Ухвала
від 12.02.2025 по справі 488/254/25
КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 488/254/25

Провадження № 2-о/488/50/25

УХВАЛА

Іменем України

12.02.2025 року м. Миколаїв

Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Чернявська Я.А., розглянувши питання щодо відведення присяжного від розгляду цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опікунства та призначення опікуна,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні судді Корабельного районного суду м. Миколаєва Чернявської Я.А., перебуває вказана цивільна справа з окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 , 1955 року народження, недієздатним та призначення заявника його опікуном.

Відповідно до положень частини 2 ст. 34 ЦПК України та за приписами частини 4 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає у порядку окремого провадження справи у складі одного судді і двох присяжних (згідно із змінами, внесеними Законом № 1847-VIII від 09.02.2017).

Згідно зпротоколом попередньоговідбору присяжнихвід 07.02.2025року,здійсненого задопомогою автоматизованоїсистеми документообігусуду,присяжними ускладі судудля розглядуцивільної справивідібрані: ОСОБА_3 і ОСОБА_4 .

За приписами частини 3 ст. 65 вказаного Закону, особа, включена до списку присяжних, зобов`язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Присяжна ОСОБА_3 на телефонні дзвінки не відповідає. При спробі додзвонитися останній з метою своєчасного повідомлений про необхідність участі у судовому засіданні, оператор мобільного зв`язку повідомляє про те, що поточний стан рахунку абонента не дозволяє йому прийняти дзвінок, що дає підстави вважати, що присяжна ОСОБА_3 перебуває за межами України, а отже з`явитися у судове засідання для розгляду зазначеної справи не може.

Присяжний ОСОБА_4 підтвердив свою готовність виконувати обов`язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 ч. 7 ст. 56 цього Закону, та повідомив, що відсутні обставини, передбачені частиною 2 статті 65 та частиною 2 ст. 66 Закону, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя.

Відповідно до висновку №1 Консультативної ради європейських суддів для Комітету міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів та незмінюваність суддів від 01.01.2001, незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. При винесенні судових рішень щодо сторін у судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, вільними від будь-яких зв`язків, прихильності чи упередження, що впливає або може сприйматися як таке, що впливає, на здатність судді приймати незалежні рішення.

На підставі викладеного, суд вбачає підстави для відводу присяжного Ніколаєвої Н.І. з метою недопущення перешкод для розгляду справи у встановлений законом строк.

Згідно з частиною 4 ст. 66 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", увільнення від виконання обов`язків присяжного внаслідок відводу (самовідводу) у конкретній справі здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законом або за поданням головуючого судді.

Наслідком відводу присяжного є здійснення повторного попереднього добору серед присяжних для визначення одного для участі у розгляді справи у порядку, визначеному частиною 2 статті 67 Закону "Про судоустрій та статус суддів".

З урахуванням необхідності забезпечення судового розгляду у встановленому законом порядку, суд вважає за належне відвести присяжного Ніколаєву НаталюІванівну від участі у розгляді даної цивільної справи у порядку окремого провадження.

Керуючись ст. ст. 56, 63, 65, 66, 67 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ст.ст. 34, 293, 295-299 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відвести присяжного Ніколаєву НаталюІванівну від участі у розгляді цивільної справи у порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опікунства та призначення опікуна.

Передати цивільну справу № 488/254/25 для здійснення за допомогою автоматизованої системи документообігу суду добору одного присяжного для запрошення до участі у здійсненні правосуддя, у відповідності до вимог статті 11-1 ЦПК та частини 2 статті 67 Закону України "Про судоустрій та статус суддів".

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Я.А. Чернявська

СудКорабельний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення12.02.2025
Оприлюднено13.02.2025
Номер документу125097992
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —488/254/25

Ухвала від 12.02.2025

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

Ухвала від 07.02.2025

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

Ухвала від 07.02.2025

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

Ухвала від 30.01.2025

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні