Ухвала
від 31.01.2025 по справі 464/2109/23
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 464/2109/23 Головуючий у 1 інстанції Чорна С. З.

Провадження № 22-ц/811/2664/24 Доповідач в 2-й інстанції Крайник Н. П.

Провадження № 22-ц/811/3062/24

УХВАЛА

31 січня 2025 року Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючої судді: Н.П. Крайник

суддів: Я.А. Левика, М.М. Шандри

розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвідколегії суддівв складісуддів КрайникН.П.,Левика Я.А.,Шандри М.М.від розглядусправи заапеляційними скаргами ОСОБА_1 на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 15 липня 2024 року та на ухвалу Сихівського районного суду міста Львова від 13 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго» про зобов`язання до вчинення дій, відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди,-

в с т а н о в и в:

30.01.2025 року ОСОБА_1 подав заяву за вх. № 1715/25 про відвід колегії суддів в складі судді-доповідача Крайник Н.П., суддів Левика Я.А., Шандри М.М. від розгляду даної справи, в якій зазначив про порушення колегією суддів вимог процесуального закону. Так, всупереч ч. 2 ст. 359 ЦПК України ухвалу про відкриття апеляційного провадження у справі колегією суддів постановлено на 17-ий день з дня надходження апеляційної скарги на розгляд, який триває більше п`яти місяців, що суперечить положенням ч. 1 ст. 371 ЦПК України.

У заяві ОСОБА_1 також зазначив, що в судовому засіданні, призначеному у даній справі, колегія суддів не врахувала вимог процесуального закону щодо порядку розгляду поданих ним заяви в порядку ст. 91 ЦПК України та клопотання в порядку ч. 1 ст. 85 ЦПК України, оскільки здійснивши розгляд таких разом та визнавши такі передчасними, апеляційний суд не зазначив мотивів, за наявності яких дійшов висновку про відмову у задоволенні поданих ним заяви та клопотання. При цьому, в ході судового засідання він неодноразово заявляв заперечення щодо дій головуючої судді Крайник Н.П., однак такі були відхилені без постановлення колегією суддів відповідних ухвал, що суперечить ч. 3 ст. 214 та ч. 10 ст. 268 ЦПК України.

Крім того, суддями Крайник Н.П., Левиком Я.А., Шандрою М.М. допущено ряд інших процесуальних помилок у справах, в яких ОСОБА_1 був стороною та в яких суддями постановлено ухвали, які не відповідають вимогам процесуального закону.

Наведені обставини викликають у нього сумніви в об`єктивності та неупередженості суддів Крайник Н.П., Левика Я.А., Шандри М.М. у розгляді даної справи.

При цьому, порушення, допущені колегією суддів під час розгляду даної справи, а саме постановлення протокольних ухвал без зазначення мотивів, з яких колегія дійшла відповідних висновків, є підставою для відводу та не може розцінюватися як його незгода з процесуальними рішеннями колегії суддів.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи заявленого відводу, колегія суддів приходить до висновку, що підстави для відводу колегії суддів в складі суддів Крайник Н.П., Левика Я.А., Шандри М.М. від розгляду даної справи, зазначені у заяві ОСОБА_1 про відвід, не передбачені ст. 36 ЦПК України.

Так, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно ч. 4 статті 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Відповідно до ст.6 Кодексу суддівської етики,суддя повинен виконувати свої професійні обов`язки незалежно, виходячи виключно з фактів, установлених на підставі власної оцінки доказів, розуміння закону, верховенства права, що є гарантією справедливого розгляду справи в суді, не зважаючи на будь-які зовнішні впливи, стимули, загрози, втручання або публічну критику.

У справі «Rustavi 2 Broadcasting Company Ltd та інші проти Грузії» (заява № 16812/17) ЄСПЛ висловився про те, що безпідставні звинувачення суддів в упередженості та скарги на них до дисциплінарних органів можуть бути оцінені як спроби паралізувати здійснення правосуддя, та зрештою зіграти проти самих скаржників.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Відвід повинен бути вмотивований - з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, це є підставою для відмови у його задоволенні.

Для відведення судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість. Обставини, які були покладені в основу заяви про відвід, повинні бути доведеними.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Білуха проти України» зазначено, що «у кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду». Стосовно відводу (як права сторони його ініціювати) «особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного».

Доводи заявника, які обґрунтовані виключно припущеннями і нічим не доведені, не свідчать про існування обставин, які викликають сумнів у неупередженості та об`єктивності суддів.

Враховуючи, що обставини, викладені в заяві ОСОБА_1 про відвід зводяться до незгоди з процесуальною поведінкою суддів, що відповідно до статті 36 ЦПК України не є підставою для відводу, а є виключно реалізацією суддями своїх процесуальних повноважень, передбачених нормами ЦПК України, інших доказів, які б підтверджували необ`єктивність та упередженість колегії суддів у розгляді даної справи заявником не надано, колегія суддів вважає заявлений відвід необґрунтованим.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України, Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ,-

у х в а л и в:

Відвід, заявлений ОСОБА_1 колегії суддів в складі суддів Крайник Н.П., Левика Я.А., Шандри М.М., визнати необґрунтованим.

Вирішення питання про відвід колегії суддів передати на розгляд іншого судді, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, призначення якого провести в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий: Н.П. Крайник

Судді: Я.А. Левик

М.М. Шандра

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення31.01.2025
Оприлюднено05.02.2025
Номер документу124873400
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —464/2109/23

Ухвала від 26.03.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Постанова від 20.02.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Постанова від 20.02.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 04.02.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 31.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 31.01.2025

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Крайник Н. П.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні