справа № 361/1475/25
провадження № 1-кс/361/240/25
14.02.2025
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2025 року м. Бровари
Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Броварського районного управління поліції Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025111130000208від 02лютого 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, -
встановив:
10 лютого 2025 року до слідчого судді Броварського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025111130000208від 02 лютого 2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Із клопотання вбачається, що в період 2021-2024 років невстановлена особа здійснила викрадення грошових коштів ФГ « ОСОБА_5 » у сумі 1850000 грн. За наявною інформацією перерахунок грошових коштів відбувся на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Враховуючи необхідність встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також підтвердження або спростування факту перерахунку грошових коштів, подальшого їх використання, уповноважена особа просить розкрити банківську таємницю, надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які зберігаються в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема відомостей про персональні дані (повні анкетні дані) власника банківського рахунку НОМЕР_1 ; інформації в паперовому та електронному вигляді про документи, що надані для відкриття рахунків та на підставі яких видано банківські платіжні (кредитні) картки, виписки про рух коштів по платіжним (кредитним) карткам і розрахунковим рахункам, в тому числі інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахункам (про переказ і отримання коштів з рахунків) - грошових чеків, платіжних доручень із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назви підприємства, ідентифікаційний код/, у тому числі реквізитів їх рахунків/номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назви банківської установи/, референс кожного платіжного документа/ номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів); фото- та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та банківських платіжних (кредитних) карток із зазначенням адрес розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів; номери телефонів, що використовувались як фінансові з відображенням усіх змін фінансового телефону, вказавши номери цих телефонів із точними датами й часом такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулась така зміна; інформації щодо залишку коштів на рахунках на день виконання ухвали; у разі переведення грошових коштів на абонентський номер оператора зв`язку вказати абонентський номер, відомості про оператора та повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах; у разі перерахунку грошових коштів з банківських рахунків за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів) вказати їх із зазначенням ІР-адрес, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема вхід і авторизація), зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювались такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів.
У судове засідання слідчий СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не прибули з невідомих причин, хоча в належний спосіб повідомлялися про його дату і час, при цьому до клопотання долучена заява слідчого про розгляд за її відсутності. Відсутність дізнавача, слідчого, прокурора і представника установи, у володінні якої знаходяться запитувані документи, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання та зумовлює його розгляд без фіксування за допомогою технічних засобів за правилами ч. 4 ст. 107 КПК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у межах якого було подано клопотання, та, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Із статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» убачається, що інформація стосовно діяльності й фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди, є банківською таємницею.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, що міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
За змістом ч. 1 ст. 159, ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу, що полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно з ч. ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами й документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а стосовно речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю можливість використання як доказів відомостей, що містяться в них, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 на виконання ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України достатньо доведено, що АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » володіє запитуваними документами, які підлягають дослідженню в кримінальному провадженні № 12025111130000208 від 02лютого 2025 року та які в сукупності з іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, можуть бути використані як докази й іншими способами довести обставини, що передбачається довести за їх допомогою, не представляється можливим, відтак уповноваженій особі на виконання вимог ч. 7 ст. 163 КПК України необхідно надати дозвіл на тимчасовий доступ до запитуваних документів за вказаний період із можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.
Керуючись ст. тст. 110, 131, 132, 159, 160, 162-166 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , т. в. о. слідчого слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_8 , старшим слідчим слідчого відділу Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ документів, що містять охоронювану законом таємницю і перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), зокрема до:
- повних відомостей (повні анкетні та паспортні дані) про власника банківського рахунку НОМЕР_1 ;
- інформації в паперовому та електронному вигляді про документи, що надані для відкриття рахунків та на підставі яких видано банківські платіжні (кредитні) картки;
- інформації в паперовому та електронному вигляді про рух коштів по платіжним (кредитним) карткам, у тому числі інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахункам (про переказ і отримання коштів з рахунку) - грошових чеків, платіжних доручень із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назви підприємства, ідентифікаційний код/, у тому числі реквізитів їх рахунків/номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назви банківської установи/, референс кожного платіжного документа/ номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції/, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди/, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів) за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року;
- фото- та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та банківських платіжних (кредитних) карток із зазначенням адрес розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року;
- номери телефонів, що використовувались як фінансові з відображенням усіх змін фінансового телефону, вказавши номери цих телефонів із точними датами й часом такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулась така зміна, за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року;
- інформації щодо залишку коштів на рахунках станом на 31 грудня 2024 року;
- у разі переведення грошових коштів на абонентський номер оператора зв`язку вказати абонентський номер, відомості про оператора та повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року;
- у разі перерахунку грошових коштів з банківських рахунків за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів) вказати їх із зазначенням ІР-адрес, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема вхід і авторизація), зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювались такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року.
У випадку відсутності документів, надати уповноваженій особі офіційні відомості про правові підстави їх вилучення.
На підставі ч. 7 ст. 163 КПК України забезпечити слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , т. в. о. слідчого СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_8 , старшим слідчим СВ Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 можливість вилучення з АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вищевказаної інформації в письмовому та електронному вигляді.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Згідно зі ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженнюне підлягає. Ухвалу виготовлено в двох примірниках і двох копіях.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2025 |
Оприлюднено | 17.02.2025 |
Номер документу | 125154281 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Василенко Т. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні