ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції
12 лютого 2025 року м. ХарківСправа № 922/354/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференціх (вх.№3813 від 11.02.2025) у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" (місцезнаходження: 40020, місто Суми, вулиця Машинобудівників, будинок 1; код ЄДРПОУ: 36437713) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТД "Центр вимірювальних технологій" (місцезнаходження: 61072, місто Харків, вулиця Тобольська, будинок 42; код ЄДРПОУ: 36988243) про розірвання договору та стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" (позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області із позовною заявою в якій просить суд розірвати Договір поставки № П-30/5-24 від 30.05.2024 укладений між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТД "Центр вимірювальних технологій" (відповідач), стягнути з відповідача пеню у розмірі 45 771,82 грн., попередню оплату у розмірі 374 986,56 грн. та збитки у розмірі 118 484,40 грн.
Також позивач просить суд покласти на відповідача судові витрати.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.02.2025 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 922/354/25.
11.02.2025 до Господарського суду Харківської області від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (вх.№3813 від 11.02.2025), в якій останній просить надати йому можливість взяти участь в судовому засіданні, призначеному на 03.03.2025 та в усіх інших судових засіданнях протягом розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Розглянувши заяву представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоеконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд зазначає, що за положеннями статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя №1845/0/15-21 від 17.08.2021 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення). Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Враховуючи необхідність забезпечення принципу змагальності та реалізації прав сторін на повне та об`єктивне встановлення всіх обставин справи в умовах дії в Україні воєнного стану, а також приймаючи до уваги поточну обстановку, що склалася в місті Харкові, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" і проводити розгляд справи №922/354/25 за участю представника позивача - Тітаренка Олексія Олександровича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи vkz.court.gov.ua.
Керуючись статтями 120, 121, 197 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" про участь в судовому засіданні у справі №922/354/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
2.Провести підготовче засідання по справі №922/354/25, призначене на "03" березня 2025 р. об 11:00 годині, а також всі наступні судові засідання у цій справі за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвентум Україна" - адвоката Тітаренка О.О. в режимі відеокоференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи vkz.court.gov.ua.
3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учаснику справи необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом до мережі "Інтернет", які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз`яснити учаснику справи, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; при собі мати паспорт; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
На початку судового засідання учасник, що бере участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, за потреби, на вимогу головуючого судді повинен показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру та оригінали документів, які підтверджують його повноваження на представництво.
5. Попередити учасника справи, що згідно з ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
6. Довести до відома учасника справи, що Інструкція користувача для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою системи vkz.court.gov.ua розміщена за вебпосиланням: vkz.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 12.02.2025
СуддяВ.В. РильоваСправа №922/354/25
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 13.02.2025 |
Номер документу | 125094759 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні