Постанова
від 27.01.2025 по справі 202/10039/24
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 23-з/803/9/25 Справа № 202/10039/24 Суддя у 1-й інстанції - Суддя у 2-й інстанції - Мудрецький Р . В .

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2025 року м. Дніпро

Суддя Дніпровського апеляційного суду Мудрецький Р.В. , розглянув у відкритому судовому засіданні заяву захисника Гончарова М.С. про відвід судді Дніпровського апеляційного суду Джерелейко О.Є. ,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпровського апеляційного суду перебувають матеріали за апеляційною скаргою захисника Гончарова М.С. на постанову Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 17 грудня 2024 року про притягнення ОСОБА_4 до відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП.

Справа розподілена 03 січня 2025 року на суддю Джерелейко О.Є .

Під час апеляційного перегляду захисник Гончаров М.С. заявив відвід головуючій судді Джерелейко О.Є. , обґрунтовуючи свою заяву тим, що суддя перешкоджає адвокату в реалізації його прав, а саме не задоволенні клопотань про дослідження доказів та зупинення апеляційного провадження, так як ОСОБА_4 перебуває на військовій службі.

Заслухавши доповідь головуючого судді, перевіривши доводи заяви, апеляційний суд приходить до наступного висновку до наступного висновку.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня норма, яка передбачає поняття «відвід судді» та порядок розгляду заяв про відвід (самовідвід), тому суд вважає, що у даному випадку необхідно застосувати аналогію закону, як засіб заповнення прогалини у законодавстві, який полягає у застосуванні врегульованих конкретною нормою правовідносин, норми закону, що регламентує подібні відносини у кримінальному процесуальному законодавстві.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.

Відповідно до вимог статті 80 КПК України відвід судді може бути заявлений особами, які беруть участь у кримінальному провадженні. Відвід повинен бути вмотивованим.

Відвід судді - є процесуальним інститутом, спрямованим на усунення слідчого судді, судді або присяжного від участі у кримінальному провадженні за умови існування обставин, що виключають їх участь у ньому.

Такі обставини визначені у статті 75 КПК України і за їх наявності суддя зобов`язаний заявити самовідвід (частина перша статті 80 КПК України), а якщо такі обставини відомі особам, які беруть участь у кримінальному провадженні, то вони заявляють відвід судді (частина друга статті 80 КПК України).

Особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.

При визначенні наявності у відповідній справі законних підстав сумніватися в безсторонності певного судді позиція особи, про яку йдеться, має важливе, але не вирішальне значення. Вирішальне значення при цьому матиме можливість вважати такі сумніви об`єктивно обґрунтованими.

При цьому не можуть бути підставами для відводу судді заяви, які містять лише припущення про існування відповідних обставин, не підтверджені належними й допустимими доказами.

Тобто, обставини, які були покладені в основу заяви про відвід, повинні бути обґрунтованими та доведеними. Відвід повинен бути вмотивований, з наведенням відповідних аргументів та доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо відвід не вмотивований, це є підставою для відмови у його задоволенні.

Заява про відвід судді є необґрунтованою, оскільки доводи, якими захисник обґрунтовує необхідність відводу судді, не свідчать про існування обставин, які викликають сумніви в неупередженості та об`єктивності судді, а зводяться лише із незгодою щодо прийнятих рішень суддею під час апеляційного перегляду.

За вказаних обставин, враховуючи, що доводи заяви про відвід судді Джерелейко О.Є. , не містять вмотивованих підстав для її відводу, тому в задоволенні заяви про відвід слід відмовити.

Керуючись ст. 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні відводу судді Дніпровського апеляційного суду Джерелейко О.Є. , у справі № 202/10039/24 - відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя Р.В. Мудрецький

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124783514
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —202/10039/24

Постанова від 28.01.2025

Адмінправопорушення

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

Постанова від 27.01.2025

Адмінправопорушення

Дніпровський апеляційний суд

Мудрецький Р. В.

Постанова від 14.01.2025

Адмінправопорушення

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

Постанова від 17.12.2024

Адмінправопорушення

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Логвіненко Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні