ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"11" лютого 2025 р.м. Одеса Справа № 916/2813/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі судового засідання Боднарук І.В. розглянувши справу № 916/2813/24 за позовом: Громадської організації "Садовий кооператив Єдність" (ідентифікаційнй код юридичної особи ЄДРПОУ 35205949, С/к "дорожник-63, буд. 241, с. Нова Долина, Овідіопольський район, Одеська область, 67822)
до відповідача: Акціонерного товариства "ДТЕК Одеські електромережі" (ідентифікаційнй код юридичної особи ЄДРПОУ 00131713, вул. Миколи Боровського, 28Б, м. Одеса ,65031)
про визнання недійсним та скасування рішення
Представники:
Від позивача: не прибули
Від відповідача: Калініченко С.М., за довіреністю.
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація "Садовий кооператив Єдність" звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом до Акціонерного товариства "ДТЕК Одеські електромережі" про визнання недійсним та скасування рішення.
Ухвалою від 08.07.2024р. прийнято справу до провадження та призначено підготовче засідання на 05.08.2024р.
Ухвалою від 05.08.2024р. відкладено підготовче засідання на 16.09.2024р.
В судовому засіданні від 16.09.2024р. за участю представників сторін оголошено протокольну перерву до 30.09.2024р.
05.09.2024р. за вх.№ 32294/24 до суду від відповідача надійшло клопотання про призначення судової трасологічної експертизи.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.09.2024р. по справі №916/2813/24 було витребувано у Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгіс" за адресою: 65026, м. Одеса, вул.Ляпунова, буд.8, оф.3, для проведення судової трасологічної експертизи у якості порівняльних зразків пломби аналогічні за типом та відповідної партії з полімерними пломбами типу "Фаворит" з реквізитами "33850360 РЕМ ДТЕК ОЕМ" та "33850361 РЕМ ДТЕК ОЕМ"., призначено судову трасологічну експертизу, проведення якої доручено Одеському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, який знаходиться за адресою: м. Одеса, вул.Рішельєвська, 8.
Провадження у справі № 916/2813/24 зупинено, матеріали справи направлено судовим експертам Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
22.01.2025р. до суду від Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України разом зі супровідним листом надійшло клопотання експерта та рахунок для оплати вартості проведення експертизи
Ухвалою суду від 03.02.2025 року було поновлено провадження у справі та призначено підготовче засідання на 11.02.2025 року.
Однак станом на 11.02.2025р. витребувані судом у Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгіс" для проведення судової трасологічної експертизи у якості порівняльних зразків пломби аналогічні за типом та відповідної партії з полімерними пломбами типу "Фаворит" з реквізитами "33850360 РЕМ ДТЕК ОЕМ" та "33850361 РЕМ ДТЕК ОЕМ" надані не були, жодних клопотань чи пояснень від ТОВ "Алгіс" до суду не надходили.
В матеріалах справи наявні докази отримання ТОВ "Алгіс" ухвали суду від 30.09.2024р. - 12.10.2024р.
Відповідно до положень статті 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Пунктом 9 частини 2 статті 129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є обов`язковість рішень суду, а згідно частини 5 статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Частиною 2 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" також встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
За приписами ч.2 та 3 ст.42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Правовідносини суду з кожним учасником процесу підпорядковані досягненню головної мети - винесення законного та обґрунтованого рішення, а також створення особам, що беруть участь у справі, процесуальних умов для забезпечення захисту їх прав, а також прав та інтересів інших осіб.
Господарський процесуальний обов`язок сторони - це належна поведінка в господарському судочинстві, що вимагається та забезпечується процесуальним законом, а також кореспондує суб`єктивному процесуальному праву суду.
Так, Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що це роль національних судів організовувати судові провадження таким чином, щоб вони були без затримок та ефективними (див. рішення Суду у справі Шульга проти України, no. 16652/04, від 02.12.2010) і запобігання неналежній та такій, що затягує справу, поведінці сторін у цивільному процесі є завданням саме державних органів (див. рішення Суду у справі Мусієнко проти України, no. 26976/06, від 20.01.2011).
У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені ГПК України.
Відповідно ч.ч.1, 2 ст. 131 ГПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Заходами процесуального примусу, згідно зі статтею 132 ГПК України, є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) штраф.
Суд звертає увагу учасників справи, що згідно пункту 1 частини 1 статті 135 Господарського процесуального кодексу України, за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами - суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
5) порушення заборон, встановлених частиною десятою статті 188 цього Кодексу.
У випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд, з урахуванням конкретних обставин, стягує в дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від п`яти до п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.3 ст.135 ГПК України у випадку невиконання процесуальних обов`язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд, з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника.
Ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.
За змістом частини 7 статті 12 ГПК України, для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2025 у розмірі 3 028,00 грн.
Згідно з п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою рішення на підставі ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Заслухавши в судовому засіданні думку учасників справи, суд дійшов висновку про необхідність застосування заходів процесуального примусу у вигляді стягнення в дохід Державного бюджету України штрафу у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 3 028,00 грн на ТОВ "Алгіс", у зв`язку із зловживанням процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству.
При цьому суд роз`яснює, що відповідно до приписів ч.6 ст.135 ГПК України, суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
На виконання ухвали суду та з метою виконання клопотання експерта представник Відповідача надав доказ оплати АТ "ДТЕК Одеські електромережі" вартості проведення експертизи в сумі 14539,78 грн. згідно рахунку, а також повідомив, що об`єкти дослідження для проведення експертизи - номерні індикаторні полімерні пломби ТИПУ "ФАВОРИТ" з реквізитами: "33850360 РЕМ ДТЕК ОЕМ" та "33850361 РЕМ ДТЕК ОЕМ" надані безпосередньо у судовому засіданні 11.02.2025 р.
Суд долучає вказані зразки до матеріалів справи.
За приписами ст.129 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Статтею 2 ГПК України визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду, відповідно до п.6 ст.81 ГПК України та норм прямої дії (ст. 41, 124, 129, 129-1 Конституції України).
Відповідно до ч.1 ст.131 ГПК України, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
До заходів процесуального примусу, відповідно до п.3 ч.1 ст.132 ГПК України, відносять, зокрема, тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.
Згідно з ч.1 ст.134 ГПК України, у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин, суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
В ухвалі про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом зазначаються:1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, в якої знаходиться доказ, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку та адреса електронної пошти, за наявності; 2) назва або опис письмового, речового чи електронного доказу; 3) підстави проведення його тимчасового вилучення; 4) кому доручається вилучення.
Зважаючи на неподання витребуваних ухвалою Суду від 30.09.2024р. доказів, неповідомлення про причини неподання, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду даної справи, вирішення спору з дотриманням усіх законодавчих норм, суд прийшов висновку про необхідність застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгіс" заходу процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення для проведення судової трасологічної експертизи у якості порівняльних зразків пломби аналогічні за типом та відповідної партії з полімерними пломбами типу "Фаворит" з реквізитами "33850360 РЕМ ДТЕК ОЕМ" та "33850361 РЕМ ДТЕК ОЕМ".
Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна.
Керуючись ст.ст.2, 81, 132, 133, 134, 228, 229, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгіс" за адресою: 65020, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Старопортофранківська, будинок, 89, офіс, 1 заходи процесуального примусу, а саме: штраф у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 3 028,00 грн.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Алгіс" за адресою: 65020, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Старопортофранківська, будинок, 89, офіс, 1, код ЄДРПОУ 36232219 штраф в доод Державного бюджету України у розмірі 3 028,00 (Три тисячі двадцять вісім) грн.
Дана ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання відповідно до частини 1 статті 12 Закону України "Про виконавче провадження" протягом трьох місяців - до 11.05.2025р.
Стягувач: Державна судова адміністрація України (вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795).
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Алгіс" (65020, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Старопортофранківська, будинок, 89, офіс, 1, код ЄДРПОУ 36232219)
3. Застосувати до Товариство з обмеженою відповідальністю "Алгіс" (65020, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Старопортофранківська, будинок, 89, офіс, 1, код ЄДРПОУ 36232219) заходи процесуального впливу у вигляді тимчасового вилучення державним виконавцем доказів для дослідження судом.
4. Тимчасово вилучити в Товариство з обмеженою відповідальністю "Алгіс" (65020, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Старопортофранківська, будинок, 89, офіс, 1, код ЄДРПОУ 36232219) для проведення судової трасологічної експертизи у якості порівняльних зразків пломби аналогічні за типом та відповідної партії з полімерними пломбами типу "Фаворит" з реквізитами "33850360 РЕМ ДТЕК ОЕМ" та "33850361 РЕМ ДТЕК ОЕМ".
5. Виконання цієї ухвали доручити Пересипському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Адреса 65025, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Заболотного Академіка, будинок, 38а.
6. Ухвала про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом є виконавчим документом відповідно до частини 1 статті 12 Закону України "Про виконавче провадження", підлягає негайному виконанню у відповідності до ч. 3 ст. 134 ГПК України.
7. Підготовче засідання відкласти на "25" лютого 2025 р. о 13:45 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м.Одеса, пр-т Шевченка,29, в залі судових засідань № 11 (5 поверх), тел. 0(482)307-980.
8. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.
9. Ухвалу надіслати
- позивачу,
- відповідачу,
- Товариству з обмеженою відповідальністю "Алгіс" ( 65020, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Старопортофранківська, будинок, 89, офіс, 1),
- Пересипському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Адреса 65025, Україна, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Заболотного Академіка, будинок, 38а.
Ухвала набирає законної сили 11.02.2025р. з дня її постановлення і може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня складання повного тексту ухвали
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2025 |
Оприлюднено | 17.02.2025 |
Номер документу | 125157612 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні