Ухвала
від 27.01.2025 по справі 477/123/25
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 477/123/25

Провадження № 2/477/662/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

27 січня 2025 року м. Миколаїв

Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Полішко В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку,

В С Т А Н О В И В:

21 січня 2025 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати за ним у порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку, що розташована в межах території Миколаївського (Вітовського, Жовтневого) району Миколаївської області, кадастровий номер 4823384700:13:000:0044, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміром 4,54 га.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява подана позивачем без додержання вимог статі 175 ЦПК Україниі підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з пунктом 5 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Як зазначено в частині 2 статті 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяв.

Як вбачається зі змісту позову, позивач, як на підставу звернення до суду посилається на те, що на його ім`я спадкодавцем був складений заповіт, посвідчений секретарем Шевченківської сільської ради Жовтневого району Миколаївської області 17 червня 2004 року за № 18, яким ОСОБА_3 заповіла йому земельну ділянку, що розташована в межах території Миколаївського (Вітовського, Жовтневого) району Миколаївської області, кадастровий номер 4823384700:13:000:0044, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розміром 4,54 га.

Інше майно, зазначене у заповіті спадкодавець заповіла ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .

Водночас, звернувшись до приватного нотаріуса Сапеги О.П. з заявою про прийняття спадщини, йому було роз`яснено, що крім нього прийняли спадщину за законом діти померлої ОСОБА_2 та ОСОБА_6 , оскільки є особами, що мають право на обов`язкову частку у спадщині.

Відповідно до роз`яснень постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», відповідачами можуть бути спадкоємці, що прийняли спадщину, а у разі їх відсутності відповідні територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Водночас, позивачем у позові в якості відповідача зазначена лише ОСОБА_2 .

Враховуючи викладене, заявнику необхідно звернутися до суду з новою заявою в якій обґрунтувати коло спадкоємців та в якості відповідачів вказати всіх осіб, які відносяться до спадкоємців померлого.

Крім цього, позивач як на підставу звернення посилається на те, що інші спадкоємці ОСОБА_2 та ОСОБА_6 прийняли спадщину. Водночас, позов не містить інформації чи на сьогодні оформлена ними спадщина та отримані свідоцтва про право власності на спадкове майно.

Також у позовній заяві позивач ставить питання про перерозподіл спадкового майна шляхом уступок один одному.

З огляду на що, суд вважає необхідним роз`яснити позивачу, що розподіл спадкового майна між спадкоємцями можливий лише у нотаріальному порядку та вказане питання не вирішується в судовому порядку.

Тому, позивачу необхідно обґрунтувати обраний спосіб захисту.

Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, керуючись статтею 185 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків заяви у спосіб, визначений в мотивувальній частині ухвали, протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

У разі невиконання вимоги суду у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута.

Відповідно до ст.ст.354-355ЦПК України ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом 15 днів з дня одержання позивачем її копії.

Водночас, відповідно до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних ПоложеньЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. Тобто, через Жовтневий районний суд Миколаївської області.

Суддя В.В.Полішко

СудЖовтневий районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124803777
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —477/123/25

Ухвала від 14.04.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Полішко В. В.

Ухвала від 20.02.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Полішко В. В.

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд Миколаївської області

Полішко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні