Справа №575/920/23 Головуючий у суді у 1 інстанції - Ярошенко Т. О.Номер провадження 22-ц/816/494/25 Суддя-доповідач - Собина О. І. Категорія - 18
У Х В А Л А
05 лютого 2025 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Собини О. І., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана його представником адвокатом Рішкою Діною Сергіївною, на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 02 липня 2024 року в цивільній справі за позовом Міністерства юстиції України до ОСОБА_1 , Сумської обласної організації Комуністичної партії України, третя особа - Комуністична партія України, про визнання недійсними договорів,
ВСТАНОВИВ:
Звертаючись з апеляційною скаргою на судове рішення заявник подав клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, мотивоване скрутним майновим станом та складними життєвими обставинами, пов`язаними з евакуацією з місця проживання через загострення військової агресії рф.
Відповідно до частин 1, 3 статті 136 ЦПКУкраїни суд,враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Також, вимогами статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1)розмір судовогозбору перевищує5відсотків розмірурічного доходупозивача фізичної особиза попереднійкалендарний рік;або 2)позивачами є: а)військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г)члени малозабезпеченоїчи багатодітноїсім`ї; ґ)особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осібта осіб,які визнанісудом недієздатнимичи дієздатністьяких обмежена;або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є майновий стан сторони.
Заявляючи клопотання про звільнення від сплати судового збору заявник надав суду довідку про розмір його пенсії, отриманої за 2023 рік, проте ця інформація про доходи є неповною, оскільки заявник не долучив до клопотання відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про отримані ним доходи за 2023 рік
Слід зауважити, що для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про судовий збір» апеляційному суду необхідно оцінити співвідношення розміру судового збору, що підлягає оплаті, з повним доходом заявника за попередній календарний рік.
Проте надана суду довідка про розмір одержаної пенсії не є достатнім доказом майнового стану відповідача.
Твердження заявника про складні життєві обставини внаслідок евакуації жодними доказами не підтверджені.
Враховуючи, що відомостіз Державногореєстру фізичнихосіб платників податківпро отриманівідповідачем доходиза 2023рік заявникдо судуне подав,апеляційний судпозбавлений можливостівизначити йогодійсний майновий стан, а тому у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору із зазначених підстав необхідно відмовити за недоведеністю.
При цьому, суд роз`яснює заявнику про його право повторно звернутись із заявою про звільнення від сплати судового збору та надати належні та допустимі докази про свій майновий стан за весь попередній календарний рік (а саме, відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків) або сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги.
Щодо розміру судового збору, то він розраховується наступним чином.
За подання апеляційної скарги на рішення суду підлягає до сплати судовий збір у розмірі, визначеному підпунктом 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», який становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За змістом ч.1, п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою сплачується судовий збір за ставкою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, за подання позовної заяви немайнового характеру юридичною особою оплачується судовий збір за ставкою 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що відповідач оскаржує рішення суду за позовом юридичної особи, яким вирішені чотири позовні вимоги,просить рішенняскасувати таухвалити новепро відмовуу задоволенніцих вимог,відповідно заподання апеляційноїскарги підлягаєдо сплатисудовий збір у розмірі 16104 грн,виходячи знаступного розрахунку:10736грнх 150% = 16104 грн.
Реквізити для оплати судового збору:
Отримувач коштів - ГУК Сум.обл /Сумська МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37970404
Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримавача (МФО) 899998
Рахунок отримувача (IBAN) UA598999980313171206080018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
При сплаті судового збору поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: *;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Доказ оплати судового збору заявнику апеляційної скарги необхідно надати до Сумського апеляційного суду.
Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, якщо у встановлений судом строк не будуть виконані вимоги ухвали суду щодо сплати судового збору, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Керуючись ст.185, п.3 ч.4 ст. 356, ч.2 ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Охтирськогоміськрайонного судуСумської областівід 02липня 2024рокувідмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана його представником адвокатом Рішкою Діною Сергіївною, на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 02 липня 2024 року залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали сплатити судовий збір в сумі 16104 грн, доказ оплати судового збору у зазначеному розмірі надати до Сумського апеляційного суду.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали щодо сплати судового збору апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Копію даної ухвали направити ОСОБА_1 на адресу, зазначену у апеляційній скарзі, адвокату Рішці Діні Сергіївні.
Суддя Сумського апеляційного суду О.І. Собина
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124955464 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Собина О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні