Справа № 382/120/25
Провадження № 1-кс/382/16/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2025 року м. Яготин
Слідчий суддя Яготинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, з можливістю їх вилучення у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024116320000108 від 31.12.2024,
У С Т А Н О В И В:
Начальник сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів з можливістю їх вилучення.
Згідно з клопотанням, досудовим розслідуванням встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було укладено договір купівлі-продажу об`єкта незавершеного будівництва державного майна шляхом продажу на аукціоні АЕІ №564912 від 16 січня 2002 року. Відповідно до пункту 1.1 договору купівлі-продажу об`єкта незавершеного будівництва державного майна шляхом продажу на аукціоні АЕІ №564912 від 16 січня 2002 року продавець ІНФОРМАЦІЯ_1 зобов`язується передати у власність покупцю ОСОБА_5 об`єкт незавершеного будівництва Санепідемстанція, балансовий утримувач ІНФОРМАЦІЯ_3 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 3225510100:07:050:0001 від 05 вересня 2005 року, ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі ОСОБА_6 передала, згідно рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 від 23.08.2005 №1088-24-ІV у строкову оренду, платне користування земельну ділянку під розміщення адміністративного будинку (для комерційного використання), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Однак у листопаді 2024 року ОСОБА_5 приїхавши до вищевказаного об`єкта незавершеного будівництва Санепідемстанція помітив, що в даному приміщенні невідомими особами проводяться роботи по демонтажу вікон і проводяться інші будівельні роботи. Також встановлено, що 06 листопада 2024 року, згідно договору купівлі-продажу нежитлового приміщення НТН № 143316 від 06 листопада 2024 року серія та номер 3271, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_7 , вищевказане нежитлове приміщення продано продавцем ОСОБА_8 та передано у власність покупців ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 кадастровий номер 3225510100:07:050:0009. Відповідно до пункту 1.2 договору купівлі-продажу нежитлового приміщення НТН № 143316 від 06 листопада 2024 року серія та номер 3271, вищевказане приміщення належить продавцю ОСОБА_8 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Бориспільського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_7 07.04.2017, зареєстрований номер 407, та зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 283598432255.
На теперішній час у органу досудового розслідування виникла необхідність у встановленні власника вищевказаного приміщення.
Прокурор і дізнавач подали до суду заяви про необхідність задоволення клопотання у повному обсязі та розгляд без їх участі.
Для забезпечення дотримання розумних строків розгляду та вирішення клопотання, враховуючи достатність доданих матеріалів для вирішення клопотання по суті, слідчим суддею прийнято рішення проводити розгляд клопотання без участі прокурора, дізнавача та особи у володінні якої перебувають документи.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України,у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків.
Виходячи з вимог вищевказаних положень законодавства звертаючись з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів дізнавач зобов?язаний довести неможливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів та відомостей на підставі вимоги в порядку ст. 93 КПК України.
Таким чином орган досудового розслідування скористався наданим КПК України правом витребувати та отримати необхідні документи у порядку, передбаченому ст. 93 КПК України.
Саме тому, для проведення об`єктивного досудового розслідування є необхідність отримати доступ до завірених копій документів, на підставі звернення до слідчого суді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, від 31 серпня 2016 № 581 «Про реформування територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_6 » - діяльність ІНФОРМАЦІЯ_7 припинено.
Таким чином, уряд прийняв рішення про ліквідацію територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 в районах та містах обласного значення з їх подальшою реорганізацією у структурні підрозділи головних управлінь Держгеокадастру в областях.
Враховуючи вищевказане, з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення (проступку), встановлення осіб, причетних до його вчинення, органу досудового розслідування необхідно застосувати захід забезпечення кримінального провадження, а саме здійснити тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 (Код в ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) що розташоване за адресою:
АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення всіх оригіналів, на підставі яких розроблена документація із землеустрою земельних ділянок з кадастровими номерами 3225510100:07:050:0001 та 3225510100:07:050:0009.
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, не включають документів, за відсутності яких ІНФОРМАЦІЯ_9 (Код в ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), позбавиться можливості здійснювати свою діяльність, та як самостійно так і в своїй сукупності та сукупності із іншими доказами можуть бути використані для встановлення усіх обставин кримінального правопорушення і мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що орган досудового розслідування у кримінальному провадженні володіє достовірними даними про те, що у віданні ІНФОРМАЦІЯ_9 (Код в ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), знаходяться вищезазначені документи, і без проведення тимчасового доступу та вилучення оригіналів вказаних документів неможливо встановити істину у кримінальному провадженні.
Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Сторона кримінального провадження в порядку, передбаченому главою 15 КПК України, має право під час досудового розслідування чи суду, згідно з положеннями
ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ч. 2 ст. 160 КПК України, встановлені чіткі вимоги до змісту клопотання, з яким звертається сторона кримінального провадження до слідчого судді, при цьому в змісті клопотання, серед іншого повинно бути зазначено значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація.
Так, документи, про доступ до яких йдеться в клопотанні, відповідно до положень ст. 162 КПК України, містять охоронювану законом таємницю, проте не є документами, до яких заборонено доступ (ст. 161 КПК України).
Дізнавачем, у відповідності до ст. 163 КПК України, у поданому клопотанні частково доведено, що саме здійснення тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 (Код в ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю вилучення їх оригіналів, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя вважає, що тимчасовий доступ до завірених копій документів зазначених у клопотанні, буде достатнім для досягнення цілей органів досудового розслідування. Крім того, відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань номер кримінального провадження: 12024116320000108 від 31.12.2024, прокурора Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури ОСОБА_12 , не зазначено процесуальним керівником у вищевказаному кримінальному провадженні. Враховуючи вказане, слідчий суддя останньому відмовляє у дозволі на тимчасовий доступ до зазначених у клопотанні документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159-163 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, з можливістю їх вилучення у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024116320000108 від 31.12.2024, задовольнити частково.
Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ Національної поліції в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , прокурорам Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури процесуальним керівникам ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , начальнику Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури ОСОБА_4 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення всіх завірених копій, на підставі яких розроблена документація із землеустрою земельних ділянок з кадастровими номерами 3225510100:07:050:0001 та 3225510100:07:050:0009, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_9 за адресою: АДРЕСА_3 .
Початок строку дії ухвали обчислювати з 30 січня 2025 року.
Закінчення строку дії ухвали 28 лютого 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124799264 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Яготинський районний суд Київської області
Шевченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні