Справа № 947/26925/24
Провадження № 1-кс/947/1955/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.02.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 62024150020001517 від 25.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження № 62024150020001517 від 25.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту на змиви та мікроволокна вилучені в ході проведення 24.01.2025 року обшуку транспортного засобу «Mitsubishi Pajero Sport», д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 , оскільки вони можуть містити у собі відомості, які можуть мати доказове значення в рамках кримінального провадження, з метою забезпечення збереження речових доказів в рамках кримінального провадження.
ПрокурорОдеськоїспеціалізованоїпрокуратуриусферіоборониПівденногорегіону ОСОБА_3 подав до суду заяву, в якій просив розглянути клопотання у його відсутність та задовольнити.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України.
Дослідивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приймаючи до уваги заяву прокурора, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 132 КПК України - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст.170КПКУкраїни - арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК країни речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчим суддею встановлено, що Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Одесі) ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві на теперішній час обґрунтовано здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 62024150020001517 від 25.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України за фактом організації незаконного перетину державного кордону народним депутатом ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у напрямку Молдови в районі пункту пропуску «Велика Комарівка».
Під час досудового розслідування встановлено, що підозрювані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в ході своєї незаконної діяльності щодо переправлення ОСОБА_4 через державний кордон України імовірно користувалися транспортним засобом «Mitsubishi Pajero Sport», д.н.з. НОМЕР_1 . При цьому, наявна оперативна інформація, що вищевказаний транспортний засіб використовувався у тому числі і для доставляння інших осіб до державного кордону України та при їх подальшому незаконному перетину державного кордону України.
24.01.2025 року слідчим в рамках досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Одеси було проведено обшук транспортного засобу «Mitsubishi Pajero Sport», д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 , який імовірно використовував у свої протиправній діяльності ОСОБА_5 , котрий належить ОСОБА_7 відповідно до реєстраційної картки ТЗ.
При цьому, в ході проведення обшуку спеціалістом з метою виявлення
і фіксації слідів генетичних матеріалів зроблено змиви та виявлено мікроволокна, які в подальшому вилучені за результатами проведення обшуку, а саме:
- змив із поверхні кнопок передньої панелі транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 1;
- ?змив із панелі приладів між сидіннями транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 2;
- ?змив із поверхні підлокітнику задніх сидінь транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 3;
- ?змив із задньої поверхні двох передніх сидінь транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 4;
- ?мікроволокна (волосся) з поверхні зони підголовника заднього центрального сидіння транспортного засобу, які вилучено та поміщено у пакет № 5;
- ?змив з поверхні нижньої частини задніх сидінь транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 6;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки лівого заднього сидіння транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 7;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки правого заднього сидіння транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 8;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки лівого переднього сидіння транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 9;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки правого переднього сидіння транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет № 10;
- ?змив з кнопок регулювання потоку повітря на панелі між передніми сидіннями позаду транспортного засобу, який вилучено та поміщено у пакет
№ 11.
Слідчий суддя на підставі долучених до клопотання матеріалів прийшов до висновку, що вилучення вищевказаних змивів та мікроволокон обґрунтовується необхідністю дослідження цих об`єктів в ході досудового розслідування, використання їх в ході проведення слідчих дій та експертиз з метою встановлення істини по даному кримінальному провадженню.
Також, слідчий суддя звертає увагу на те, що вилучені під час обшуку змиви та мікроволокна було визнано слідчим речовими доказами у кримінальному провадженні відповідно до постанови слідчого від 24.01.2025 року.
У зв`язку з викладеним, слідчий суддя приходить до переконання про наявність правових підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, з метою збереження речових доказів, які можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Як вбачається з підстав та мети застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна, вилучене майно може бути речовими доказами в рамках кримінального провадження та містити у собі відомості щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Отже, оскільки вилучене майно визнано речовими доказами в рамках кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що існує ризик його можливої зміни або знищення, в цілях подальшого ймовірного уникнення передбаченої законом відповідальності за ймовірно вчинені дії у випадку підтвердження їх факту у встановленому законом порядку.
На підставі викладеного, враховуючи наявність правових підстав для накладення арешту на вилучене майно, оскільки існує необхідність в забезпеченні його збереження, а також з метою забезпечення повного, всебічного розслідування кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання прокурора про арешт майна підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження № 62024150020001517 від 25.08.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України задовольнити.
Накласти арешт із забороною розпорядження та користування на змиви та мікроволокна вилучені в ході проведення 24.01.2025 року обшуку транспортного засобу «Mitsubishi Pajero Sport», д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 , а саме на:
- змив із поверхні кнопок передньої панелі транспортного засобу;
- ?змив із панелі приладів між сидіннями транспортного засобу;
- ?змив із поверхні підлокітнику задніх сидінь транспортного засобу;
- ?змив із задньої поверхні двох передніх сидінь транспортного засобу;
- ?мікроволокна (волосся) з поверхні зони підголовника заднього центрального сидіння транспортного засобу;
- ?змив з поверхні нижньої частини задніх сидінь транспортного засобу;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки лівого заднього сидіння транспортного засобу;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки правого заднього сидіння транспортного засобу;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки лівого переднього сидіння транспортного засобу;
- ?змив з поверхні застібки ременя безпеки правого переднього сидіння транспортного засобу;
- ?змив з кнопок регулювання потоку повітря на панелі між передніми сидіннями позаду транспортного засобу.
Виконання ухвали покласти на прокурора Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення до Одеського апеляційного суду.
.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 125004885 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні