 о 12 год. 20 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 2, 5 поверх.
5. Позивач вправі надати суду та відповідачу у справі:
- заяви з процесуальних питань, подання яких передбачено у підготовчому засіданні та докази у їх підтвердження (за наявності),
- відповідно до статтей 165, 166 ГПК України відповідь на відзив у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву.
6. Відповідач вправі надати суду та позивачу у справі:
- відповідно до статей 165, 178 ГПК України відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали;
- заяви з процесуальних питань, подання яких передбачено у підготовчому засіданні.
7. Повідомити сторонам про наявність в Господарському суді Тернопільської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а також у приміщенні суду згідно з ч.ч. 1, 6-8 ст.197 ГПК України.
8. Копію ухвали направити:
- позивачу Дочірньому підприємству Авторитет приватного підприємства Східний масив, 46013, м. Тернопіль, просп. Степана Бандери, буд., 94, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;
- відповідачу Приватного малого підприємства Модуль, 46020, м. Тернопіль, вул. Є. Коновальця, 6/3, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
9. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями) з 10.02.2025.
Заперечення (оскарження) щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями 253-259 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.
Суддя В.Л. Гевко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2025 |
Оприлюднено | 11.02.2025 |
Номер документу | 125026379 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гевко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні