Ухвала
від 03.02.2025 по справі 677/827/22
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

03 лютого 2025 року

м. Хмельницький

Справа № 677/827/22

Провадження № 22-ц/820/596/25

Хмельницький апеляційний суд у складі судді Янчук Т.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргоюОСОБА_1 на ухвалу Красилівського районного суду Хмельницької області від 03 січня 2025 року у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Хмельницькгаз збут» про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожитий природний газ,

в с т а н о в и в:

Ухвалою Красилівського районного суду Хмельницької області від 03 січня 2025 року заяву ОСОБА_1 про визнання судового наказу таким що не підлягає виконанню залишено без задоволення.

Не погоджуючись із рішенням суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.

Апеляційна скарга подана апелянтом із пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду та не заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення.

Згідно ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до ч.2 ст.354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Разом з тим, згідно ч. ч. 1, 4 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.

Тобто, зазначеними нормамиЦПК Українивстановлено, що процесуальні строки, які починаються з дня отримання копії рішення суду, підлягають поновленню лише за заявою учасника справи.

Встановлено, що повний текст оскаржуваної ухвали складено 03 січня 2025 року, тому останнім днем подачі апеляційної скарги на вказану ухвалу, з врахуванням інших неробочих днів, є 20 січня 2025 року.

Апеляційна скарга направлена до Хмельницького апеляційного суду 27 січня 2025 року, тобто поза межами п`ятнадцятиденного строку з дня складання повного тексту ухвали, проте заяву про поновлення строку апелянтка не подала.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Враховуючи викладене апелянту слід звернутись до Хмельницького апеляційного суду із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження оскаржуваної ухвали.

Одночасно із апеляційною скаргою апелянт звернулася до апеляційного суду із клопотанням про звільнення від сплати судового збору за подання скарги, мотивуючи її майновим станом, а також, що вона є одинокою матір`ю.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Як вбачається з апеляційної скарги та матеріалів справи ОСОБА_1 на підтвердження майнового стану надала довідку форми ОК-7 Пенсійного фонду України реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування індивідуальні відомості про застраховану особу, з якої неможливо встановити розмір річного доходу апелянта, за кожен місяць попереднього (календарного) року.

Отже, з наведених у клопотанні підстав ОСОБА_1 не може бути звільнена від сплати судового збору, а тому дане клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Так, порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч.1. ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п.п.9 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до суду апеляційної скарги на ухвалу суду справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Виходячи з наведеного, апелянту пропонується подати до суду належні докази річного доходу апелянта за 2024 рік, або сплатити судовий збір в сумі 605,60грн., який повинен бути перерахований або внесений за такими реквізитами:

Платник: Прізвище, ім`я, по-батькові фізичної особи або повне найменування юридичної особи платника судового збору

Отримувач коштів: ГУК у Хмел.обл/Хмельниц. мтг/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37971775

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: UA608999980313181206080022775

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України), Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ____ (Дата оскаржуваного рішення) по справі_____ (Номер справи), Хмельницький апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

За таких обставин подальший рух апеляційної скарги неможливий.

Керуючись ст. ст. 133, 185, 356, 357, 389 ЦПК України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», апеляційний суд

у х в а л и в :

Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалуКрасилівського районногосуду Хмельницькоїобласті від03січня 2025року усправі зазаявою товаристваз обмеженоювідповідальністю «Хмельницькгаззбут» провидачу судовогонаказу щодостягнення з ОСОБА_1 заборгованостіза спожитийприродний газ, залишити без руху та надати строк до 10днів здня врученнякопії даноїухвали для сплати судового збору в сумі 605,60 грн., та звернутися до суду із заявою про поновлення строку.

Оригінал документа про оплату судового збору та заяву про поновлення строку надіслати на адресу Хмельницького апеляційного суду.

У разі несплати судового збору, апеляційна скарга буде повернута апелянту.

У разі не подання заяви про поновлення строку, апелянту буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя апеляційного суду Т.О. Янчук

СудХмельницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2025
Оприлюднено05.02.2025
Номер документу124873718
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —677/827/22

Постанова від 10.04.2025

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Постанова від 10.04.2025

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 10.03.2025

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 21.02.2025

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Янчук Т. О.

Ухвала від 03.01.2025

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Васільєв С. В.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні