ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
04 лютого 2025 рокум. Ужгород№ 260/8803/24
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Рейті С.І. розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо застосування заходів процесуального примусу, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Закарпатського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОМАРТ" до Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою суду від 06.01.2025 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження, в зв`язку з чим, призначено підготовче судове засідання на 04.02.2025 року.
Одночасно, на виконання вимог ч. 4 ст. 264 КАС України, зобов`язано відповідача опублікувати оголошення про відкриття провадження у справі № 260/8803/24 щодо оскарження нормативно-правового акта у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Копію ухвали від 06.01.2025 року доставлено відповідачу в його електронний кабінет 06.01.2025 року о 14:01, що підтверджується відповідною довідкою, наявною в матеріалах адміністративної справи (а.с.26).
У підготовче засідання представник відповідача не з`явився, доказів опублікування оголошення про відкриття провадження Закарпатським окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 260/8803/24 про оскарження нормативно-правового акту у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, відповідачем не надано.
Враховуючи викладене, суд констатує, що Нересницькою сільською радою Тячівського району Закарпатської області не виконано процесуальне зобов`язання суду та не опубліковано оголошення про відкриття провадження у справі № 260/8803/24 про визнання протиправним та скасування рішення Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області від 01.03.2024 року № 156 "Про заборону будівництва міні гідроелектростанцій на річці Тересва в межах Нересницької територіальної громади", у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, у строк передбачений КАС України.
Згідно ст. 2 КАС України, основними засадами (принципами) адміністративного судочинства, зокрема, є неприпустимість зловживання процесуальними правами.
За змістом ч. 1 ст. 45 КАС України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Згідно ч. 4 ст. 45 КАС України, суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання учасником судового процесу його процесуальними правами, суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.
Згідно з статтею 144 КАС України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Заходи процесуального примусу застосовуються судом, як правило, негайно після вчинення порушення.
Про застосування заходів процесуального примусу суд постановляє ухвалу.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 145 КАС України встановлено, що заходами процесуального примусу є, крім інших, штраф.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, у разі невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України (ч. 5 ст. 149 КАС України).
Враховуючи невиконання Нересницькою сільською радою Тячівського району Закарпатської області процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу (щодо опублікування оголошення про відкриття провадження у справі № 260/8803/24 про оскарження нормативно-правового акту у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений), суд дійшов висновку про необхідність застосування до Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області процесуального примусу шляхом стягнення в дохід Державного бюджету України суми штрафу у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2025 року, який дорівнює 3028,00 грн., розмір штрафу складає 3028,00 грн.
Частиною 3 ст. 145 КАС України передбачено, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст. ст. 144, 145, 149, 248, 256, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Застосувати до Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області заходи процесуального примусу шляхом накладення штрафу в порядку частини першої статті 145 та частини другої статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України в розмірі 3028,00 грн.
2. Стягнути в дохід Державного бюджету України із Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області штраф у розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень) на рахунок Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
3. Ухвала є виконавчим документом.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 149 Кодексу адміністративного судочинства України:
Стягувач: Державна судова адміністрація України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).
Боржник: Нересницька сільська рада Тячівського району Закарпатської області (90540, Закарпатська область, Тячівський район, с. Нересниця, вул. Грушевського, буд. 25 код ЄДРПОУ 04351720).
4. Попередити відповідача, що відповідно до ч. 6 ст. 149 КАС України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
5. Попередити відповідача, що відповідно до ч. 3 ст. 145 КАС України застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
6. Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 256 КАС України, та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя С.І. Рейті
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124912167 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Рейті С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні