Ухвала
від 30.01.2025 по справі 922/2487/23
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

30 січня 2025 року м. Харків Справа № 922/2487/23

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Тихий П.В., суддя Слободін М.М., суддя Терещенко О.І.

без виклику представників учасників справи

розглянувши в приміщенні Східного апеляційного господарського суду заяву Приватного сільськогосподарського підприємства "Деметра" (вх.№1383 від 29.01.2025) про внесення виправлень до наказу, виданого на виконання додаткової постанови Східного апеляційного господарського суду від 20.11.2024, прийнятої за наслідками розгляду заяви представника Приватного сільськогосподарського підприємства "Деметра" адвоката Ірини Анатоліївни Потеряєвої про ухвалення додаткового рішення (вх.№114411 від 11.11.2024) у справі №922/2487/23

за позовом Керівника Харківської окружної прокуратури Харківської області, м. Харків;

до 1. Головного управління Держгеокадастру у Харківської області, м. Харків;

2. Харківської районної державної (військової) адміністрації Харківської області, м. Харків;

3. Приватного сільськогосподарського підприємства "Деметра", с. Кутузівка Вільхівської сільської ради;

4. Вільхівської сільської ради, с. Вільхівка;

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідачів

1. Державне підприємство "Дослідне господарство "Кутузівка" Інституту сільського господарства Північного сходу НААН України", с. Кутузівка;

2. Національна академія аграрних наук України, м. Київ;

про визнання недійсними договорів та повернення земельних ділянок, -

ВСТАНОВИВ:

Додатковою постановою Східного апеляційного господарського суду від 20.11.2024 заяву представника Приватного сільськогосподарського підприємства "Деметра" адвоката Ірини Анатоліївни Потеряєвої про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат на професійну правничу допомогу (вх.№114411 від 11.11.2024) задоволено частково.

Стягнуто з Харківської обласної прокуратури (61001, місто Харків, вулиця Богдана Хмельницького, 4; код ЄДРПОУ 02910108) на користь Приватного сільськогосподарського підприємства Деметра (62405, Харківська обл., Харківський р-н, с. Кутузівка, вул. Шкільна, 4, код ЄДРПОУ 3182763) 20000,00 грн. судових витрат на професійну правничу допомогу в суді апеляційної інстанції.

Видано наказ.

Від Приватного сільськогосподарського підприємства Деметра до Східного апеляційного господарського суду через підсистему Електронний суд надійшла заява (вх.№452 від 13.01.2024), в якій воно зазначає, що в додатковій постанові іменем України від 20 листопада 2024 року справа 922/2487/23 в частині: стягнути з Харківської обласної прокуратури 20000,00 судових витрат на професійну правничу допомогу в суді апеляційної інстанції на користь ПСП "Деметра" в ЄДРПОУ допущена помилка. Замість ЄДРПОУ 3182763 потрібно вказати ЄДРПОУ 31827163.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 14.01.2025 виправлено описку в пункті 2 вступної та резолютивної частини та пункті 2 резолютивної частини повного тексту додаткової постанови Східного апеляційного господарського суду від 20.11.2024 у справі №922/2487/23, виклавши його в такій редакції:

Стягнути з Харківської обласної прокуратури (61001, місто Харків, вулиця Богдана Хмельницького, 4; код ЄДРПОУ 02910108) на користь Приватного сільськогосподарського підприємства Деметра (62405, Харківська обл., Харківський р-н, с. Кутузівка, вул. Шкільна, 4, код ЄДРПОУ 31827163) 20000,00 грн. судових витрат на професійну правничу допомогу в суді апеляційної інстанції..

29.01.2025 від Приватного сільськогосподарського підприємства Деметра до Східного апеляційного господарського суду через підсистему Електронний суд надійшла заява (вх.№1383), в якій заявник просить суд:

1. Виправити допущену помилку в наказі Східного апеляційного господарського суду від 20 листопада 2024 у справі № 922/2487/23, зазначивши вірний код ЄДРПОУ ПСП «Деметра» 31827163 ..

2. Розглянути заяву про виправлення помилки в наказі без участі представника ПСП Деметра.

3. Видати завірену належним чином ухвалу суду про виправлення помилки в наказі (прошиту, з вказанням набрання законної сили, з гербовою печаткою) -нарочно представнику ПСП Деметра для її надання до Казначейства України в Харківській області.

29.01.2025 витягом з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду для розгляду справи №922/2487/23 визначено колегію суддів Східного апеляційного господарського суду у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Тихий П.В., суддя Слободін М.М., суддя Терещенко О.І.

Східний апеляційний господарський суд дійшов висновку про відмову у прийнятті заяви Приватного сільськогосподарського підприємства "Деметра" про виправлення у виконавчих документах з огляду на таке.

Відповідно до підпункту 19 розділу 1 Прикінцевих та перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів:

п. 19.1 оформлення і видача виконавчих документів здійснюються судом, який ухвалив відповідне рішення, в паперовій або електронній формі за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.

п. 19.2 оформлення і видача судових рішень, якими вносяться зміни до виконавчих документів (у тому числі про виправлення помилки у виконавчому документі; визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню; стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за виконавчим документом; поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання; відстрочку чи розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання; зупинення виконання судового рішення; заміну сторони виконавчого провадження), здійснюються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, в паперовій або електронній формі за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.

У даній справі Східний апеляційний господарський суд розглядав (переглядав) справу як суд апеляційної інстанції.

За наслідками апеляційного перегляду, крім іншого, прийняв додаткову постанову про розподіл судових витрат.

На виконання ухваленого додаткового рішення (додаткової постанови апеляційного господарського суду) відповідно до п. 19.1 Прикінцевих та перехідних положень ГПК України Східним апеляційним господарським судом видано відповідний наказ.

Однак, з урахуванням п. 19.2 Прикінцевих та перехідних положень ГПК України, оскільки дану справу Східний апеляційний господарський суд не розглядав як суд першої інстанції, а рішення суду першої інстанції переглядалось в апеляційному порядку, тому у апеляційного господарського суду в даному випадку відсутні правові підстави для прийняття та розгляду заяви про виправлення помилки у виконавчому документі.

При цьому, Східний апеляційний господарський суд роз`яснює заявникові про його право звернутись з відповідною заявою про внесення виправлень до виконавчого документу до Господарського суду Харківської області, який розглядав дану справу як суд першої інстанції.

Керуючись ст. 234, п. 19 Прикінцевих та перехідних положень ГПК України, Східний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті та повернути Приватному сільськогосподарському підприємству "Деметра" без розгляду заяву (вх.№1383 від 29.01.2025) про внесення виправлень до виконавчого документу у справі №922/2487/23.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями.

Порядок та строки оскарження ухвали апеляційного господарського суду передбачені статтями 287-289 ГПК України.

Головуючий суддя П.В. Тихий

Суддя М.М. Слободін

Суддя О.І. Терещенко

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення30.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124807081
СудочинствоГосподарське
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —922/2487/23

Ухвала від 04.02.2025

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Ухвала від 30.01.2025

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Ухвала від 19.12.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Зуєв В.А.

Постанова від 20.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Судовий наказ від 20.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Постанова від 20.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Постанова від 06.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

Постанова від 06.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Тихий Павло Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні