Справа № 761/20849/23
Провадження № 2-во/761/55/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2025 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Аббасової Н.В.,
при секретарі судового засідання: Сухині А.С.,
розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджи системс» про виправлення описки у судовому рішенні Шевченківського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2024 року по справі №761/20849/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кантрі Девелопмент» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2024 року у справі №761/20849/23 відмовлено у задоволенні позову ТОВ «Кантрі Девелопмент» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
17.01.2025 року до суду надійшла заява представника ТОВ «Енерджи системс» про виправлення описки у судовому рішенні Шевченківського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2024 року по справі №761/20849/23, а саме назву позивача ТОВ «Кантрі Девелопмент» виправити, вказавши ТОВ «Енерджи системс».
Заяву мотивовано тим, що судове рішення у справі ухвалено 03.10.2024, при цьому 04.09.2024 ТОВ «Кантрі Девелопмент» змінило назву на ТОВ «Енерджи системс». Крім цього, позивач змінив адресу реєстрації з « АДРЕСА_1 » на « АДРЕСА_2 ». Оскільки на час надіслання рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень позивач вже змінив назву, а тому, на думку представника ТОВ «Енерджи системс», судом допущено описки в судовому рішення, а саме у назві позивача.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд вважає, що заява про виправлення описки, допущеної у судовому рішенні, не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18 грудня 2009р. «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання.
Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
У відповідності до правового висновку Верховного Суду у постанові від 21 липня 2020 року у справі № 521/1074/17, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Суд зауважив, що не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Як вбачається з матеріалів справи, на час ухвалення судового рішення у справі № 761/20849/23 в розпорядженні суду не було жодних доказів щодо зміни назви товариства, представник позивача не звертався до суду із заявою про заміну позивача, в порядку ст. 55 ЦПК України чи про зміну назви товариства.
Враховуючи викладене, суд, дослідивши зміст рішення суду від 03.10.2024, приходить до висновку, що воно не містить описок та помилок, оскільки дані про позивача, які просить виправити представник позивача, внесені в рішення суду згідно наявних у матеріалах справи доказів.
Враховуючи вище викладене, оскільки рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2024 року не містить описок, суд приходить до висновку, що правові підстави для задоволення вказаної заяви в даному випадку відсутні.
Керуючись ст. ст. 259, 260, 269, 352, 353, 354, ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджи системс» про виправлення описки у судовому рішенні Шевченківського районного суду міста Києва від 03 жовтня 2024 року по справі №761/20849/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кантрі Девелопмент» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.261 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Н.В. Аббасова
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 14.02.2025 |
Номер документу | 125146536 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Аббасова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні