Ухвала
від 07.02.2025 по справі 761/38646/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 761/38646/24

Провадження № 2/202/2084/2025

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 лютого 2025 року м. Дніпро

Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі судді Недобитюк Н.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) м. Києва, Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, Комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації м. Донецька, Комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації Ясинуватської міської ради, Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори Міністерства юстиції України, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,-

В С Т А Н О В И В:

До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська, за підсудністю через Шевченківський районний суд міста Києва, звернувся позивач з цією заявою про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Індустріального районного суду м. Дніпропетровська головуючим суддею у розгляді цієї справи визначено суддю Недобитюк Н.В.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Відповідно до частини 12 ст. 33 ЦПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Вважаю необхідним прийняти справу до свого провадження.

Вказана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України з наступних підстав.

Відповідно до пункту 3 частини 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Пунктом 9 частини 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Отже, у даному випадку судовий збір повинен бути сплачений, виходячи з вартості майна. При цьому, слід мати на увазі, що його вартістю є не його інвентарна чи договірна вартість, а дійсна вартість майна на час розгляду справи. Під дійсною вартістю, як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у постанові від 04.10.1991 року № 7 «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» (частина 4 пункту 6), розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано у цьому населеному пункті чи місцевості.

Відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» належним доказом підтвердження вартості майна є звіт про оцінку майна (акт оцінки майна).

Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачі визначили ціну позову у розмірі 4057 грн., але не надали суду доказів про оціночну вартість спірних об`єктів нерухомого майна, посилаючись на неможливість проведення оцінки, оскільки вказані об`єкти знаходяться на тимчасово окупованій території України.

Разом з тим, 09 березня 2021 року набрав чинності наказ Фонду державного майна України від 12 січня 2021 року №24 «Про внесення змін до Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2021 року за № 239/35861.

Позивачі не позбавлені можливості скористатися для визначення оціночної вартості об`єкта нерухомості Єдиною базою даних звітів про оцінку (https://evaluation.spfu.gov.ua/), якою формується електронна довідка про його оціночну вартість (е-Довідка), яка є чинною впродовж 30 календарних днів.

Для визначення дійсної ціни позову позивачам слід долучити до позовної заяви документи про оціночну вартість спірної квартири та житлового будинку на час звернення до суду та визначити ціну позову у відповідності до пункту 9 частини 1 ст. 176 ЦПК України.

Відповідно до частини 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У даному випадку позивачем не зазначено ціни позову для визначення розміру судового збору, необхідного для сплати за подання позовної заяви.

Однак, після визначення ціни позову, позивачу необхідно буде сплатити судовий збір за наступним порядком:

- (ціна позову) х 0,01 = судовий збір (який підлягає сплаті);

- якщо сума судового збору буде меншою за 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн), то позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Платіжні реквізити для оплати судового збору:

-отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/Iнд.р/ 22030101;

-код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155;

-банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

-код банку отримувача (МФО): 899998;

-рахунок отримувача: UA908999980313101206000004630;

-код класифікації доходів бюджету: 22030101;

-призначення платежу:«101_____(кодклієнта заЄДРПОУ дляюридичних осіб(доповнюєтьсязліва нулямидо восьмицифр,якщо значущихцифр менше8),реєстраційний номероблікової карткиплатника податків фізичноїособи (завждимає 10цифр)або серіята номерпаспорта громадянинаУкраїни,в разіякщо платникчерез своїрелігійні переконаннявідмовився відприйняття реєстраційногономера обліковоїкартки платникаподатків імає відповіднувідмітку упаспорті);Судовийзбір,за позовом


(ПІБчи назваустанови,організації позивача),Індустріальний районнийсуд м.Дніпропетровська (назвасуду,де розглядаєтьсясправа)», (при заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані), або надати суду документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 185 ЦПК України).

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст. 33, 177,185 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Прийняти цивільну справу 761/38646/24 до свого провадження.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) м. Києва, Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, Комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації м. Донецька, Комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації Ясинуватської міської ради, Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори Міністерства юстиції України, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме в строк, який не перевищує десяти днів з дня отримання копії ухвали надати суду:

- документи про оціночну вартість спірного нерухомого майна;

- визначити ціну позову у відповідності до пункту 9 частини 1 ст. 176 ЦПК України;

- доказ сплати судового збору (або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону).

Роз`яснити, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Наталія НЕДОБИТЮК

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення07.02.2025
Оприлюднено11.02.2025
Номер документу125014158
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —761/38646/24

Ухвала від 07.02.2025

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Недобитюк Н. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Левицька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні