Ухвала
від 30.01.2025 по справі 515/1859/24
ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 515/1859/24

Провадження № 2/515/46/25

Татарбунарський районний суд Одеської області

У Х В А Л А

30 січня 2025 року м. Татарбунари

Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Олійник К. І.

за участю секретарясудового засідання Коренчук О. Е.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження матеріали справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

У грудні 2024 року позивачі ОСОБА_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 звернулись до суду із позовом до Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

19 грудня 2024 року ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання на 15 січня 2025 року.

15 січня 2025 року ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області задоволено клопотання представника ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , адвоката Давиденка Костянтина Вікторовича, про витребування доказів у справі.

Витребувано від Першої Білгород-Дністровської державної нотаріальної контори інформацію щодо наявності спадкової справи щодо майна: ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Веселе Білгород-Дністровського району Одеської області, ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Олексіївка Білгород-Дністровського району Одеської області та ОСОБА_7 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Лебедівка Білгород-Дністровського району Одеської області.

Станом на 29 січня 2025 року витребувана інформація до суду не надійшла.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.

Частиною 1 статті 2-1 Закону України «Про нотаріат» визначено, що державне регулювання нотаріальної діяльності полягає у встановленні умов допуску громадян до здійснення нотаріальної діяльності, порядку зупинення і припинення приватної нотаріальної діяльності, анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю; здійсненні контролю за організацією нотаріату, проведенням перевірок організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства; визначенні органів та осіб, які вчиняють нотаріальні дії, здійснюють контроль за організацією нотаріату, проводять перевірки організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства; визначенні ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами; встановленні переліку додаткових послуг правового і технічного характеру, які не пов`язані із вчинюваними нотаріальними діями, та встановленні розмірів плати за їх надання державними нотаріусами; встановленні правил професійної етики нотаріусів.

Згідно частини 1 статті 39 Закону України «Про нотаріат» порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами та посадовими особами органів місцевого самоврядування встановлюється цим Законом та іншими актами законодавства України.

На виконання зазначених норм Наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року №296/5 (зі змінами) затверджено «Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» (далі - Порядок).

При цьому, пунктом 1.2 Глави 10 Порядку визначено, що при зверненні спадкоємця у зв`язку з відкриттям спадщини нотаріус з`ясовує відомості стосовно факту смерті спадкодавця, часу і місця відкриття спадщини, кола спадкоємців, наявності заповіту, наявності спадкового майна, його складу та місцезнаходження, необхідність вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.

Відповідно до пункту 2.1 Глави 10 Порядку спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини, про відмову від спадщини, заяви про відкликання заяви про прийняття спадщини або про відмову від спадщини, заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину, заяви спадкоємця на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), заяви про видачу свідоцтва виконавцю заповіту, заяви виконавця заповіту про відмову від здійснення своїх повноважень, заяви другого з подружжя про видачу свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, заяви про вжиття заходів до охорони спадкового майна, претензії кредиторів.

Також, згідно Глави 10 Порядку нотаріусом при заведенні спадкової справи та підготовці до видачі свідоцтва про право на спадщину здійснюється ряд інших перевірок, зокрема щодо кола спадкоємців, складу спадщини, тощо. Відомості про результати зазначених перевірок містяться в спадковій справі.

При розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати: - місце відкриття спадщини; - коло спадкоємців, які прийняли спадщину; - законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна та часу відкриття спадщини у випадку, якщо спадщина відкрилась до 01 січня 2004 року або ж спадкодавець проживав в іншій державі, спадкоємець є іноземним громадянином та проживає в іншій державі, а спадкове майно знаходиться на території України. Обставини, які входять до предмета доказування у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Належними доказами щодо фактів, які необхідно встановити для вирішення спору про право спадкування, є копії документів відповідної спадкової справи, зокрема, поданих заяв про прийняття спадщини, виданих свідоцтв про право на спадщину, довідок житлово-експлуатаційних організацій, сільських, селищних рад за місцем проживання спадкодавця.

Частиною 1 статті 8 Закону України «Про нотаріат» визначено, що нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про нотаріат» нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.

З наведеного вбачається, що відомості, які містяться в спадковій справі містять нотаріальну таємницю, що унеможливлює отримання спадкової справи безпосередньо позивачем.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням предмету спору в цій справі та заявлених позовних вимог, а також приймаючи до уваги те, щонормативно-правовими актами у сфері нотаріату не передбачена можливість самостійного отримання заявником матеріалів спадкової справи, а також з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, підтвердження та встановлення усіх обставин по справі, суд вважає за необхідне витребувати у Першої Білгород-Дністровської державної нотаріальної контори Одеської області копію спадкової справи до майна спадкодавців:

? ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Веселе Білгород-Дністровського району Одеської області;

? ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Олексіївка Білгород-Дністровського району Одеської області;

? ОСОБА_7 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Лебедівка Білгород-Дністровського району Одеської області.

Керуючись ст.ст. 76, 77, 84, 182, 223, 260-261 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Витребувати від Першої Білгород-Дністровської державної нотаріальної контори (67701, м.Білгород-Дністровський, вул. Олімпійська, 12) копію спадкової справи щодо майна:

? ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Веселе Білгород-Дністровського району Одеської області;

? ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Олексіївка Білгород-Дністровського району Одеської області;

? ОСОБА_7 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Лебедівка Білгород-Дністровського району Одеської області.

Документи, що витребовуються слід направитиТатарбунарському районному суду Одеської областіу паперовому або електронному вигляді.

Копію ухвали направити сторонам по справі для відома та державному нотаріусу Першої Білгород-Дністровської державної нотаріальної контори для виконання.

Зобов`язати Першу Білгород-Дністровську державну нотаріальну контору у разі неможливості подати витребувану спадкову справу, письмово повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя К. І. Олійник

СудТатарбунарський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.01.2025
Оприлюднено31.01.2025
Номер документу124788076
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —515/1859/24

Ухвала від 20.02.2025

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Олійник К. І.

Ухвала від 20.02.2025

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Олійник К. І.

Ухвала від 30.01.2025

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Олійник К. І.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Олійник К. І.

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Олійник К. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні