ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
30 січня 2025 рокум. ОдесаСправа № 916/4012/24Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Богатиря К.В.
суддів: Поліщук Л.В., Таран С.В.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром»
на ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.12.2024 про відкриття провадження
по справі №916/4012/24
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрлан»
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром»
про відкриття провадження у справі про банкрутство, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрлан» звернулося до Господарського суду Одеської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром».
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 23.12.2024 відкрито провадження у справі №916/4012/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром»; визнано вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрлан» в сумі 3 487 025,59 грн; введено процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром» строком на 170 календарних днів до 04 червня 2025 року; призначено розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром» арбітражну керуючу Шонію Маку Вячеславівну.
До Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром» на ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.12.2024 про відкриття провадження по справі №916/4012/24.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до апеляційної скарги додаються, окрім іншого, докази сплати судового збору та докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Підпунктом 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги у справі про банкрутство ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Підпунктом 9 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство ставка судового збору становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3 028,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Ініціюючий кредитор звернувся з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство через систему електронний суд.
Крім того, апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.12.2024 про відкриття провадження по справі №916/4012/24 також було подано через систему електронний суд.
Таким чином, оскаржуючи ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство апелянт мав сплатити судовий збір у сумі 29 068,80 грн ((3 028,00 х 10 х 0,8) х 150% х 0,8).
Однак апелянт не надав жодних доказів сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, чим порушила вимоги п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України.
Відповідно до ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 1 КУзПБ сторони у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).
Учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника.
У даному випадку апелянт не надав докази направлення копії апеляційної скарги листом з описом вкладення на адресу розпорядника майна арбітражному керуючому Шонію М.К.
Згідно з частиною другою статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу у вигляді залишення апеляційної скарги без руху.
З врахуванням викладеного колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром» на ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.12.2024 про відкриття провадження по справі №916/4012/24 про банкрутство відповідно до ст. 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Південно-західний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1.Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром» на ухвалу Господарського суду Одеської області від 23.12.2024 про відкриття провадження по справі №916/4012/24 про банкрутств - залишити без руху.
2.Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром» строк для усунення недоліків при поданні апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському суду 1) сплати судового збору у сумі 29 068,80 грн; 2) направлення копії апеляційної скарги листом з описом вкладення на адресу розпорядника майна арбітражного керуючого Шоній М.К. протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
3.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрхімпром», що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий К.В. Богатир
Судді: Л.В. Поліщук
С.В. Таран
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124806287 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Богатир К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні