Справа №705/3988/20
УХВАЛА
про залучення правонаступника
12.02.2025 м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Єщенко О.І.,
за участю:
секретаря судового засідання Щербакової Л.А.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
представника відповідача Прудивуса М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубова» про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дубова» про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.
10.02.2025 ОСОБА_3 подано до суду заяву, в якій вона просила залучити її, ОСОБА_3 , як правонаступника позивача, ОСОБА_2 , у справі за позовом ОСОБА_2 до ТОВ «Дубова» про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, в Уманському міськрайонному суді у зв`язку із смертю ОСОБА_2 ; позов, поданий ОСОБА_2 до ТОВ «Дубова» про розірвання договору оренди земельної ділянки, на підставі якого ухвалою судді Уманського міськрайонного суду Єщенко О.І., було відкрито провадження підтримує у повному обсязі.
Заявник ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилась, 10.02.2025 подала до суду заяву, в якій просила справу розглянути за її відсутності за участі представника ОСОБА_1 . Зазначила, що позовні вимоги підтримує повністю.
Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні просила суд задовольнити заяву ОСОБА_3 та залучити ОСОБА_3 як правонаступника позивача ОСОБА_2 .
Представник відповідача ТОВ «Дубова» адвокат Прудивус М.А. у судовому засіданні не заперечував щодо задоволення заяви ОСОБА_3 .
Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про таке.
Із наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 12.06.2024 Уманським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
15.11.2024 приватним нотаріусом Уманського районного нотаріального округу Пархоменко Н.М. на підставі заяви дружини спадкодавця ОСОБА_3 , про прийняття спадщини за заповітом, заведено спадкову справу № 107. Отже, на підставі ст. 1261 ЦК України, спадкоємцем майна ОСОБА_2 є його дружина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зазначене підтверджується довідкою № 59/01-16 від 06.02.2025.
Відповідно до ст. 1218 ЦК Українидо складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч.ч. 1, 5 ст. 268 ЦК Україниспадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її; незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1296 ЦК Україниспадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Відповідно до ч. 3 ст. 1296 ЦК Українивідсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до вимогст.55ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво можна визначити як заміну сторони чи третьої особи у спірних або встановлених судом правовідносинах внаслідок зміни суб`єктів права або обов`язку в матеріальних правовідносинах.
Сторона може вибути з процесу в силу різних причин. Однак процесуальне правонаступництво виникає тільки у тому випадку, коли має місце правонаступництво у матеріальних правовідносинах. На відміну від матеріального правонаступництва, процесуальне має ряд особливостей, обумовлених характером участі у процесі, сукупністю процесуальних прав та обов`язків, яким наділені сторони.
Підставою процесуального правонаступництва є наступництво у матеріальних правовідносинах, внаслідок якого відбувається вибуття сторони із спірних або встановлених судом правовідносин майнового, але не особистого характеру. Предметом таких вимог є захист права на майно, яке може бути успадковане.
З огляду на те, що предметом оспорюваного договору оренди земельної ділянки є нерухоме майно, яке входить до складу спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , суд вважає необхідним задовольнити клопотання ОСОБА_3 про залучення її до участі у справі в якості позивача як правонаступника померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Керуючись ст.ст 55, 260, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_3 задовольнити.
Залучити доучасті усправі запозовом ОСОБА_2 доТовариства зобмеженою відповідальністю«Дубова» провизнання недійснимдоговору орендиземельної ділянкиправонаступника ОСОБА_3 в якості позивача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Черкаського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.І.Єщенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 14.02.2025 |
Номер документу | 125121612 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Єщенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні