Справа № 589/5424/24
Провадження № 2/589/498/25
УХВАЛА
про відеоконференцію
07 лютого 2025 року м. Шостка
Суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Лєвша С.Л. розглянувши клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області Панагбєєвої Тетяни про участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції при розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах свого малолітнього сина ОСОБА_2 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Бугайченко Тетяна Анатоліївна, до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області, Служба у справах дітей Зноб-Новгородської селищної ради Шосткинського району Сумської області, про відібрання малолітньої дитини від батька без позбавлення батьківських прав та від баби, та про повернення дитини за попереднім місцем проживання,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Шосткинського міськрайонного суду Сумської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах свого малолітнього сина ОСОБА_2 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Бугайченко Тетяна Анатоліївна, до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області, Служба у справах дітей Зноб-Новгородської селищної ради Шосткинського району Сумської області, про відібрання малолітньої дитини від батька без позбавлення батьківських прав та від баби, та про повернення дитини за попереднім місцем проживання.
07 лютого 2025 року представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області Панагбєєва Т. надала до суду клопотання, в якому просить забезпечити участь представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області у підготовчому засіданні призначеного на 10 лютого 2025 року на 10 годину 00 хвилин та у всіх наступних засіданнях, у режимі відеоконференції, проведення якої доручити Олександрійському міськрайонному суду Кіровоградської області.
Наведене клопотання мотивоване з відсутністю коштів на відрядження.
Розглянувши клопотання про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції, суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
За таких обставин, враховуючи викладене та приймаючи до уваги територіальну віддаленість місця знаходження представника позивача та позивача від міста Шостка Сумської області, суд вважає, що заявлене клопотання про проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції підлягають задоволенню.
При цьому, обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
З метою організації проведення відеоконференцій в системі судового документообігу, для резервування майданчиків ДП «Інформаційні судові системи» створено Web-пpoгpaмy «Бронювання систем відеоконференцзв`язку». Система дозволяє адмініструвати список установ, майданчиків, користувачів системи та бронювати майданчики для відеоконференцій у режимі онлайн.
Перевіривши можливість зарезервувати на 10 лютого 2025 року о 10 годині 00 хвилин майданчик для відеоконференції у режимі онлайн, судом встановлено наявність такого в Олександрійському міськрайонному суді Кіровоградської області, де і буде проведено резервування вказаного майданчика.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне клопотання представника позивача задовольнити частково, оскільки суддею не визначалися дати декількох судових засідань, а лише була визначена одна дата підготовчого засідання 10 лютого 2025 року, отже клопотання підлягає до задоволення лише на визначену судом дату підготовчого засідання, яке відбудеться саме 10 лютого 2025 року о 10 годині 00 хвилин.
Керуючись ст. 212, 258-261 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області Панагбєєвої Тетяни, задовольнити частково.
Підготовче засідання у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , яка діє в інтересах свого малолітнього сина ОСОБА_2 , від імені та в інтересах якої діє представник адвокат Бугайченко Тетяна Анатоліївна, до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області, Служба у справах дітей Зноб-Новгородської селищної ради Шосткинського району Сумської області, про відібрання малолітньої дитини від батька без позбавлення батьківських прав та від баби, та про повернення дитини за попереднім місцем проживання, призначене на 10 лютого 2025 року о 10 годині 00 хвилин здійснити дистанційно в режимі відеоконференції з Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області (поштовий індекс 28000, Кіровоградська область, місто Олександрія, вулиця Першотравнева, будинок 30).
Доручити Олександрійському міськрайонному суду Кіровоградської області забезпечити проведення підготовчого засідання 10 лютого 2025 року о 10 годині 00 хвилин в режимі відеоконференції.
Представнику третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Олександрійської міської ради Кіровоградської області з`явитись до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області за адресою: поштовий індекс 28000, Кіровоградська область, місто Олександрія, вулиця Першотравнева, будинок 30, для проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції 10 лютого 2025 року о 10 годині 00 хвилин.
Про участь у підготовчому засіданні у режимі відеоконференції повідомити сторони по справі.
Копію ухвали про участь особи в підготовчому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області та особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області С.Л.Лєвша
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 124988515 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Лєвша С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні