Ухвала
від 24.01.2025 по справі 709/1444/24
ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 33/821/14/25 Справа № 709/1444/24 Категорія: ч.1 ст.130 КУпАП Доповідач в апеляційній інстанції Биба Ю. В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2025 року м.Черкаси

Суддя Черкаського апеляційного суду Биба Ю.В., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та адвоката Дона В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою адвоката Дона В.О. на постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 23 вересня 2024 року, якою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

У с т а н о в и в:

Постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 23 вересня 2024 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.

За результатами розгляду апеляційної скарги захисника Дона В.О., постановою Черкаського апеляційного суду від 24 січня 2025 року скасовано постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 23 вересня 2024 року щодо ОСОБА_1 та закрито провадження у зв`язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

З метою встановлення дійсних обставин вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, судом апеляційний інстанції допитано лікаря КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради ОСОБА_2 , якою складено і підписано висновок та акт щодо визначення стану наркотичного сп`яніння ОСОБА_1 . Зокрема ОСОБА_2 зазначила, що вона особисто проводила освідування ОСОБА_1 та робила технічний тест на стан сп`яніння останнього. Крім того, лікар вказала недостовірні відомості, що особисто оглядала ОСОБА_1 , а саме: дослідила зовнішній вигляд та поведінку останнього; перевірила вегетативно-судинні реакції; рухові сфери, міміку, ходу; позу Ромберга, відомості про що внесла до акту №23 від 03.08.2024.

Під час апеляційного розгляду переглянуто відеозапис, долучений до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, яким, в тому числі зафіксовано проведений щодо ОСОБА_1 огляд на стан сп`яніння в приміщенні лікарні КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради. З даного відеозапису встановлено, що акт №23 від 03.08.2024 лікарем ОСОБА_2 складено формально, оскільки остання фактично не проводила такого огляду, зокрема: не досліджувала зовнішній вигляд та поведінку ОСОБА_1 ; вегетативно-судинні реакції; рухові сфери, міміку, ходу; позу Ромберга. Більш того, з відеозапису слідує, що лікар КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради ОСОБА_2 не була присутня на робочому місці від початку огляду ОСОБА_1 , такий огляд на стан сп`яніння особисто не проводила, а її діяльність полягала виключно в підписанні акту огляду. При цьому відомості зазначені в акті, лікарем ОСОБА_2 взагалі не перевірялися.

Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку, що свідчення надані лікарем КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради ОСОБА_2 , не відповідають дійсності та спростовуються відеозаписами доданими до матеріалів справи.

Апеляційний суд зазначає, що процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан наркотичного сп`яніння, оформлення результатів такого огляду, регулюються Інструкцією № 1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 з подальшими змінами (далі - Порядок № 1103). Приписи Інструкції № 1452/735 та Порядку № 1103 застосовуються у системному зв`язку як між собою, так і з приписами інших нормативних актів. Огляд у закладах охорони здоров`я щодо виявлення стану сп`яніння проводиться виключно лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.

Відповідно до пункту 12, 13 розділу ІІІ Інструкції № 1452/735 предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Для дослідження біологічного середовища може використовуватися кров, якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки біологічних середовищ, вказаних у пункті 12 цього розділу.

Оскільки ОСОБА_1 не оглядався лікарем ОСОБА_2 , апеляційний суд приходить до висновку, що медичний огляд ОСОБА_1 на стан наркотичного сп`яніння лікарем ОСОБА_2 проведено з порушеннями Інструкції № 1452/735, відтак його результат є недійсними.

Встановлені підчас апеляційногорозгляду обставини,з урахуваннямположень ст.62Конституції України,тлумачаться накористь ОСОБА_1 і свідчатьпро відсутністьв йогодіях складуадміністративного правопорушення,передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка передбачає відповідальність саме за керування транспортним засобом у стані сп`яніння.

Враховуючи допущені лікарем КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради ОСОБА_2 порушення, під час огляду водія ОСОБА_1 на визначення стану наркотичного сп`яніння, а також неналежну поведінку останньої в судовому засіданні суду апеляційної інстанції, яка висловлювала судження щодо упередженості судді, дискредитуючи його як головуючого, вважаю за доцільне довести до відома Головного лікаря КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради про факти грубого порушення вимог Інструкції № 1452/735 лікарем ОСОБА_2 , та її неналежну поведінку, для вжиття заходів відповідного реагування та недопущення порушень законодавства в подальшому.

Керуючись ст. 282, 294 КУпАП, апеляційний суд,-

ухвалив:

Довести до відома Головного лікаря КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради про виявлені порушення під час проведення огляду на стан наркотичного сп`яніння ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в приміщенні КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чернобаївської селищної ради від 03 серпня 2024 року, висновок №23 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння чи перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Копію окремої ухвали направити Головному лікарі КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» Чорнобаївської селищної ради.

Про вжиття здійснених заходів повідомити Черкаський апеляційний суд протягом одного місяця з дня отримання копії даної постанови.

Окрема ухвала може бути оскаржена до Верховного суду протягом десяти днів особами, яких вона стосується.

Суддя Ю.В. Биба

Биби Ю. В.

СудЧеркаський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення24.01.2025
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу124836955
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

Судовий реєстр по справі —709/1444/24

Постанова від 24.01.2025

Адмінправопорушення

Черкаський апеляційний суд

Биба Ю. В.

Ухвала від 24.01.2025

Адмінправопорушення

Черкаський апеляційний суд

Биба Ю. В.

Ухвала від 24.01.2025

Адмінправопорушення

Черкаський апеляційний суд

Биба Ю. В.

Постанова від 24.01.2025

Адмінправопорушення

Черкаський апеляційний суд

Биба Ю. В.

Постанова від 23.09.2024

Адмінправопорушення

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Шарая Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні