ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 лютого 2025 рокусправа № 380/2261/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення,
у с т а н о в и л а:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, в якій позивач просить(мовою оригіналу):
- «визнати рішення конкурсної комісії департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації від 19 грудня 2024 щодо недопущення мене до участі у конкурсі протиправним;
- зобов`язати зазначену комісію повторно розглянути надані мною документи щодо моєї трудової діяльності та винести вмотивоване рішення».
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно з п.п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Пунктом 9 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача у сфері публічно-правових відносинах.
Так, у прохальній частині позовної заяви позивач ОСОБА_1 просить суд визнати протиправним рішення конкурсної комісії департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та зобов`язати зазначену комісію повторно розглянути надані мною документи щодо моєї трудової діяльності та винести вмотивоване рішення. Проте не вказує номер рішення, яке підлягає скасуванню.
Отже, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.
Як слідує з адміністративного позову, в якості відповідача зазначено Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, а також у якості Конкурсної комісії департаменту освіти та науки Львівської ОДА.
Проте зі змісту прохальної частини не зрозуміло до якого з відповідачів адресовані вимоги .
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити склад учасників справи або уточнити позовні вимоги з урахуванням вказаних судом зауважень.
Також судом встановлено, що всупереч вимогам статті 160 КАС України, позивачем не зазначено:
- офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача та електронної пошти позивача або відомостей про її відсутність;
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
Також, відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч вказаному, позивач не вказав власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Суддя зазначає, що подання позовної заяви без додержання вимог, передбачених ст.160 КАС України є підставою для залишення її без руху.
Згідно з вимогами ч.ч.1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171 КАС України
п о с т а н о в и л а:
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити позивачеві 10-денний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, визначених у мотивувальній частині ухвали шляхом подання до суду уточненої позовної заяви у примірниках для суду та для відповідачів оформлених відповідно до приписів ст. 160 КАС України.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяГрень Наталія Михайлівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2025 |
Оприлюднено | 10.02.2025 |
Номер документу | 125008443 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо прийняття громадян на публічну службу, з них |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Грень Наталія Михайлівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Грень Наталія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні