Ухвала
від 17.02.2025 по справі 641/5999/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 2/641/599/2025 Справа № 641/5999/24

У Х В А Л А

17 лютого 2025 року м. Харків

Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:

головуючого судді Онупко М.Ю.,

за участю секретаря Робочої М.Р.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Департамент служб у справах дітей по Слобідському району Харківської міської ради про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 , третя особа: Департамент служб у справах дітей по Слобідському району Харківської міської ради в якому просить визначити такі способи участі ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : надсилати фото, відео матеріалів дитини у мессенджери viber,whatsapp,telegram, Meet, закріплені за номером НОМЕР_1, або на електронну пошту: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; комунікація електронним засобом зв`язку за допомогою відео зв`язку: viber, whatsapp, telegram, Meet, закріплені за номером НОМЕР_1; Skype, Zoom та інш., за графіком побачень: вівторок - о 18:00 - трив.: 1 год., четвер - о 18:00 - трив.: 1 год., субота, неділя - о 15:00 трив.: 2 год. за Київським часом.

Судом поставлено на обговорення питання щодо залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради.

Позивач в підготовчому судовому засіданні, приймаючи участь дистанційно, при вирішенні питання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, покладався на розсуд суду.

До підготовчого судового засідання відповідач ОСОБА_2 не з`явилась, надала до суду заяву про відкладення розгляду справи.

Представник третьої особи Департаменту служб у справах дітей по Слобідському району Харківської міської ради в підготовче судове засідання, не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справа суд приходить до наступного.

Згідно з ч. 3 ст. 53 ЦПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Виконання функцій органу опіки та піклування при розгляді в судах справ, пов`язаних із захистом житлових, майнових та особистих немайнових прав дітей покладено на Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, який є органом опіки та піклування.

Так, відповідно до рішення 1 сесії Харківської міської ради 8 скликання від 09.12.2020 № 7/20 «Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 8 скликання» в редакції рішення 12 сесії Харківської міської ради 8 скликання від 10.08.2022 № 262/22 «Про внесення змін до положень виконавчих органів Харківської міської ради 8 скликання» Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради делеговані повноваження здійснювати підготовку та подавати до суду позовні заяви, подання, висновки (крім висновків про доцільність усиновлення), та інші документи, пов`язані із захистом житлових, майнових та особистих немайнових прав дітей.

З огляду на вищезазначене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, оскільки саме до компетенції зазначеного органу відноситься питання, що пов`язані з вирішенням питань щодо дітей у якості належного органу опіки та піклування.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 53, 260 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Департамент служб у справах дітей по Слобідському району Харківської міської ради про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради.

Визначити третій особі десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання пояснень на позов та вирішити питання щодо надання до суду висновку щодо предмету спору цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Департамент служб у справах дітей по Слобідському району Харківської міської ради про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Копію ухвали направити третій особі - Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя -М. Ю. Онупко

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.02.2025
Оприлюднено18.02.2025
Номер документу125187426
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —641/5999/24

Ухвала від 17.02.2025

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Онупко М. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні