ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 лютого 2025 року
м. Харків
справа № 619/1818/23
провадження № 22-з/818/53/25
Харківський апеляційний суд у складі:
Головуючого: Маміної О.В.
суддів: Люшні А.І., Яцини В.Б.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів Пилипчук Наталії Петрівни, Тичкової Олени Юріївни, Мальованого Юрія Михайловича, -
в с т а н о в и в :
В провадженні Харківського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Дергачівського районного суду Харківської області від 17 грудня 2024 року, по справі № 619/1818/23 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди та визнання дій незаконними.
09 лютого 2025 року за допомогою засобів електронного зв?язку «Електронний суд» ОСОБА_1 подав заяву про відвід колегії суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М.
В обґрунтування доводів заяви ОСОБА_1 посилався на те, що вказаним суддям ним неодноразово заявлялась обґрунтована недовіра через порушення його прав та прав його сина, порушення матеріальних та процесуальних норм під час розгляду його скарг у справах №619/3051/17, №619/4720/18, №619/414/22, №619/4451/23 та не етичного поводження, не надання можливості висловити власну думку, постійні перебивання та погрози зловживанням своїм правом тощо. Очевидним для нього є умисні протиправні дії суддів при розгляді його скарг, що лише призводить до повторних його скарг. Судді відмовляються приймати рішення у законний спосіб, залучати його до розгляду, надавати можливість бути вислуханим судом тощо. В останній раз порушення суддів було зафіксовано під час розгляду справи N?619/4720/18 провадження N?22-ц/818/1338/25 за головуванням судді Пилипчук Н.П., що призвело до прийняття чергового незаконного рішення 05 лютого 2025 року. Фактично суддя лишає його можливості довести свою позицію в суді або надати можливість іншому складу суддів вирішити очевидне питання де порушення судді першої інстанції є очевидним та доведеним. Таке поводження суддів протирічить присязі яку вони надавали, а саме не вчиняти дій які порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя. На його думку вказані обставини унеможливлюють участь суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М. у розгляді даної справи, оскільки у нього є сумніви відносно їх об`єктивності та неупередженості.
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 10 лютого 2025 року заяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М. - визнано необґрунтованою. Питання про відвід колегії суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М. передано на розгляд іншому складу суду, визначеному у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Обговоривши доводи заяви, колегія суддів приходить до висновку про відсутність передбачених законом підстав для відводу колегії суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М., виходячи з наступного.
Підстави для відводу (самовідводу) судді визначені в статті 36 ЦПК України.
Відповідно до ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Європейський суд з прав людини вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (Білуха проти України, N 33949/02, § 49 - 52, від 9 листопада 2006 року).
Обставини, на які посилається ОСОБА_1 , не свідчать про наявність підстав, передбачених ст. 36 ЦПК України, для відводу колегії суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М..
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає, що підстав для відводу, в розумінні ст. 36 ЦПК України, та об`єктивних даних, що свідчили б про наявність обставин, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності колегії суддів Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю., Мальованого Ю.М. не вбачається.
Керуючись ст.ст. 36, 40 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів Пилипчук Наталії Петрівни, Тичкової Олени Юріївни, Мальованого Юрія Михайловича, - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий: О.В. Маміна
Судді: А.І. Люшня
В.Б. Яцина
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 13.02.2025 |
Номер документу | 125089037 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Маміна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні