МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001, тел/факс (04578) 5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" січня 2025 р. Справа № 370/3329/24
Провадження № 2/370/1345/24
Макарівський районний суд Київської області у складі головуючого судді Сініциної О.С., розглянувши справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІБФ Траст» про розірвання договору оренди землі,
у с т а н о в и в:
У провадженні Макарівського районного суду Київської області знаходиться зазначена справа про розірвання договору оренди землі від 01 червня 2023 року щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 3222784500:02:011:0012.
Суд ухвалою від 22 листопада 2024 року відкрив провадження у справі. З метою виконання вимог частини першої статті 189 Цивільного процесуального кодексу України розпочато підготовче провадження у справі. Підготовче судове засідання призначене на
27 січня 2025 року.
До початку підготовчого судового засідання не електронну адресу суду 27 січня 2025 року від представника позивача, адвоката Мельничук Ілони Вікторівни надійшла заява про зміну предмету позову. До заяви долучений доказ направлення відповідачу позовної заяви у новій редакції.
Зі змісту заяви вбачається, що під час звернення до суду із позовною заявою, в якій було розраховано та обґрунтовано необхідність стягнення орендної плати за час користування відповідачем орендованою земельною ділянкою, однак помилково у прохальній частині ц вимога не викладена, у зв`язку з чим представник позивача звертається із заявою про зміну предмета позову з метою забезпечення можливості у повній мірі захистити порушені права позивача. Просить прийняти та задовольнити цю заяву. Подальшій розгляд справи здійснювати з урахуванням вимог заяви.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 49 Цивільного процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини третьої статті 49 Цивільного процесуального кодексу України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Тобто зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета та підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.
Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема у статті 16 Цивільного кодексу України, а відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.
Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не в повній мірі забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.
Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи: 1) заміна одних позовних вимог іншими; 2) доповнення позовних вимог новими; 3) вилучення деяких із позовних вимог; 4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.
Подібні правові висновки наведені у постанові Верховного Суду від 22.07.2021 у справі № 910/18389/20.
Також у вказаній постанові суд касаційної інстанції зазначив, що заміна позовних вимог іншими вимогами та / або доповнення позовних вимог новими вимогами, зокрема і у разі, якщо позовні вимоги є вимогами немайнового характеру, відбувається саме шляхом зміни предмету позову, а не через збільшення розміру позовних вимог.
У цьому випадку позивачем фактично доповнено позовні вимоги новими вимогами, тобто змінено предмет позову, що не суперечить вимогам частини п`ятої статті 49 Цивільного процесуального кодексу України.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне прийняти заяву про зміну предмету позову до розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 258, 260, 261 Цивільного процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в:
Заяву представника позивача, адвоката Мельничук Ілони Вікторівни про зміну предмету позову у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІБФ Траст» про розірвання договору оренди землі задовольнити.
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 про зміну предмету позову в редакції, що надійшла до суду 27 січня 2025 року.
В подальшому розглядати справу з урахуванням зміни предмета позову.
Відкласти підготовче судове засідання на 06 березня 2025 року о 12 год 00 хв.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що він має право надати відзив на позовні вимоги зі зміненим предметом позову у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали суду про прийняття заяви про зміну предмету позову.
Відповідно до частини четвертої статті 178 Цивільного процесуального кодексу України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.С. Сініцина
Суд | Макарівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124756553 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Макарівський районний суд Київської області
Сініцина О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні