Ухвала
від 07.02.2025 по справі 917/1831/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

07.02.2025Справа № 917/1831/23

Господарський суд міста Києва у складі судді Чебикіної С.О., розглянувши клопотання судового експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тетіївський пряник" до ОСОБА_1 про стягнення 175 704,59 грн., без виклику представників сторін,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідача про стягнення 175 704,59 грн., з яких: 84 280,64 грн. основної заборгованості, 3 879,22 грн. 3% річних, 23 491,44 грн. інфляційних втрат, 47 197,16 грн. пені та 16 856,13 грн. штрафу за Договором поставки № 102 від 08.05.2015 на підставі статей 526, 527, 625, 692, 712 Цивільного кодексу України.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.01.2024 року відкрито провадження та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.02.2023 року судом ухвалено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

29.01.2024 року відповідачем через канцелярію суду подано клопотання про призначення почеркознавчої експертизи для встановлення чи виконано підпис у графі "Отримав(ла)" самою ОСОБА_1 у наступних видаткових накладних, а саме: № 692 від 11 лютого 2022 року; № 283 від 24 січня 2022 року; № 2 від 04 січня 2022 року; № 6799 від 10 грудня 2021 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.07.2024 року призначено у даній справі почеркознавчу експертизу, проведення якої доручено експертам Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

28.01.2025 року до суду надійшло клопотання судового експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, в якому експерт просив надати вільні зразки почерку і всіх варіантів підпису ОСОБА_1 , які можуть міститися в оригіналах офіційних документів: службових записах, різних архівних матеріалах, нотаріальних документах (заявах, довіреностях, заповітах тощо), виконаних у період з 2015 по 2020 роки; надати умовно-вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_1 ; надати експериментальні зразки підпису ОСОБА_1 ; надати перелік документів, в яких містяться зразки підпису та почерку ОСОБА_1 , зазначивши назву документа, рядок, графу (том та аркуш справи, якщо вони підшиті до матеріалів справи), які експерт може використовувати в якості порівняльного матеріалу, оскільки відповідно до пункту 2.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 року № 53/5, експерту забороняється самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи.

Відповідно до абзацу 5 пункту 11 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року, клопотання судового експерта про надання додаткових матеріалів розглядається господарським судом після поновлення провадження у справі; за необхідності для розгляду такого клопотання суд може витребувати матеріали справи з експертної установи, а також повідомити учасників судового процесу про час і місце проведення відповідного судового засідання.

Дослідивши клопотання судового експерта, суд вважає за можливе розглянути його без проведення судового засідання та виклику сторін.

Відповідно до частини 1 статті 102 Господарського процесуального кодексу України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

При цьому, частина 2 вищевказаної правової норми передбачає, що експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.

Таким чином, оскільки експертиза у даній справі призначена судом, то виключно суд має право надавати судовому експерту матеріали, необхідні для проведення експертизи.

Відповідно до частини 3 статті 102 Господарського процесуального кодексу України при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

Відповідно до пункту 2.3 Інструкції експерту заборонено самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно.

Згідно з пунктом 1.3.-1.5., 1.8. розділу І Науково-методичних рекомендацій для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.

Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (буквені та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття кримінального провадження, провадження в справах про адміністративні правопорушення, цивільних, адміністративних чи господарських справах і не пов`язані з їх обставинами; умовно-вільними є зразки почерку, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов`язані з обставинами цієї справи, або виконані після відкриття провадження у справі, але не в зв`язку з її обставинами; експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), у зв`язку з призначенням даної експертизи. Перед приєднанням вільних та умовно-вільних зразків до матеріалів справи орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) пред`явити їх особі, яка підлягає ідентифікації, а потім позначити кожний зразок, тобто указати, що це вільний зразок почерку (підпису) певної особи (указати її прізвище, ім`я, по батькові), та посвідчити це своїм підписом.

У разі неможливості пред`явити зазначені зразки (смерть виконавця, від`їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо).

Вільні зразки по змозі повинні відповідати об`єкту, який досліджується, за часом виконання, за видом матеріалів письма (папір, олівець, кулькова ручка тощо), за формою документа (накладні, відомості тощо), за його змістом та цільовим призначенням.

Вільні зразки підпису надаються по змозі не менше ніж на 15 документах.

Враховуючи вище викладене, з огляду на те, що законом не передбачено повноважень судового експерта щодо витребування та одержання додаткових матеріалів безпосередньо від учасників судового процесу, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання судового експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Також суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) провести попередню оплату експертизи згідно рахунку № 28 від 03.01.2025 року.

Після розгляду клопотання провадження у справі знову зупиняється, а матеріали справи, якщо вони витребувалися судом, надсилаються до експертної установи (абзац 5 пункт 11 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 року).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Враховуючи вищевикладене, та оскільки, після розгляду клопотання, ухвала суду від 17.07.2024 року підлягає подальшому виконанню, а провадження у справі підлягає зупиненню на підставі пункту 2 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 228, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Поновити провадження у справі № 917/1831/23.

2. Клопотання судового експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України задовольнити.

3. Зобов`язати відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) провести попередню оплату експертизи згідно рахунку № 28 від 03.01.2025 року та надати докази її оплати.

4. Зобов`язати відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) надати до суду:

- додаткові достовірні вільні зразки почерку і всіх варіантів підпису ОСОБА_1 , які можуть міститися в оригіналах офіційних документів: службових записах, різних архівних матеріалах, нотаріальних документах (заявах, довіреностях, заповітах тощо), виконаних у період з 2015 по 2020 роки, не менше ніж на 15 документах;

- умовно-вільні зразки почерку та підпису ОСОБА_1 .

5. Витребувані матеріали надати Господарському суду міста Києва в десятиденний строк від дня отримання даної ухвали.

6. Повідомити судового експерта про те що:

- експериментальні зразки підпису ОСОБА_1 містяться на аркушах справи 232-241 у 2 томі відібрані у судовому засіданні 28.03.2024 року;

- достовірні вільні зразки почерку і всіх варіантів підпису ОСОБА_1 , які можуть міститися в оригіналах офіційних документів: службових записах, різних архівних матеріалах, нотаріальних документах (заявах, довіреностях, заповітах тощо), виконаних у період з 2015 по 2020 роки містяться на аркушах справи 1-40 у 2 томі справи № 917/1831/23;

- зразки підпису та почерку ОСОБА_1 містяться в наступних документах у справі, а саме: аркуш 7 том 1 - Договір поставки № 102, графа покупець - ОСОБА_1 ; аркуш 8-11 том 1 - Видаткові накладні № 692, 283, 2, 6799, графи отримав(ла) - ОСОБА_1 ; аркуш 72, 73, 79, 85 том 1 - Видаткові накладні графи отримав(ла) - ОСОБА_1 ; аркуш 5, 6, 8, 12 том 2 - графи споживач - ОСОБА_1 ; аркуш 13 том 2 - Наказ №2 графа Керівник підприємства - ОСОБА_1; аркуш 14 том 2 - Довіреність графа підпис - ОСОБА_1 ; аркуш 15 том 2 - Наказ №3 графа Керівник підприємства - ОСОБА_1; аркуш 16-19 том 2 - Відомості графа виплату здійснив - ОСОБА_1 ; аркуш 43, 45, 46, 47, 48, 49 том 2 - Видаткові накладні графи отримав(ла) - ОСОБА_1 .

7. Провадження у справі № 917/1831/23 зупинити.

Ухвала набирає законної сили після її підписання та підлягає оскарженню в порядку розділу IV Господарського процесуального кодексу України.

Суддя С.О. Чебикіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.02.2025
Оприлюднено11.02.2025
Номер документу125025443
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них

Судовий реєстр по справі —917/1831/23

Ухвала від 07.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 31.01.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Постанова від 20.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 24.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 18.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

Ухвала від 09.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сибіга О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні