УХВАЛА
судового засідання
06 лютого 2025 рокуСправа №451/1098/24 Провадження № 2-во/451/2/25
Радехівський районний суд Львівської області
у складі головуючого судді Семенишин О. З.
секретаря судового засідання Федорук І. Б.
розглянув заяву Радехівського відділу державної виконавчої служби у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виправлення описки в ухвалі Радехівського районного суду Львівської області від 21 серпня 2024 року в справі №451/1098/24,
у с т а н о в и в:
ухвалою Радехівського районного суду Львівської області від 21 серпня 2024 року задоволено подання Радехівського відділу державної виконавчої служби у Червоноградському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України; скасовано тимчасове обмеження фізичної особи громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки с. Вузлове, Червоноградського району Львівської області.
27 січня 2025 року до суду надійшло подання про виправлення описки в ухвалі суду. Заява мотивована тим, що в абзаці другому резолютивної частини ухвали від 21.08.2024 не зазначено усі обов`язкові реквізити (ухвала від 04.10.2013, №451/1532/13-ц, провадження №6/451/88/13, видана Радехівським районним судом Львівської області) в рамках якої особу було тимчасово обмежено у праві виїзду з України.
Дослідивши матеріали справи, подання, суд доходить висновку про відмову в задоволенні подання з таких підстав.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлення вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно із п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» №14 від 18 грудня 2009 року, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Приймаючи рішення стосовно виправлення описки суд враховує, що однією з гарантій забезпечення правової визначеності, елементом стабільності судового рішення та його законної сили є його незмінність. Суд, який ухвалив (постановив) рішення, після його проголошення, не має права його змінити або скасувати («незмінність судового рішення»).
Верховний Суд у постанові від 14 січня 2019 року у справі №369/8367/16 зазначив, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. Верховний Суд зауважив, що суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудність.
Отже, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Враховуючи те, що при постановленні ухвали Радехівського районного суду Львівської області від 21 серпня 2024 року судом не було допущено описок чи помилок у розумінні ст. 269 ЦПК України, суддя доходить висновку, що підстав для задоволення подання Радехівського відділу державної виконавчої служби у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції немає, а тому в його задоволенні потрібно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд,
постановив:
відмовити у задоволенні подання Радехівського відділу державної виконавчої служби у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про виправлення описки в ухвалі Радехівського районного суду Львівської області від 21 серпня 2024 року у справі №451/1098/24.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя Семенишин О. З.
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 124974014 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Радехівський районний суд Львівської області
Семенишин О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні