11.02.2025 Єдиний унікальний номер 205/208/25
Провадження № 2/205/1563/25
У Х В А Л А
11 лютого 2025 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Терещенко Т.П.,
за участю секретаря судового засідання Мадьонової Я.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м.Дніпрі цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Дніпропетровський трубний завод» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відшкодування заборгованості по сплаті комунальних послуг,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
Суддею через систему «Електронний суд» отримано відповіді № 1014037, № 1014059, №1014081 від 07 січня 2025 року з Єдиного державного демографічного реєстру, відповідно до яких відповідач ОСОБА_3 зареєстрована на території Новокодацького району м. Дніпра, а щодо відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відсутня інформація щодо реєстрації їх місця проживання.
07 січня 2025року відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України суддею надіслані запити до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради для визначення зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Згідно відповідей Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради від 31 січня 2024 року відсутня інформація щодо реєстрації місця проживання відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Сторони у справі не надали будь-яких клопотань про розгляд справи за їх відсутності чи про відкладення розгляду справи, хоча відповідно до ст. 128 ЦПК України відповідачі про день та час розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до вимог ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Частинами 6-8статті 187ЦПК Українипередбачено,що уразі якщовідповідачем упозовній заявівказана фізичнаособа,яка неє суб`єктомпідприємницької діяльності,суд непізніше двохднів здня надходженняпозовної заявидо судузвертається довідповідного органуреєстрації місцяперебування тамісця проживанняособи щодонадання інформаціїпро зареєстрованемісце проживання(перебування)такої фізичноїособи. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Відомості про зареєстроване місце проживання відповідачів ОСОБА_1 і ОСОБА_2 можуть міститись в Єдиному державному демографічному реєстрі України, відповідальним за забезпечення формування та ведення бази даних якого є Державна міграційна служба України.
Пунктами 1, 2 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб`єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що цей Порядок визначає механізм формування та ведення Єдиного державного демографічного реєстру, надання інформації з Реєстру, видачі довідки про внесення інформації до Реєстру та про видані документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, взаємодії між уповноваженими суб`єктами, а також процедуру здійснення ідентифікації та верифікації осіб. Державній міграційній службі як розпоряднику Єдиного державного демографічного реєстру вжити заходів до забезпечення адміністрування Реєстру, в тому числі технічного і програмно-технологічного супроводження бази даних, обслуговування спеціального обладнання головного та резервного обчислювальних центрів Реєстру, технічної підтримки спеціального програмного забезпечення (обслуговування, розроблення, модернізації (оновлення) програмного забезпечення), інформаційної і технічної підтримки користувачів та інформаційного забезпечення уповноважених суб`єктів Реєстру, шляхом укладення відповідних угод з державним підприємством «Документ».
Відповідно до пп. 1 п. 3 положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 750 від 17 липня 2009 року передбачено, що одним із основними завданнями ДМС є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері міграції, громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.
Положеннями п. 8 Порядку ведення Єдиного державного демографічного реєстру та надання з нього інформації, взаємодії між уповноваженими суб`єктами, а також здійснення ідентифікації та верифікації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 784 від 18 жовтня 2017 року передбачено, що внесення до Реєстру інформації про особу та видані їй документи здійснюється уповноваженими суб`єктами зокрема у разі реєстрації місця проживання чи місця перебування.
Згідно із ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З метою усунення сумнівів щодо вірного зазначення адреси місця реєстрації відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та недопущення порушення їх прав, суд вважає за необхідне зобов`язати ДМС України надати суду відомості щодо відповідачів ОСОБА_1 і ОСОБА_2 .
Керуючись ст. ст. 81, 187, 247, 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Зобов`язати Державну міграційну службу України (sud@dmsu.gov.ua) надати суду не пізніше п`яти днів з дня отримання ухвали суду інформацію щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН: НОМЕР_2 , а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать);
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);
- дані про останнє зареєстроване місце проживання/перебування особи.
- відомості про смерть особи або визнання її безвісно відсутньою.
З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення пропоную Державній міграційній службі України надати витребувану судом інформацію шляхом її надсилання на електронну поштову адресу Ленінського районного суду м. Дніпропетровська inbox@ln.dp.court.gov.ua із відповідним посиланням на номер справи - № 205/208/25.
Попередити Державну міграційну службу України, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, названих судом неможливими, суд вправі застосувати до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст. ст. 144-148 ЦПК України.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.П. Терещенко
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2025 |
Оприлюднено | 12.02.2025 |
Номер документу | 125053110 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Терещенко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні