Ухвала
від 10.02.2025 по справі 388/205/25
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 388/205/25

провадження № 1-кс/388/93/2025

УХВАЛА

10.02.2025м. Долинська

Слідчий суддя Долинського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника слідчого відділення відділення поліції № 1 (м. Долинська) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Долинського відділу Знам`янської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 , у межах кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.01.2025 за № 12025121030000038 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, про проведення допиту малолітнього потерпілого під час досудового розслідування у судовому засіданні у режимі відеоконференції, -

встановив:

у провадженняслідчого суддінадійшло погодженепрокурором клопотанняслідчого,подане умежах зазначеногокримінального провадженняпро проведеннядопиту малолітньогопотерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,під часдосудового розслідуванняу судовомузасіданні урежимі відеоконференціїз Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус),уприсутності законного представника малолітнього потерпілого - начальника служби у справах дітей Устинівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області ОСОБА_6 , практичного - психолога КЗ «Гірнича гімназія Кропивницької міської ради» ОСОБА_7 , прокурора Долинського відділу Знам`янської окружної прокуратури ОСОБА_4 , слідчого у кримінальному провадженні, заступника начальника слідчого відділення ВП №1 (м. Долинська) КРУП ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_3

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у ході досудового розслідування встановлено, що 29.01.2025 за адресою: АДРЕСА_1 , отримала тілесні ушкодження ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , які їй спричинив її співмешканець ОСОБА_9 , 1963 р.н., під час вживання спиртних напоїв. Потерпілу каретою швидкої допомоги направлено до Кропивницької обласної лікарні. Відповідно до довідки лікаря у ОСОБА_8 , маються наступні тілесні ушкодження: закритий перелом носа без зміщення, рвана рана верхньої губи, закритий багатоуламковий перелом правої променевої кістки зі зміщенням, множинні садна, гематоми тулуба, верхніх та нижніх кінцівок.

Також встановлено, що 29.01.2025 близько 15:05 години ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прийшов до дому, де він проживає разом із своєю матір`ю ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та її співмешканцем (вітчимом) ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Зайшовши до будинку, ОСОБА_5 став свідком того як ОСОБА_9 здійснює фізичне насильство, відносно його матері ОСОБА_8 ,а саме, завдавав удари руками та ногами по тілу останньої.

Зазначив,що зважаючиособливу вразливістьдітей,особливо натепер,в умовахвоєнного стану,є необхідністьотримання іфіксування важливихсвідчень тапоказів віднеповнолітньої дитини,психіці якоїбуло завданошкоди,невідкладно абоу продовжкороткого періодучасу післяподії потерпілимвід якоїстав неповнолітній.

У разі направлення обвинувального акту у зазначеному кримінальному провадженні до суду, малолітній потерпілий, якому на даний час виповнилось лише 13 років, внаслідок свого віку і зумовленого ним психоемоційного стану, при зміні обстановки допиту може відмовитись давати показання або змінить їх.

Слідчий у судове засідання не з`явився. Звернувся до суду із заявою про розгляд клопотання за його відсутності. Клопотання просив задовольнити.

Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, якими воно обґрунтовується, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо відомостей про кримінальне правопорушення, у межах якого було подано клопотання, надавши оцінку доводам наведеним у клопотанні, - дійшов висновку про його задоволення з огляду на таке.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 225 КПК України у виняткових випадках, пов`язаних із необхідністю отримання показань під час досудового розслідування, якщо через існування небезпеки для життя і здоров`я особи, її тяжкої хвороби, наявності інших обставин, що можуть унеможливити її допит в суді або вплинути на повноту чи достовірність показань, сторона кримінального провадження, представник юридичної особи, стосовно якої здійснюється провадження, мають право звернутися до слідчого судді із клопотанням провести допит такої особи в судовому засіданні, в тому числі одночасний допит двох чи більше вже допитаних осіб. У цьому випадку допит здійснюється у судовому засіданні в місці розташування суду або перебування хворої особи в присутності сторін кримінального провадження з дотриманням правил проведення допиту під час судового розгляду.

У порядку, визначеному цієї статтею, може бути допитаний свідок, потерпілий, а також особа, стосовно якої уповноваженим органом прийнято рішення про обмін як військовополоненого.

Неприбуття сторони,що буланалежним чиномповідомлена промісце тачас проведеннясудового засідання,для участів допитіособи заклопотанням протилежноїсторони неперешкоджає проведеннютакого допитув судовомузасіданні.

Допит особи згідно з положеннями цієї статті може бути також проведений за відсутності сторони захисту, якщо на момент його проведення жодній особі не повідомлено про підозру у цьому кримінальному провадженні.

На підставіматеріалів зазначеногокримінального провадження,долучених слідчимдо матеріалівклопотання,встановлено наявністьобґрунтованої підозриможливого вчиненнякримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.122КК України,у якомупотерпілим можебути ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є малолітнім.

У зазначеному кримінальному провадженні на даний час жодній особі не повідомлено про підозру.

Показання потерпілого, мають суттєве значення для встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні. Дії, які мають ознаки кримінального правопорушення на думку органу досудового розслідування вчинялись відносно малолітньої особи і ця обставина може бути використана для впливу на потерпілого з метою уникнення кримінальної відповідальності. Через певний період, потерпілий у силу свого віку може у повній мірі не відтворити дійсні обставини кримінального правопорушення. Всі ці обставини об`єктивно свідчать про можливий вплив на повноту та/чи достовірність показань потерпілого у майбутньому, а тому проведення його допиту у порядку ст. 225 КПК України є важливим елементом для забезпечення виконання завдань кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 226 КПК України допит малолітньої або неповнолітньої особи проводиться у присутності законного представника, педагога або психолога, а за необхідності - лікаря.

З урахуванням встановлених обставин та положень кримінального процесуального законодавства, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання слідчого про допит потерпілого під час досудового розслідування у судовому засіданні за участю законного представника та практичного психолога.

Відповідно до положень п. 1, п. 4, п. 5 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності підстав, визначених судом достатніми.

Згідно з ч. 9 ст. 336 КПК України дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Отже, враховуючи, що місце для проведення допиту у рамках кримінальних проваджень відповідно до потреб дітей, які постраждали або стали свідками насильства, яке знижує рівень занепокоєння, запобігає психологічній травматизації та сприяє реалізації завдань кримінального провадження (Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус)) розташоване у м. Кропивницький, - судом встановлена обґрунтована необхідність здійснення дистанційного судового провадження.

Керуючись статтями 225, 336, 369-372 КПК України, -

постановив:

клопотання слідчого про проведення допиту малолітнього потерпілого під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.01.2025 за № 12025121030000038 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, у судовому засіданні у режимі відеоконференції - задовольнити.

Призначити підчас досудовогорозслідування допитпотерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у судовому засіданні у приміщенні Долинського районного суду Кіровоградської області (вул. Нова, 110, м. Долинська, Кіровоградська область) за участі законного представника, психолога, прокурора та слідчого у режимі відеоконференції з Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус).

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудДолинський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.02.2025
Оприлюднено12.02.2025
Номер документу125048463
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —388/205/25

Ухвала від 24.02.2025

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Кнуров О. А.

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Кнуров О. А.

Ухвала від 03.02.2025

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Кнуров О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні