Ухвала
від 29.01.2025 по справі 302/2057/23
МІЖГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 302/2057/23

1-кс/302/47/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2025 с-ще Міжгір`я

Слідчий суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Міжгірського відділу Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів,

за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023078110000101 від 05.07.2023 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.358 ККУкраїни, -

В С Т А Н О В И В :

22 січня 2025 року прокурор Міжгірського відділу Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування поданого клопотання прокурор зазначає, що сектором дізнання ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023078110000101 від 05.07.2023 року щодо вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 04.07.2023 року в чергову частину ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області надійшов рапорт старший о/у СКП ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_4 про те що під час проведення оперативно-розшукових заходів на території Хустського району було встановлено, що медичними працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою одержання від держави додаткових грошових коштів передбачених державою на заохочення сімейних лікарів за укладання декларації з пацієнтами здійснювали підробку вказаних декларацій шляхом фіктивного їх укладання з особами, які на момент формування та реєстрації документу перебували за межами України.

05.07.2023 року в чергову частину ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області надійшов рапорт старший о/у СКП ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_4 , про те що під час проведення оперативно-розшукових заходів на території Хустського району було встановлено, що медичними працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою одержання від держави додаткових грошових коштів передбачених державою на заохочення сімейних лікарів за укладання декларації з пацієнтами здійснювали підробку вказаних декларацій шляхом фіктивного їх укладання з особами, які на момент формування та реєстрації документу перебували за межами України.

Вказані відомості 05 липня 2023 року, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.358 КК України.

17 липня 2023 року на адресу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надано запит щодо надання інформації, а саме відомостей про виконання дії лікарями сімейної медицини КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо укладання декларації про вибір лікаря з громадянами, а саме номера декларації, дати укладання в разі якщо декларація розірвана, дати розірвання, причини розірвання, повні анкетні дані особи з якою укладена декларація номера мобільного телефону за період з 18.06.2019 року по 05.07.2023 року.

Відповідно до відповіді КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №643/01-09 від 19.07.2023 року зазначено, що відповідно до ч.1 ст.16 Закону України «Про захист персональних даних» та у зв`язку з тим, що запитувана інформація стосується як персональних даних працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » так і безпосередньо громадян (пацієнтів), які уклали декларації про вибір лікаря, КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » може надати запитувану інформацію тільки на підставі вмотивованої ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до документів, що містять відомості про персональні дані.

Окрім цього встановлено, що КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » використовує медичну інформаційну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 », розробником та адміністратором якої являється Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса реєстрації АДРЕСА_1 .

Враховуючи вище викладене для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин даного кримінального правопорушення необхідно отримати тимчасовий доступ до програмного продукту інформаційно-телекомунікаційної системи « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розробником та держателем якої являється ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 юридична адреса реєстрації АДРЕСА_1 .

Як зазначає прокурор, отримання вказаної інформації на даному етапі досудового розслідування є невідкладним та необхідним з метою встановлення фактів укладання декларації з сімейними лікарями, дати укладання цих декларацій, та перевірки належності укладення декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, також при проведенні допиту свідків з числа працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », призначенні в подальшому експертиз (почеркознавчої, судово-економічної експертизи) та проведенні інших слідчих дій, та встановленні кола осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення.

На обґрунтування клопотання прокурор надав слідчому судді наступні документи: витяг з ЄРДР №12023078110000101 від 05.07.2023 року (а.с.5-6); рапорт старшого о/у СКП ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_5 від 04.07.2023; рапорт старшого о/у СКП ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_5 від 05.07.2023; копія запиту начальника СД ВП № 2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_6 від 17.07.2023 року (а.с.9-10), відповідь головного лікаря КНП « ІНФОРМАЦІЯ_6 від 19.07.2023 року (а.с.11-13); запит старшого дізнавача ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_7 (а.с.14), доручення старшого дізнавача ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_8 (а.с.15-16), супровідний лист № 1628/106/28-2-2023 начальника ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області підполковника ОСОБА_9 на доручення ст.дізнавача ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_8 (а.с.17); рапорт о/у СКП ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_10 від 13.11.2023 року (а.с.18); доручення старшого дізнавача ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_8 від 01.11.2023 року (а.с.19-20); супровідний лист № 1629/106/28-2-2023 начальника ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області підполковника ОСОБА_9 на виконання доручення ст.дізнавача ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_8 (а.с.21); рапорт о/у СКП ВП №2 Хустського РУП ГУ НП в Закарпатській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_10 від 13.11.2023 року (а.с.22).

В судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився, про день та час розгляду клопотання був повідомлений судом своєчасно та належним чином, проте у змісті клопотання прокурором висловлено прохання проводити розгляд справи за цим клопотанням без його участі, клопотання підтримує у повному обсязі та просить задовольнити.

В судове засідання представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » не з`явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду клопотання, що підтверджується довідкою про доставку судової повістки електронною поштою 24.01.2025 року, яка є в матеріалах справи, однак про причини неявки суду не повідомлено, заперечень на клопотання на адресу суду не подано.

Згідно з ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши у повному обсязі внесене прокурором клопотання та додані до клопотання матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення дізнавачами ОСОБА_6 , ОСОБА_11 та іншими дізнавачами, досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні, а також про те, що документи та інформація, про тимчасовий доступ до яких просить прокурор, знаходяться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 юридична адреса реєстрації АДРЕСА_1 і зазначені документи та інформація, яка зберігається в інформаційно-телекомунікаційній системі, володільцем якої є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12023078110000101, а тому є необхідність отримання можливості вилучення зазначеної у клопотанні документів (інформації), які мають суттєве значення для проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023078110000101 від 05.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 ККУкраїни.

Виходячи з положень статі 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч.1ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.п.4,6ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За вимогами ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст.163 КПК України, слідчим суддею встановлено, що інформація, яка перебуває у володінніТовариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 », сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні. Дані документи відносяться до кола документів, що містять охоронювану законом таємницю, але в інший спосіб, ніж отримати тимчасовий доступ до цих документів, не представляється за можливе встановити суттєві обставини у кримінальному провадженні.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження №12023078110000101 вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи (інформація), про тимчасовий доступ до якої просить прокурор, зберігається в інформаційно-телекомунікаційній системі, володільцем якої є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що розташоване за адресою реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12023078110000101, тому є підстави, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, для задоволення клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей та документів (інформації) за вищенаведеними підставами.

Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.164 КПК України строк дії ухвали суду не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.132,160,163-165,166,309,369-372,532 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора Міжгірського відділу Хустської окружної прокуратури про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12023078110000101 від 05.07.2023 - задовольнити.

Надати начальнику СД ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області майору поліції ОСОБА_6 , старшому дізнавачу СД ВП №2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_11 , та/або за їх дорученням оперативним уповноваженим ВП №2 Хустського РУП ГУНП старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 , капітану поліції ОСОБА_13 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , капітану поліції ОСОБА_4 , майору поліції ОСОБА_15 - дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка зберігається в інформаційно-телекомунікаційній системі, володільцем якої являється Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 », юридична адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та стосується роботи лікаря КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (РНОКПП - НОМЕР_3 ) за період з 18.06.2019 року по 05.07.2023 року, а саме:

-відомості про виконані дії лікарем ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (РНОКПП - НОМЕР_3 ) за період з 18.06.2019 року по 05.07.2023 року щодо укладання Декларації про вибір лікаря з громадянами, у наступному обсязі: номер Декларації, дата укладання Декларації, та у разі якщо декларація розірвана, то зазначити дату розірвання декларації, причину розірвання (і хто здійснив розірвання Декларації), прізвище ім`я по-батькові громадянина, його повна дата народження, місце проживання, РНОКПП, номер мобільного телефону, який він вказав при укладанні Декларації,

-з можливістю вилучення (проведення виїмки) вищевказаної інформації в електронному вигляді (шляхом зняття копії інформації на інформаційний носій).

Строк дії даної ухвали визначити до 29 березня 2025 року, включно.

Роз`яснити керівнику ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Міжгірського районного суду ОСОБА_17

Закарпатської області

СудМіжгірський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення29.01.2025
Оприлюднено31.01.2025
Номер документу124770037
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —302/2057/23

Ухвала від 31.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Ухвала від 31.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Пухальський С. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 29.01.2025

Кримінальне

Міжгірський районний суд Закарпатської області

Сидоренко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні