Постанова
від 30.01.2025 по справі 360/889/24
ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2025 року справа №360/889/24

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Казначеєва Е.Г., Геращенко І.В., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргуГоловного управління ДПС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2024 року у справі № 360/889/24 (головуючий І інстанції Секірська А.Г.) за позовом адвоката Дашка Юрія Івановича в інтересах Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське до Головного управління ДПС у Луганській області, Державної податкової служби України про визнання дій протиправними, скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

У С Т А Н О В И В:

05.08.2024 Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Луганській області (далі відповідач І), Державної податкової служби України (відповідач ІІ), в якому позивач просив суд: визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного Управління ДПС у Луганській області від 30.04.2024 №10977167/39247448 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №1 від 27.03.2024 року на суму 514080 грн Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 27.03.2024 на суму 514080 грн Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що 02.04.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України сформувало та подало на реєстрацію податкову накладну №1 від 02.04.2024 року з відображенням операції купівлі-продажу засобів захисту рослин (надалі ЗЗР) з ТОВ УСПІХ-Д за договором № 22/03/204 від 22.03.2024 на загальну суму 514080,00 грн., в т.ч. ПДВ 85680,00 грн.

Цього ж дня 02.04.2024 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України СТОВ Агрофірма Співаківське отримало квитанцію за № 9078718947 з повідомленням про зупинку реєстрації податкової накладної №1 від 02.04.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В зазначеній податковій накладній було неправильно вказано дату податкової накладної та найменування покупця: замість дати 27.03.2024 була зазначена дата 02.04.2024; замість найменування Товариство з обмеженою відповідальністю Успіх-Д було зазначено Товариство з додатковою відповідальністю Успіх-Д.

З огляду на те, що податкова накладна №1 від 02.04.2024 була заблокована та містила помилки, СТОВ Агрофірма Співаківське контролюючому органу пояснень та копій документів щодо зазначеної податкової накладної достатніх для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної, не подавалось.

Рішення контролюючим органом про відмову в реєстрації податкової накладної Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське від 02 квітня 2024 року № 1 на загальну суму з ПДВ 514080,00 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних не приймалось.

Зважаючи на наявність неправильно оформленої податкової накладної №1 від 02.04.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України 21.04.2024 подало на реєстрацію податкову накладну №1 від 27.03.2024 року (із виправленими помилками) з відображенням операції купівлі-продажу засобів захисту рослин (надалі ЗЗР) з ТОВ УСПІХ-Д за договором № 22/03/204 від 22.03.2024 на загальну суму 514080,00 грн, в т.ч. ПДВ 85680,00 грн.

22.04.2024 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України СТОВ Агрофірма Співаківське отримало квитанцію за №9101000665 з повідомленням про зупинку реєстрації податкової накладної №1 від 27.03.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

23.04.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України на підтвердження реальності здійснення господарської операції подало Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, №1 щодо податкової накладної №1 від 27.03.2024. Зазначене повідомлення було отримане та прийняте до розгляду ГУ ДПС у Луганській області 23.04.2024, що підтверджується Квитанцією №2 від 23.04.2024.

30.04.2024 Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного Управління ДПС у Луганській області прийняла Рішення № 10977167/39247448 про відмову в реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №1 від 27.03.2024 на загальну суму 514080 грн (з урахуванням ПДВ) Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське. В зазначеному рішенні причиною відмови в реєстрації податкової накладної комісія вказала надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

01.05.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське подало скаргу на Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за №10977167/39247448 до ДПС України з вимогою скасувати рішення комісії регіонального рівня та зареєструвати податкову накладну.

08.05.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське отримало Рішення №29055/39247448/2 про залишення скарги без задоволення а рішення Комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної без змін.

Підставою прийняття зазначеного Рішення за результатами розгляду скарги є ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних.

СТОВ АГРОФІРМА СПІВАКІВСЬКЕ вважає Рішення №10977167/39247448 від 30.04.2024 року комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної протиправним, що стало підставою для звернення до суду.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2024 року у справі № 360/889/24 позов задоволено, внаслідок чого визнано протиправним та скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного Управління ДПС у Луганській області від 30.04.2024 року №10977167/39247448 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної від 27.03.2024 №1 на суму 514080 грн Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське. Зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 27.03.2024 на суму 514080 грн, складену Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське, датою її фактичного подання.

Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржене судове рішення та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено практично ті самі доводи якими обгрунтовано відзив на позовну заяву.

У відзиві на апеляційну скаргу позивачем висловлено згоду з висновками місцевого суду та прохання залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження у відповідності до ст. 311 КАС України.

Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що СТОВ Агрофірма Співаківське (код ЄДРПОУ 39247448, місцезнаходження: вул. Радянська, буд. 18, с. Співаківка, Новоайдарський район, Луганська область, 93512) зареєстроване як юридична особа 06.06.2014, № запису 13711020000000479, керівник: ОСОБА_1 , основним видом діяльності якої є: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, як платник податків перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Луганській області, Новоайдарська ДПІ (Новоайдарський район), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.10.2024.

СТОВ Агрофірма Співаківське з 01 жовтня 2014 року зареєстровано платником податку на додану вартість, про що свідчить витяг з Реєстру платників податку на додану вартість від 01 жовтня 2014 року № 1412234500005.

29.09.2021 між ТОВ Спектр-Агро (далі - Постачальник) та СТОВ Агрофірма Співаківське (далі - Покупець) укладено договір поставки на умовах 100 % передоплати за № 123/21-Л, пунктами 1.1, 1.2, 1.4 якого передбачено, що на умовах, визначених Договором, Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця продукцію виробничо-технічного призначення (надалі - Товар), а Покупець зобов`язується прийняти Товар і оплатити його ціну, сплативши за нього визначену Договором грошову суму. Найменування Товару, його кількість, ціна за одиницю, строк поставки Покупцю та базис поставки (згідно правил Інкотермс 2010), строк оплати, а також інші умови, визначені в Додатках до Договору, які є невід`ємною його частиною та у видаткових накладних. Товар, який є предметом даного Договору, є отруйною хімічною речовиною (засоби захисту рослин, добрива, мінеральні добрива), чи може бути протруєний хімічними речовинами (насіння сільськогосподарських культур), що можуть становити небезпеку для людей і тварин і Сторони зобов`язуються дотримуватись техніки безпеки при транспортуванні та застосуванні за призначенням.

Згідно з додатком від 17.11.2021 № 1/СА000051912 до договору від 29.09.2021 № 123/21-Л товаром, що купується Покупцем на умовах 100 % передоплати, є гербіциди Примекстра TZ Голд 500 SC к.с. (20 л); одиниця виміру літри; тарна одиниця тарна; ціна за одиницю виміру, грн без ПДВ 245,03 грн; кількість 2300; сума без ПДВ, в грн 563569,00 грн; ПДВ, грн 112713,80 грн; сума з ПДВ, грн 676282,80 грн; строк поставки товару (включно) 20.04.2022; базис поставки товару DAP, с. Співаківка.

17.11.2021 ТОВ Спектр-Агро на підставі додатку від 17.11.2021 № 1/СА000051912 до договору від 29.09.2021 № 123/21-Л виставило позивачу рахунок № 45562 на оплату товару (група товару гербіциди) Примекстра TZ Голд 500 SC к.с. (20 л), кількість 2300 літрів, ціна без ПДВ - 245,03 грн, сума без ПДВ 563569,00 грн, разом 563569,00 грн, ПДВ 112713,80 грн, усього з ПДВ 676282,80 грн.

Відповідно до платіжної інструкції від 17.11.2021 № 801 та банківської виписки по рахунку за 17.11.2021 позивач сплатив на рахунок ТОВ Спектр-Агро кошти в сумі 676282,80 грн за товар Примекстра TZ Голд SC к.с. згідно з рахунком від 17.11.2021 № 45562, у т. ч. ПДВ 20,00 % - 112713,80 грн.

17.11.2021 ТОВ Спектр-Агро складено податкову накладну № 2060, в якій зазначено постачальник (продавець) Товариство з обмеженою відповідальністю Спектр-Агро, отримувач (покупець) Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське, опис товару: Примекстра TZ Голд 500 SC к.с. (20 л), код товару згідно з УКТ ЗЕД 3808931590, одиниця виміру л, код 0138, кількість 2300; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ 245,03 грн, код ставки 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ 563569,00 грн; сума ПДВ 112713,80 грн.

Згідно з видатковою накладною від 28.04.2022 № 15648 та довіреністю від 27.04.2022 № 2 на підставі додатку від 17.11.2021 № 1/СА000051912 до договору від 29.09.2021 № 123/21-Л ТОВ Спектр-Агро поставило, а СТОВ Агрофірма Співаківське отримало товар: Преміум Голд КС, серія NRU22-148, 01.03.2025, кількість 2380 літрів, ціна без ПДВ 234,82 грн, сума без ПДВ - 558871,60 грн та Преміум Голд КС, серія NRU22-148, 01.03.2025, кількість 20 літрів, ціна без ПДВ 234,87 грн, сума без ПДВ 4697,40 грн; разом - 563569,00 грн, сума ПДВ - 112713,80 грн, усього з ПДВ - 676282,80 грн.

28.04.2022 ТОВ Спектр-Агро складено Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 28 квітня 2022 року № 5625 до податкової накладної від 17 листопада 2021 року № 2060 (постачальник (продавець) ТОВ Спектр-Агро, отримувач (покупець) Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське), яким змінено номенклатуру товару з Примекстра TZ Голд 500 SC к.с. (20 л) на Преміум Голд КС, та зазначено опис товару: 1) Преміум Голд КС, код товару згідно з УКТ ЗЕД 3808931590, одиниця виміру л, код 0138, кількість 2380; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ 234,82 грн, код ставки 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ 558871,60 грн; сума ПДВ 111774,32 грн; 2) Преміум Голд КС, код товару згідно з УКТ ЗЕД 3808931590, одиниця виміру л, код 0138, кількість 20; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ 234,87 грн, код ставки 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ 4697,40 грн; сума ПДВ 939,48 грн.

15.11.2021 між ТОВ Фірма Ерідон (далі - Постачальник) та СТОВ Агрофірма Співаківське (далі - Покупець) укладено договір поставки № 205/22/247, згідно з пунктами 1.1 та 1.2 якого в порядку та на умовах цього Договору Постачальник зобов`язується поставити Покупцю продукцію виробничо-технічного призначення (надалі - Товар), а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити вартість такого Товару. Найменування, асортимент та кількість Товару, який підлягає поставці за цим Договором, зазначаються в Додатках, які є його невід`ємною частиною.

Відповідно до пункту 1 Додатку від 15.11.2021 № 205/22/247/1-ЗЗР до договору поставки від 15.11.2021 № 205/22/247 поставці підлягають Товари в наступному асортименті, кількості, ціні та вартості: асортимент продукції - Євро-лайтнінг Плюс, в. р. (10 л), одиниця виміру- л, кількість - 1020,000, ціна за л в грн, без ПДВ - 384,18 грн, сума в грн, без ПДВ - 391863,60 грн, період поставки товару- з 15.03.2022 по 25.04.2022, ціна за 1 л, дол США без ПДВ 14,63 usd, вартість, дол США без ПДВ 14922,60 usd, разом - 391863,60 грн, ПДВ - 78372,72 грн, загальна сума з ПДВ - 470236,32 грн.

Згідно з видатковою накладною від 12.04.2022 № 30439 ТОВ Фірма Ерідон поставило, а СТОВ Агрофірма Співаківське отримало товар: Євро-лайтнінг Плюс, в.р. (10 л), кількість - 1020 літрів, ціна без ПДВ 384,18 грн, сума без ПДВ 391863,60 грн, разом 391863,60 грн, ПДВ 78372,72 грн, усього з ПДВ 470236,32 грн.

11.04.2022 між СТОВ Агрофірма Співаківське (далі - Замовник) та ТОВ Агрофірма Під сонцем (далі - Виконавець) укладено договір надання послуг № 11/04/2022, відповідно до розділу 1 якого предметом цього Договору є домовленість сторін про надання Виконавцем за плату послуг зі перевезення, зберігання, прийомки та погрузки, розгрузки, відгрузки та відправки Товару Замовнику (чи особі, зазначеній ним як одержувач) у кількості та на умовах, визначених цим Договором. Товаром за цим Договором є: ЗЗР (засоби захисту рослин). Зберігання товару здійснюється за адресою: Вінницька область, смт. Троснянець (саме так зазначено в договорі), вул. Свуворова (саме так зазначено в договорі), буд. 8.

Згідно з пунктом 1 додаткової угоди від 12.04.2022 без номеру до договору надання послуг № 11/04/2022 Сторони погодили, що пункт 1.3 договору викладено в наступній редакції: 1.3. Зберігання товару здійснюється за адресою: Вінницька область, смт. Троснянець, вул. Свуворова, буд. 8 та/або Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Шостаківка, вул. Степова, буд. 1-А..

Відповідно до акта приймання-передачі від 28.04.2022 № 2 до договору надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/2022, складеного у с. Шостаківка, Замовник (СТОВ Агрофірма Співаківське) передав, а виконавець (Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Під сонцем) прийняв на зберігання товар Гербіцид Преміум Голд, кількість 2400,00 грн.

01.09.2022 між ТОВ Агрофірма Під сонцем (далі - Замовник) та ТОВ Е-Транс (далі - Експедитор) укладено разовий договір № 53500252 на організацію перевезення вантажів автомобільним транспортом, згідно з яким Експедитор зобов`язується за плату і за рахунок Замовника організувати доставку довіреного Замовником вантажу до пункту призначення та видачу його особі, яка має право на одержання вантажу (Вантажоодержувачеві), а Замовник зобов`язується сплатити за організацію перевезення вантажу встановлену плату. Основними умовами перевезення є: вантажовідправник - Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Під сонцем, маршрут перевезення вул. Степова, буд. 1-А, с. Шостаківка, Кіровоградський район - Вінницька область, Тростянецький район, с. Тростянець, вул. Витягалівська, буд. 191, адреса завантаження вул. Степова, буд. 1-А, дата подачі автотранспорту 01 вересня 2022 року, найменування вантажу, кількість (маса) засоби для захисту рослин та семена, вантажоодержувач - Товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Під сонцем, адреса розвантаження Тростянець, вул. Витягалівська, буд. 191, дата доставки вантажу 02 вересня 2022 року 03 вересня 2022 року, […], плата за організацію перевезення, порядок, форма і строки оплати 15000,00 грн з ПДВ, на розвантаженні.

Згідно з актом надання послуг від 02.09.2022 № 225 ТОВ Е-Транс надало, а ТОВ Агрофірма Під сонцем прийняло послуги з організації перевезення вантажу за маршрутом: вул. Степова, буд. 1-А, с. Шостаківка, Кіровоградський район - Вінницька область, Тростянецький район, с. Тростянець, вул. Витягалівська, буд. 191, кількість послуг 1, ціна з ПДВ 15000,00 грн, сума з ПДА 15000,00 грн, разом 15000,00 грн, у т. ч. ПДВ 2500,00 грн.

22.03.2024 між СТОВ Агрофірма Співаківське (далі - Продавець) та ТОВ Успіх-Д (далі - Покупець) укладено договір купівлі-продажу № 22/03/2024, відповідно до пункту 1.1 якого у порядку та на умовах, визначених цим Договором, Продавець зобов`язується передати у власність Покупцеві Гербіцид Преміум Голд у загальній кількісті 2040 літрів, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити товар відповідно до умов даного договору. Відповідно до пункту 3.1 цього договору загальна ціна предмету договору становить 514080,00 грн (п`ятсот чотирнадцять тисяч вісімдесят гривень 00 коп.), у тому числі ПДВ 20 % - 85680,00 грн (вісімдесят п`ять тисяч шістсот вісімдесят гривень 00 коп.).

СТОВ Агрофірма Співаківське 22.03.2024 виставило ТОВ Успіх-Д на підставі договору купівлі-продажу від 22.03.2024 № 22/03/2024 рахунок на оплату № 1 за товар Преміум Голд, кількість 2040 літрів, ціна без ПДВ 210,00 грн, сума без ПДВ 428400,00 грн, всього 428400,00 грн, сума ПДВ 85680,00 грн, всього із ПДВ 514080,00 грн.

Відповідно до банківської виписки з рахунку СТОВ Агрофірма Співаківське за 27.03.2024 ТОВ Успіх-Д перераховано на рахунок позивача 514080,00 грн за товар преміум Голд згідно з рахунком № 1 від 22.03.2024, у т. ч. ПДВ 20 % 85680,00 грн.

Довіреністю від 28.03.2024 № 3, виданою ТОВ Успіх-Д, експрес-накладною № 59001126438504 від 29.03.2024 та видатковою накладною від 31.03.2024 № 1 підтверджено отримання ТОВ Успіх-Д товару Преміум Голд в кількості 2040 літрів.

14.04.2024 позивачем до податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2024 року, в якій відсутні податкові зобов`язання, задекларовано суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, у розмірі 83307,00 грн та задекларовано податковий кредит у розмірі 83307,00 грн.

01.05.2024 позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітний (податковий) період травень 2024 року, звітний (податковий) період, що уточнюється березень 2024 року, відповідно до якого останнім зареєстровано податкові зобов`язання з податку на додану вартість у розмірі 85680,00 грн з операцій на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, на суму 428400,00 грн.

27.03.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське складено податкову накладну за № 1, в якій зазначено постачальник (продавець) Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське, отримувач (покупець) Товариство з обмеженою відповідальністю Успіх-Д, опис товару: Преміум Голд КС, код товару згідно з УКТ ЗЕД 3808931590, одиниця виміру л, код 0138, кількість 2040; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ 210,00 грн, код ставки 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ 428400,00 грн; сума ПДВ 85680,00 грн.

02.04.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське складено податкову накладну за № 1, в якій зазначено постачальник (продавець) Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське, отримувач (покупець) Товариство з ДОДАТКОВОЮ відповідальністю Успіх-Д, опис товару: Преміум Голд КС, код товару згідно з УКТ ЗЕД 3808931590, одиниця виміру л, код 0138, кількість 2040; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ 210,00 грн, код ставки 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ 428400,00 грн; сума ПДВ 85680,00 грн.

Податкову накладну від 02.04.2024 № 1 СТОВ Агрофірма Співаківське направлено на реєстрацію до Державної податкової служби України через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронної звітності засобами телекомунікаційного зв`язку 02.04.2024 о 14:15:59, і відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН податкову накладну доставлено до ДПС України 02.04.2024 за № 9078718947, але її реєстрацію зупинено із зазначенням такої підстави для зупинення: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація ПН від 02.04.2024 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомлено: показник D=.0000% , Рпоточ=0, та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних..

Листом-поясненням від 19.06.2024 за № 4, який зареєстрований в Головному управлінні ДПС у Луганській області, СТОВ Агрофірма Співаківське зазначило, що податкова накладна від 02.04.2024 № 1 складена з помилковою датою. Після її блокування було подано правильно складену податкову накладну від 27.03.2024 № 1 на той самий товар, з тим самим покупцем, на ту саму суму, з правильною датою надходження коштів. З огляду на те, що податкова накладна була заблокована та містила помилки, жодних дій для її розблокування не здійснювалось через її некоректність та подання на реєстрацію правильної податкової накладної.

Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.04.2024 № 19 за результатами моніторингу реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування встановлено подання на реєстрацію СТОВ Агрофірма Співаківське податкової накладної від 02.04.2024 № 1 на суму 514080,00 грн, в тому числі ПДВ 85680,00 грн. Остання звітність з податку на додану вартість подана платником 17.02.2022. Згідно з даними Єдиного реєстру отриманих та виданих податкових накладних товар, який зазначено у податковій накладній від 02.04.2024 № 1 на суму 514080,00 грн, в тому числі ПДВ 85680,00 грн, а саме Преміум Голд КС, код УКТ ЗЕД 3808931590, в кількості 2040 л було придбано у листопаді 2021 року. Об`єкти оподаткування у СТОВ Агрофірма Співаківське знаходяться за адресою: Луганська область, Новоайдарський район, с. Співаківка, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України. Станом на 02.04.2024 складські приміщення на підконтрольній Україні території у СТОВ Агрофірма Співаківське відсутні, тобто відсутні умови для зберігання реалізованого товару. Неможливо підтвердити наявність на підприємстві трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської діяльності, у зв`язку з відсутністю Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утримуваного з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 2022 та 2023 роки. Враховуючи вищенаведену інформацію ухвалено рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податків СТОВ Агрофірма Співаківське згідно з пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку - У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно із рішенням комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.04.2024 № 18 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, у зв`язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності прийнято рішення про відповідність платника податку СТОВ Агрофірма Співаківське критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, із зазначенням таких кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:

03 - вiдсутнiсть необхiдних умов та/або обсягiв матерiальних ресурсiв для виробництва товарiв, виконання робiт або надання послуг в обсягах, вiдображених у податковiй накладнiй/розрахунку коригування (вiдсутнi вiдомостi про об`єкти оподаткування, вiдсутнє придбання послуг оренди об`єктiв оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди мiсць зберiгання товарно-матерiальних цiнностей, послуг оренди мiсць зберiгання паливномастильних матерiалiв тощо), вiдповiдно до поданої до контролюючих органiв звiтностi;

07 - недостатня кiлькiсть трудових ресурсiв, необхiдних для здiйснення господарської операцiї в обсягах, зазначених у податковiй накладнiй/розрахункукоригування (за вiдсутностi iнформацiї щодо придбання послуг з виконання робiт, якi необхiднi для здiйснення господарської операцiї);

11 - накопичення залишкiв нереалiзованих товарiв за вiдсутностi (недостатностi) мiсць для їх зберiгання (власних, орендованих складських примiщень) вiдповiдно до поданої до контролюючих органiв звiтностi;

14 - постачання товарiв/послуг за рахунок сформованого реєстрацiйного лiмiту (СУМнакл) у зв`язку з придбанням товарiв, не пов`язаних з господарською дiяльнiстю платника податку.

На рішення комісії від 02.04.2024 № 18 позивачем через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронної звітності засобами телекомунікаційного зв`язку в електронному вигляді направлено повідомлення від 15.04.2024 № 1 про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, з додатками: повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку від 15.04.2024 № 1 в форматі pdf; договір поставки від 15.11.2021 № 205/22/247, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Фірма Ерідон; видаткова накладна від 12.04.2022 № 30439; видаткова накладна від 28.04.2022 № 15648; договір про надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/2022, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Агрофірма Під сонцем; договір купівлі-продажу від 22.03.2024 № 22/03/2024, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Успіх-Д; виписка з банківського рахунку СТОВ Агрофірма Співаківське за 27.03.2024; експрес-накладна № 59001126438504 від 29.03.2024; довіреність ТОВ Успіх-Д від 28.03.2024 № 3; видаткова накладна від 31.03.2024 № 1.

В повідомленні від 15.04.2024 № 1 позивачем зазначено, що юридична адреса позивача та адреса фактичного здійснення діяльності під час вирощування врожаю за періоди до 2022 року була Луганська область, Новоайдарський район, с. Співаківка, територія якої станом на сьогодні під тимчасовою окупацією Росії. Через це деякі документи відновити неможливо, зокрема, договори. Частина товару (насіння та ЗЗР), що була закуплена на сезон 2022 року у контрагентів ТОВ Спектр Агро та ТОВ Фірма Ерідон, не була поставлена до Луганської області у зв`язку із нападом Росії на Україну. 12.04.2022 СТОВ Агрофірма Співаківське у м. Вінниця забирає товар, що був недопоставлений товариству від ТОВ Фірма Ерідон, а саме - Євро-лайтнінг Плюс 1020 л відповідно до видаткової накладної від 12.04.2022 № 30439 згідно з договором від 15.11.2021 № 205/22/247. 28.04.2022 СТОВ Агрофірма Співаківське у м. Вінниця забирає товар, що був недопоставлений товариству від ТОВ Спектр Агро, а саме - Преміум Голд КС 2400 л відповідно до видаткової накладної від 28.04.2022 № 15648 згідно з договором від 29.09.2021 № 123/21-Л. Протягом періоду з 12.04.2022 по 29.03.2024 весь товар доставляється та зберігається згідно із договором надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/2022 з ТОВ Агрофірма Під сонцем у Вінницькій області, смт. Троснянець, вул. Свуворова, буд. 8. 20.02.2024 після тривалого зберігання з метою використати такий товар за призначенням, враховуючи терміни придатності та неможливості внесення таких ЗЗР, директором прийнято рішення про продаж такого товару. 22.03.2024 між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Успіх-Д укладено договір купівлі-продажу № 22/03/2024. ТОВ Успіх-Д здійснено оплату за товар, що підтверджено банківською випискою від 27.03.2024. 29.03.2024 здійснено відправку товару Новою поштою, що підтверджується ТТН № 59001126438504 від 29.03.2024 та довіреністю від 28.03.2024 № 3. 31.03.2024 покупцем отримано товар, що підтверджено видатковою накладною від 31.03.2024 № 1. Станом на сьогодні підприємство не може здійснювати діяльність за своїм основним КВЕДОМ через тимчасову окупацію земель, на яких здійснювалась така діяльність. Тому підприємство здійснює продаж залишків товару, що вимушено було поставлено підприємству на території України (постачальник відмовився від повернення коштів та поставив товар згідно з умовами договору).

Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19.04.2024 № 23 СТОВ Агрофірма Співаківське включено до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податків 02.04.2024 за результатами моніторингу реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та поданням на реєстрацію податкової накладної від 02.04.2024 № 1 на суму 514080,00 грн, в тому числі ПДВ 85680,00 грн, як такий, що здійснює операцію з ознаками ризиковості. Протягом 2022-2023 років звітність з податку на додану вартість не подавалась. Звітність з податку на додану вартість надана 14.04.2024 (після включення до складу платників податків, які відповідають критеріям ризиковості). Згідно з декларацією з податку на додану вартість підприємство декларує від`ємне значення в сумі 83307,00 грн, яке виникло у січні, квітні та серпні 2022 року. Згідно з наданим Податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (дата подання звітності 12.04.2024) чисельність працюючих у 4 кварталі 2023 року складає 1 особа. Об`єкти оподаткування у СТОВ Агрофірма Співаківське знаходяться за адресою: Луганська область, Новоайдарський район, с. Співаківка, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України. На території України підприємством задекларована квартира за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпро, Індустріальний район, вул. Донецьке Шоссе, буд. 13 (10.04.2024). Враховуючи наявну інформацію та з урахуванням інформації та копій документів, наданих платником СТОВ Агрофірма Співаківське, ухвалено рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податків СТОВ Агрофірма Співаківське згідно з пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку - У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з рішенням комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19.04.2024 № 24 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 15.04.2024 № 1 прийнято рішення про відповідність платника податку СТОВ Агрофірма Співаківське критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, із зазначенням таких кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:

03 - вiдсутнiсть необхiдних умов та/або обсягiв матерiальних ресурсiв для виробництва товарiв, виконання робiт або надання послуг в обсягах, вiдображених у податковiй накладнiй/розрахунку коригування (вiдсутнi вiдомостi про об`єкти оподаткування, вiдсутнє придбання послуг оренди об`єктiв оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди мiсць зберiгання товарно-матерiальних цiнностей, послуг оренди мiсць зберiгання паливномастильних матерiалiв тощо), вiдповiдно до поданої до контролюючих органiв звiтностi;

07 - недостатня кiлькiсть трудових ресурсiв, необхiдних для здiйснення господарської операцiї в обсягах, зазначених у податковiй накладнiй/розрахункукоригування (за вiдсутностi iнформацiї щодо придбання послуг з виконання робiт, якi необхiднi для здiйснення господарської операцiї);

11 - накопичення залишкiв нереалiзованих товарiв за вiдсутностi (недостатностi) мiсць для їх зберiгання (власних, орендованих складських примiщень) вiдповiдно до поданої до контролюючих органiв звiтностi;

14 - постачання товарiв/послуг за рахунок сформованого реєстрацiйного лiмiту (СУМнакл) у зв`язку з придбанням товарiв, не пов`язаних з господарською дiяльнiстю платника податку.

Також у рішенні від 19.04.2024 № 24 зазначено, що відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку встановлена на підставі інформації щодо постачання товарів 02.04.2024. Платником податків не надано копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку, а саме: первинних документів щодо зберiгання, розрахункових документів, банкiвських виписок з особових рахункiв, первинних документів щодо постачання/придбання товарiв/послуг, складських документів (iнвентаризацiйних описів).

22.04.2024 о 08:10:13 СТОВ Агрофірма Співаківське направлено на реєстрацію до Державної податкової служби України через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронної звітності засобами телекомунікаційного зв`язку податкову накладну від 27.03.2024 № 1.

Відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН податкову накладну доставлено до ДПС України 22.04.2024 за № 9101000665, але її реєстрацію зупинено із зазначенням такої підстави для зупинення: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація ПН від 02.04.2024 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомлено: показник D=.0000% , Рпоточ=0, та запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

23.04.2024 СТОВ Агрофірма Співаківське через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронної звітності засобами телекомунікаційного зв`язку в електронному вигляді направлено повідомлення № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено щодо податкової накладної від 27.03.2024 № 1 на суму 514080,00 грн та ПДВ 85680,00 грн, до якого додано документи, а саме: пояснення від 22.04.2024 № 1 щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних в форматі pdf; видаткову накладну від 28.04.2022 № 15648; договір про надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/2024, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Агрофірма Під сонцем; договір купівлі-продажу від 22.03.2024 № 22/03/2024, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Успіх-Д; виписку з банківського рахунку СТОВ Агрофірма Співаківське за 27.03.2024; експрес-накладну № 59001126438504 від 29.04.2024; довіреність ТОВ Успіх-Д від 28.03.2024 № 3; видаткову накладну від 31.03.2024 № 1.

Відповідно до витягу з протоколу засідання комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.04.2024 № 25 за результатами проведених заходів встановлено, що відповідно до наданих документів підприємством СТОВ Агрофірма Співаківське згідно з платіжною інструкцією від 27.03.2024 № 35 отримано попередню оплату від ТОВ Успіх-Д за добриво Преміум Голд у кількості 2040 літрів на суму 599860,00 грн, у т. ч. ПДВ 85680,00 грн, із зазначенням платежу оплата за преміум Голд згідно рах № 1 від 22.03.24 р. у т.ч. ПДВ 20% 85680,00 грн.. На означену операцію складено податкову накладну від 27.03.2024 № 1 на суму 599860,00 грн, у т. ч. ПДВ 85680,00 грн. Рахунок, зазначений у платіжному дорученні, до документів не надано. Також не надано виписки банку та відомостей по рахункам 631 Розрахунки з вітчизняними постачальниками та 361 Розрахунки з вітчизняними покупцями. Реалізований товар придбано у ТОВ Спектр Агро відповідно до видаткової накладної від 28.04.2022 № 15648. При цьому до копій документів не надано договір на придбання добрив від 29.09.2021 № 123/21-Л з додатком до договору від 17.11.2021 № 1/СА000051912 (номер зазначений в видатковій накладній на придбання), платіжні інструкції щодо оплати за добриво. У зв`язку з відсутністю договору неможливо встановити умови поставки товару, місця навантаження та розвантаження товару. Щодо взаємовідносин з надання послуг зберігання ТОВ Агрофірма Під сонцем, комісія зазначила, що послуги зберігання добрив не підтверджені актами приймання-передачі товару на зберігання, рахунками на сплату, платіжними інструкціями на оплату послуг зберігання, актами здачі-приймання виконаних робіт за послуги зберігання добрив.

Щодо взаємовідносин з надання послуг зберігання ТОВ Агрофірма Під сонцем, код 39989737. Згідно з наданими поясненнями платником зазначено, що в період з 28.04.2022 по 29.03.2024 зазначений товар зберігався за адресою: Вінницька область, смт. Тростянець, вул. Суворова, буд. 8. При цьому відсутні будь-які підтверджуючі документи на транспортування товару від продавця ТОВ Спектр Агро до ймовірного місця зберігання. Отже, згідно з умовами договору надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/22 зазначені добрива повинні були зберігатися за адресою: Вінницька область, смт. Тростянець, вул. Суворова, буд. 8. При цьому згідно ф. 20-ОПП Повідомлення про об`єкти оподаткування, за зазначеною адресою у ТОВ Агрофірма Під сонцем у 2022 році були відсутні будь-які об`єкти оподаткування, у тому числі спеціалізовані складські приміщення, передбачені для зберігання добрив. За зазначеною адресою: Вінницька область, смт. Тростянець, вул. Суворова, буд. 8, лише 13.12.2023 було взято на облік житловий будинок (надана форма 20-ОПП з зазначенням дати взяття на облік об`єкту оподаткування як орендованого). Таким чином, до 13.12.2023 у ТОВ Агрофірма Під сонцем були відсутні будь-які об`єкти оподаткування на підконтрольній Україні території. Отже, згідно з наданими копіями документів відсутні можливості надання послуг зберігання Добрив у кількості 2040 л. Послуги зберігання добрив не підтверджені актами приймання-передачі товару на зберігання, рахунками на сплату, платіжними інструкціями на оплату послуг зберігання, актами здачі-приймання виконаних робіт за послуги зберігання добрив. При цьому згідно з пунктом 2.1 договору від 21.04.2022 № 21/04/22 послуги за зберігання товару виставляються виконавцем після закінчення дії договору в рахунках та актах здачі-приймання робіт згідно тарифів, починаючи з першого дня зберігання, тобто з першого дня поставки замовником товару на складські приміщення виконавця. Відповідно до видаткової накладної від 31.03.2024 № 1 добриво Преміум Голд у кількості 2040 л на суму 599860,00 грн, в т.ч. ПДВ 85680,00 грн, СТОВ Агрофірма Співаківське було відвантажено на адресу покупця ТОВ Успіх-Д , чим було закінчено дію договору від 11.04.2022 № 11/04/22 про надання послуг зберігання. Отже, на момент надання документів на розгляд комісії згідно з повідомленням від 23.04.2024 № 1 у платника СТОВ Агрофірма Співаківське повинні бути в наявності документи щодо підтвердження послуг зберігання товару, а саме - акти прийняття товару на зберігання, рахунки та акти здачі-приймання робіт, оплата.

Згідно з наданою СТОВ Агрофірма Співаківське до Головного управління ДПС у Луганській області декларацією з податку на додану вартість за березень 2024 року (реєстраційний номер № 9092897705) платником не задекларована зазначена операція, на яку була і виписана податкова накладна (дата виникнення податкових зобов`язань з реалізації добрива 27.03.2024), реєстрація якої зупинена та на яку платником подано повідомлення про надання пояснень щодо проведеної операції. Тим самим, платник податків СТОВ Агрофірма Співаківське, не відобразивши податкових зобов`язань в поданій звітності з ПДВ за березень 2024 року, не підтвердив факту їх здійснення.

Комісією Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення від 30.04.2024 № 10977167/39247448, яким СТОВ Агрофірма Співаківське відмовлено в реєстрації податкової накладної від 27.03.2024 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, додаткова інформація: відсутні товарно транспортні накладні на перевезення товару до місця зберігання, відсутні рахунки, платіжні доручення на оплату добрива, відсутні рахунки, акти здачі приймання виконаних робіт за послугу зберігання добрив, платіжні доручення на оплату послуг зберігання, в поданій звітності з ПДВ за березень 2024 року платник не відобразив податкові зобов`язання, чим не підтвердив факту їх здійснення.

Позивачем 01.05.2024 подано скаргу на рішення комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення від 30.04.2024 за № 10977167/39247448 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.03.2024 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

До скарги позивачем додано такі документи: скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01.05.2024 № 2 в форматі pdf; банківську виписку СТОВ Агрофірма Співаківське за 17.11.2021; видаткову накладну від 28.04.2022 № 15648; податкову накладну від 17.11.2021 № 2060 та розрахунок коригувань кількісних і вартісних показників від 28.04.2022 № 5625 до податкової накладної від 17.11.2021 № 2060; договір про надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/2024, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Агрофірма Під сонцем; додаткову угоду від 12.04.2022 без номеру до договору надання послуг ТОВ Агрофірма Під сонцем № 11/04/2022; разовий договір на організацію перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.09.2022 № 53500252, укладений між ТОВ Агрофірма Під сонцем та ТОВ Е-Транс; акт надання послуг від 02.09.2022 № 225; договір купівлі-продажу від 22.03.2024 № 22/03/2024, укладений між СТОВ Агрофірма Співаківське та ТОВ Успіх-Д; виписку з банківського рахунку СТОВ Агрофірма Співаківське за 27.03.2024; банківську виписку СТОВ Агрофірма Співаківське за 27.03.2024; експрес-накладну № 59001126438504 від 29.03.2024; довіреність ТОВ Успіх-Д від 28.03.2024 № 3; видаткову накладну від 31.03.2024 № 1.

Рішенням Комісії Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 08.05.2024 № 29055/39247448/2 скаргу СТОВ Агрофірма Співаківське залишено без задоволення, рішення комісії Головного управління ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.04.2024 № 10977167/39247448 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.03.2024 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.

Судом встановлено, що 06.06.2024 адвокат Дашко Ю.І. звернувся до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах позивача з позовом до ГУДПС у Луганській області, ДПС України, в якому заявлялися вимоги визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Луганській області від 19 квітня 2024 року № 24 про відповідність платника податку на додану вартість Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість; зобов`язати Головне управління ДПС у Луганській області виключити Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське з Переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості; визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Луганській області від 30 квітня 2024 року № 10977167/39247448 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське від 02 квітня 2024 року № 1 на суму 514080,00 грн; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське від 02 квітня 2024 року № 1 на суму 514080,00 грн.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 26.08.2024 у справі № 360/631/24, яке набрало чинності 26.09.2024, відмовлено повністю у задоволенні позову Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Співаківське до Головного управління ДПС у Луганській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України, Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі Порядок № 1246), Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі Порядок № 1165, в редакції постанову КМУ від 16.06.2023 № 603), та Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року за № 1245/34216 (далі Порядок № 520, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2023 № 394).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно із пунктом 201.7 статті 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов`язань.

Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (пункт 201.16 статті 201 ПК України).

Пунктом 2 Порядку № 1246 визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України Про електронні довірчі послуги, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування (пункт 5 Порядку № 1246).

Відповідно до пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України Про електронні довірчі послуги, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція) (пункт 13 Порядку № 1246).

У разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку (пункт 17 Порядку № 1246).

Порядок № 1165 визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, визначеним у цьому пункті.

Ознаки безумовної реєстрації, зазначені у цьому підпункті, застосовуються протягом періоду дії воєнного стану, введеного відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 Про введення воєнного стану в Україні.

У разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі (пункт 4 Порядку № 1165).

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3) (пункт 5 Порядку № 1165).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (абзац перший пункту 6 Порядку № 1165).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 10 Порядку № 1165).

Відповідно до пункту 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

Порядок № 520 визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня) (пункт 2 Порядку № 520).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг і Про електронні довірчі послуги.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 4 Порядку № 520).

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено, що платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

У разі, коли у квитанції до податкової накладної / розрахунку коригування зазначено код товару/ послуги згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності / умовним кодом товару / Державним класифікатором продукції та послуг, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Подання письмових пояснень та копій документів до розрахунків коригування, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець), для чого:

отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису;

постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису до контролюючого органу;

отримувачу (покупцю) надходить в електронний кабінет інформація щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду комісією регіонального рівня таких пояснень та копій документів.

Згідно із пунктом 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Пунктом 9 Порядку № 520 визначено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Згідно із пунктом 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

У постанові від 07.12.2022 у справі № 500/2237/20 Верховним Судом зазначено, що Верховний Суд неодноразово висловлював позицію, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік підстав, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку №520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.

Суб`єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації якої в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку №520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб`єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу.

Саме за результатами детального дослідження змісту документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації є ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.

У постанові від 03.11.2021 у справі № 360/2460/20 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним. Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 21.05.2019 у справі № 0940/1240/18, від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 та від 18.06.2020 у справі № 824/245/19-а. При цьому, Верховний Суд у постанові від 5 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов`язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.

Реєстрацію податкової накладної від 27.03.2024 № 1 зупинено на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами). ПН складена та подана платником податку, який відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Показник D = 0000%, Рпоточ = 0.

Згідно з пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1 до Порядку № 1165) критерієм ризиковості платника податку є наявна у контролюючих органах податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування. Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.

У квитанції від 22.04.2024 позивачеві запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Такі пояснення разом з переліком документів, визначеним на розсуд платника, були надані.

Суд зазначає, що відповідачем не було визначено конкретного переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

У пункті 70 рішення від 20 жовтня 2011 року Рисовський проти України Європейський суд з прав людини (далі також - ЄСПЛ) підкреслив особливу важливість принципу належного урядування. Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Крім того, ЄСПЛ звертає увагу на те, що на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.

Верховний Суд у постанові від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 зробив правовий висновок, що недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податкової накладної призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого у відповідача виникла можливістьпрояву нічимнеобмеженої дискреції. Вказане, на думку суду, призвело до прояву суб`єктом владних повноважень негативного розсуду, внаслідок чого платник податків не зміг належним чином виконати свої обов`язки, мета яких - реєстрація податкової накладної.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 23 жовтня 2018 року по справі№822/1817/18,від 21 травня 2019 рокупо справі №0940/1240/18.

Верховним Судом у постанові від 11.07.2024 у справі № 460/20198/24 зроблено висновок, що формальне зазначення у квитанції пропозиції "надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН" є лише дублюванням норми пп. 3 п. 11 Порядку №1165. Умови такої пропозиції дають підстави позивачу самостійно визначати перелік необхідних документів, що в подальшому виключає посилання відповідача на їх недостатність чи неповноту та спростовує доводи про недостатність документів, поданих позивачем на підтвердження реальності проведених операцій. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Відповідно до статті 9 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХIV Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні первинний документ це документ, який містить відомості про господарську операцію. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо безпосередньо після її закінчення. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції; одиницю виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис, або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.

Пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України встановлено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до вимог пункту 201.7 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Умовами договору від 22.03.2024 № 22/03/2024 передбачено, що у порядку та на умовах, визначених цим Договором, Продавець зобов`язується передати у власність Покупцеві Гербіцид Преміум Голд у загальній кількості 2040 літрів, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити Товар відповідно до умов даного Договору (пункт 1.1), загальна ціна предмету договору становить 514 080,00 грн, у тому числі ПДВ 20% - 85680,00 грн (пункт 3.1); Покупець перераховує суму грошових коштів на рахунок Продавця після виставлення рахунку в повному розмірі (пункт 3.2).

Рахунок на оплату № 1 виставлено продавцем (позивачем) 22.03.2024, оплату покупцем (ТОВ Успіх-Д здійснено 27.03.2024), 29.03.2024 товар відправлено покупцеві Новою поштою, отримано ТОВ Успіх-Д 31.03.2024, що оформлено видатковою накладною від 31.03.2024 № 1.

Тому обов`язок подання податкової накладної на реєстрацію у платника податків виникає після кожного отримання коштів як попередньої оплати (аванс) незалежно від наявності інших первинних документів, що позивачем виконано шляхом подання податкової накладної від 27.03.2024 № 1 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних за правилом першої події.

Комісією ГУДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 30.04.2024 № 25 зазначено, що відповідно до наданих документів підприємством СТОВ Агрофірма Співаківське згідно до платіжної інструкції від 27.03.2024 № 35 було отримано попередню оплату від ТОВ Успіх-Д, код 42476692, за добриво Преміум Голд у кількості 2040 л на суму 599 860,00 грн, в т.ч. ПДВ 85680,00 грн із зазначенням платежу оплата за преміум Голд згідно рах № 1 від 22.03.24 у т.ч. ПДВ 20% 85680,00 грн.

Тобто, Комісія при розгляді питання щодо реєстрації податкової накладної від 27.03.2024 № 1 визнавала обставину, що цю податкову накладну складено позивачем саме за правилом першої події після отримання від ТОВ Успіх-Д коштів як повної попередньої оплати товару.

При цьому, оскаржуване рішення від 30.04.2024 № 10977167/39247448 обґрунтовано тим, що платником податку надано копії документів, складених із порушенням законодавства.

Разом з тим, зазначені у додатковій інформації підстави відсутні товарно транспортні накладні на перевезення товару до місця зберігання, відсутні рахунки, платіжні доручення на оплату добрива, відсутні рахунки, акти здачі приймання виконаних робіт за послугу зберігання добрив, платіжні доручення на оплату послуг зберігання, в поданій звітності з ПДВ за березень 2024 року платник не відобразив податкові зобов`язання, чим не підтвердив факту їх здійснення, можуть свідчити про наявність підстави для відмови у реєстрації податкової накладної в Реєстрі, визначеної абзацом другим пункту 10 Порядку № 520 (ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення), але жодним чином не свідчить про надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства (абзац третій пункту 10 Порядку № 520).

Отже, підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини, зважаючи на наявність у позивача передбачених чинним законодавством документів, необхідних для складання податкової накладної за правилом першої події та беручи до уваги, що реальність господарської операції може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, суди дійшли вірного висновку, що у відповідача-І були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації в ЄРПН податкової накладної від 27.03.2024 № 1, а тому рішення комісії ГУ ДПС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації, прийнято відповідачем-І без урахування всіх обставин, що мають значення для їх прийняття, тобто необґрунтовано, а отже є протиправними та підлягає скасуванню.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних до податкову накладну № 1 від 27.03.2024 датою її фактичного подання, слід зазначити наступне.

Відповідно до частини третьої статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

За приписами статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, дає найбільший ефект.

Відтак, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права та відповідати наявним обставинам.

Відповідно до частини другої статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Статтею 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини №3477-IV від 23.02.2006 передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Так, Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 (остаточне) по справі Чуйкіна проти України (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява №28924/04) констатував: 50. Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює право на суд, в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі Голдер проти Сполученого Королівства (Golder v. the United Kingdom), пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати вирішення спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах Мултіплекс проти Хорватії (Multiplex v. Croatia), заява № 58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та Кутіч проти Хорватії (Kutic v. Croatia), заява № 48778/99, п. 25, ECHR 2002-II).

Відповідно до п.п. 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11 Порядку № 520, прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Пунктом 19 Порядку № 1246 визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно із пунктом 20 Порядку № 1246 внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Згідно із положеннями Порядку № 520 для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної обов`язковим є підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, тобто подані позивачем документів для реєстрації спірних податкових накладних мають підтверджувати зазначені у них дані та мають бути достатніми для прийняття рішень про їх реєстрацію в ЄРПН.

Відповідач-І послався на те, що постановою Верховного Суду від 21 травня 2019 року у справі № 0940/1240/18 закріплено, що дослідження тих первинних документів, які не були підставами для прийняття рішення про зупинення реєстрації податкової накладної та подальшої відмови у реєстрації податкової накладної, свідчить про порушення судами вимог принципу офіційного з`ясування обставин справи та безпідставне розширення предмету доказування.

З цього приводу суд зазначає, що разом з поясненням від 22.04.2024 № 1 позивачем було надано Комісії видаткову накладну від 28.04.2022 № 15648, договір зберігання № 27/04/2022 від 27.04.2022 з ТОВ Агрофірма Під сонцем, договір купівлі продажу від 22.03.2024 № 22/03/204, банківську виписку СТОВ Агрофірма Співаківське від 27.03.2024, ТТН № 59001126438504 від 29.03.2024, довіреність № 3 від 28.03.2024, видаткову накладну № 1 від 31.03.2024.

Відповідно до пункту 11 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165, платник податку має право додавати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена.

Позивачем подавалася скарга від 01.05.2024 вих. № 2 на рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, від 30.04.2024 № 10977167/39247448.

До скарги від 01.04.2024 № 2 було додатково долучено, крім доданих до пояснення від 22.04.2024 № 1 документів, акт надання послуг від 02.09.2022 № 225, виписку з рахунку за 17.11.2021, разовий договір на організацію перевезення вантажів автомобільним транспортом від 01.09.2022 № 53500252, укладений між ТОВ Агрофірма Під сонцем та ТОВ Е-Транс, додаткову угоду від 12.04.2022 без номеру до договору надання послуг № 11/04/2022, податкову накладну від 17.11.2021 № 2060 та розрахунок коригувань кількісних і вартісних показників від 28.04.2022 № 5625 до податкової накладної від 17.11.2021 № 2060.

Виключно суду в якості додатків до позовної заяви надано акт приймання-передачі від 28.04.2022 № 2 до договору надання послуг від 11.04.2022 № 11/04/2022, довіреність від 27.04.2022 № 2, договір поставки від 29.09.2021 № 123/21-Л на умовах 100 % передоплати, додаток від 17.11.2021 № 1/СА000051912 до договору від 29.09.2021 № 123/21-Л, додаток від 15.11.2021 № 205/22/247/1-33Р до договору поставки від 15.11.2021 № 205/22/247, платіжну інструкцію від 17.11.2021 № 801, рахунок на оплату від 22.03.2024 № 1, рахунок на оплату від 17.11.2021 № 45562.

Суд зазначає, що у разі недостатності наданих разом з поясненнями документів для прийняття рішення відповідач-1 повинен був у відповідності з положеннями пункту 9 Порядку № 520 надіслати повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, натомість було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, на відсутність яких посилається відповідач-І у оскаржуваному рішенні, всупереч вимогам пункту 9 Порядку № 520 направлено не було, а одразу прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.03.2024 № 1, в якому жодним чином не обґрунтовано, які саме документи складені з порушенням законодавства та які відомості, зазначені у поданих позивачем документах, прямо та очевидно суперечать відомостям, що зазначені у податковій накладній.

Верховним Судом у постанові від 21.02.2023 у справі №2240/3271/18, від 02.07.2024 у справі № 440/5004/23 сформовано висновок, відповідно до якого предметом доказування при вирішенні вимог про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну (у разі скасування рішення Комісії про відмову в реєстрації податкової накладної) мають бути встановленими обставини достатності документів для її реєстрації.

Як зазначено судом вище, податкову накладну від 27.03.2024 № 1 направлено позивачем на реєстрацію за правилом першої події отриманням 27.03.2024 передоплати за товар від ТОВ Успіх-Д, і такий обов`язок виникає у платника податків після кожного отримання коштів як попередньої оплати (аванс) незалежно від наявності інших первинних документів.

При цьому, судом установлено, що надіслані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів відображають зміст господарської операції позивача із його контрагентом (ТОВ Успіх-Д) та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкової накладної.

Щодо інших доводів, викладених відповідачем, що зазначено у протоколі засідання Комісії від 30.04.2024 № 25, суд зауважує, що у постановах від 23.05.2023 у справі № 500/770/21, від 30.05.2023 у справі № 500/889/21, від 20.06.2023 у справі № 200/6012/20-а, від 03.10.2023 у справі № 380/4146/22 Верховний Суд зробив висновок, що, приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій платника податку на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.

З огляду на наведене, зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну від 27.03.2024 № 1 датою її подання на реєстрацію є належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача, застосування якого призведе до відновлення такого права.

Суд також вважає помилковим посилання представника відповідачів на те, що зобов`язання зареєструвати в ЄРПН спірну податкову накладну є втручанням у дискреційні повноваження відповідачів, оскільки в даному випадку саме обраний судом спосіб захисту порушених прав платника є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Наведене узгоджується із правовою позицією, що викладена Верховним Судом у постановах від 28.04.2023 у справі № 640/24227/19, від 17.05.2023 у справі № 140/14282/20, від 18.04.2024 у справі № 160/18840/22, від 14.08.2024 у справі № 120/5503/23.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, у пункті 80 рішення у справі Перес проти Франції (Perez v. France, заява № 47287/99) ЄСПЛ зазначив, що гарантоване пунктом 1 статті 6 Конвенції право на справедливий судовий розгляд включає право сторін, що беруть участь у справі, представляти будь-які зауваження, які вони вважають доречними до їхньої справи. Оскільки метою Конвенції є забезпечення не теоретичних чи ілюзорних прав, а прав фактичних і ефективних (див. рішення у справі Артіко проти Італії (Artico v. Italy) серія A. 37, пункт 33), це право можна вважати ефективним тільки в тому випадку, якщо зауваження були дійсно заслухані, тобто належним чином враховані судом, який розглядає справу. Отже, дія статті 6 Конвенції полягає в тому, щоб, серед іншого, зобов`язати суд провести належний розгляд зауважень, доводів і доказів, представлених сторонами у справі, неупереджено вирішуючи питання про їх належності до справи (див. рішення у справі Ван де Хурк проти Нідерландів (Van de Hurk v. Netherlands) серія A. 288, заява № 16034/90, пункт 59).

З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про задоволення позову.

Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Ураховуючи наведене, колегія суддів не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги і відповідно для скасування оскаржуваного судового рішення, оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, правові висновки суду першої інстанції скаржником не спростовані.

Керуючись 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2024 року у справі № 360/889/24 - залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2024 року у справі № 360/889/24 - залишити без змін.

Повне судове рішення складено 30 січня 2025 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя А.А. Блохін

Судді І.В. Геращенко

Е.Г. Казначеєв

СудПерший апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124814584
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю