Господарський суд волинської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
12 лютого 2025 року Справа № 903/916/24 Господарський суд Волинської області у складі головуючої судді Бідюк С.В., за участі секретаря судового засідання Королюка І.В. розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Білоцерківхлібопродукт", м. Біла Церква, Київська обл.
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Цефей-Еко", м. Луцьк
про стягнення 473 036,31 грн
В засіданні приймали участь:
від позивача: н/з
від відповідача: н/з
в с т а н о в и в:
Ухвалою суду від 15.01.2025 призначено у справі №903/916/24 комплексну почеркознавчу та технічну експертизу документів, проведення якої доручити Волинському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (вул. Винниченка, 43, м. Луцьк). З метою отримання експериментальних зразків підписів, викликати до Господарського суду Волинської області (проспект Волі, 54-А, м. Луцьк, Волинська обл.) на 23.01.2025 о 14:30 год ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ). Запропоновано відповідачу до зазначеної дати надати (надіслати) господарському суду: вільні, умовно-вільні зразки підпису ОСОБА_1 відповідно до вимог Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5. Зупинено провадження у справі № 903/916/24 на час проведення експертизи.
Ухвалами суду від 27.01.2025 провадження у справі поновлено. Виправлено допущену в п. 4 резолютивної частини ухвали Господарського суду Волинської області від 15.01.2025 №903/916/24 описку, виклавши його у такій редакції: «З метою отримання експериментальних зразків підписів, викликати до Господарського суду Волинської області (проспект Волі, 54-А, м. Луцьк, Волинська обл.) на 12.02.2025 о 14:00 год ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )». Провадження у справі зупинено.
03.02.2025 від ТОВ «Цефей-Еко» надійшло клопотання про надання оригіналів документів із зразками підписів. У заяві від 12.02.2025 розгляд справи просить проводити без участі його представника. Зазначає, що оскільки ОСОБА_1 звільнено з посади директора товариства з 28.12.2023, у відповідача відсутній зв`язок з ним.
Відповідно до ч. 11 ст. 242 ГПК України якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Докази реєстрації у ОСОБА_1 електронного кабінету в матеріалів справи відсутні.
Частинами 2, 4, 7 ст. 120 ГПК України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру від 15.01.2025 місцем реєстрації ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 .
З метою повідомлення ОСОБА_1 про необхідність отримання відповідних зразків його підпису, ухвали суду від 15.01.2025, 27.01.2025 направлені за місцем реєстрації останнього рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак повернуті об`єктом поштового зв`язку з позначкою «адресат відсутній за вказаною адресою».
ОСОБА_1 у судове засідання 12.02.2025 для відібрання зразків його підпису не з`явився.
Згідно із пунктом 1.1. Розділу І Науково методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08 жовтня 1998 року, основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, обмежених за обсягом рукописних записів (літерних та цифрових) і підпису. Об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань. Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Пунктами 1.3., 1.5. 1.8. розділу 1 Науково методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08 жовтня 1998 року передбачено, що для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.
Вільними зразками є рукописні тексти, рукописні записи (буквені та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до порушення кримінальної (відкриття цивільної чи господарської) справи і не пов`язані з її обставинами; умовно-вільними є зразки почерку, виконані певною особою до виникнення справи, але пов`язані з обставинами цієї справи, або виконані після виникнення справи, але не в зв`язку з її обставинами; експериментальні зразки почерку - це такі, що виконані за завданням слідчого (судді) у зв`язку з призначенням даної експертизи.
Перед приєднанням вільних та умовно-вільних зразків до матеріалів справи слідчий (суддя) повинен пред`явити їх особі, яка підлягає ідентифікації, а потім позначити кожний зразок, тобто указати, що це вільний зразок почерку (підпису) певної особи (указати її прізвище, ім`я, по батькові) та посвідчити це своїм підписом.
У разі неможливості пред`явити зазначені зразки (смерть виконавця, від`їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власний підпис, та ін.).
Вільні зразки по змозі повинні відповідати об`єкту, який досліджується, за часом виконання, за видом матеріалів письма (папір, олівець, кулькова ручка, тощо), за формою документа (накладні, відомості та ін..) за його змістом та цільовим призначення.
При вилученні вільних зразків підписів особи, від імені якої виконано досліджуваний підпис, слід відшукувати документи з варіантом підпису, найбільш схожим на підпис, що досліджується. Такі підписи найчастіше зустрічаються у документах, аналогічних досліджуваному.
При відібранні експериментальних зразків підпису особи, від імені якої виконано підпис, слід запропонувати їй розписатися всіма застосовуваними нею варіантами підписів.
Якщо з певних причин виконати будь-які вимоги, що стосуються відбирання та надання зразків, не було можливості, про це слід указати в документі про призначення експертизи (залучення експерта).
У документі про призначення експертизи (залучення експерта) слід указати на встановлені органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), особливі обставини виконання рукописного тексту, які могли вплинути на змінення ознак почерку (незвична поза або незвичний стан виконавця тощо). Якщо є дані, що виконавцем є особа, у якої порушена координація рухів, про це також слід повідомити експерта. У разі виконання рукописного тексту особою похилого або старечого віку потрібно надати відомості про рік її народження і стан здоров`я на момент можливого виконання об`єкта почерку, що досліджується.
Враховуючи неодноразове повернення, направлених судом на адресу ОСОБА_1 , ухвал суду, його неявку у судові засідання, суд зазначає про неможливість відібрання експериментальних зразків підписів ОСОБА_1 для проведення експертизи.
Положеннями частин 1, 2 статті 102 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання.
Згідно з пунктом 2.3. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, експерту заборонено самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно.
Суд зазначає, що з метою проведення комплексної почеркознавчої та технічної експертизи документів, дослідженню підлягають підписи директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Цефей-Еко" ОСОБА_1 , розміщені на оригіналах таких документів:
1) «договір застави майбутнього врожаю від 22.09.2023», у кожному лівому нижньому кутку сторінок, на останній сторінці договору після слова «заставодавець»;
2) «договір застави від 22.09.2023», у кожному лівому нижньому кутку сторінок, на останній сторінці після слів «заставодавець»;
3) «договір №04/27/15 на технічне обслуговування та ремонт технічних засобів від 27.04.2022» на останній сторінці в лівому нижньому кутку після слів «замовник»;
4) «наказ від 31.05.2022 №21-К» посередині між словами «директор ТОВ «Цефей-Еко» та « ОСОБА_1 »;
5) «договір № 247 купівлі-продажу від 12.07.2022» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «продавець»;
6) «договір №10/23 про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобіля(ів) від 10.01.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
7) «договір №ФВ-СТОВ024892 про надання послуг з технічного обслуговування і ремонту автомоблі(ів) від 23.01.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
8) «договір №395 про надання послуг від 07.02.2023» на останній сторінці в нижньому лівому кутку після слів «замовник»;
9) «договір №2023-14-3 на проведення ремонту та технічного обслуговування від 14.03.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
10) «договір №177/23-жт/тс про надання послуг технічного ремонту (сервісу) на умовах відстрочення остаточного розрахунку від 15.03.2023» на кожній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
11) «дефектовочна відомість сільськогосподарської машини» в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
12) «наряд-замовлення» в нижньому правому кутку після слів «від замовника»;
13) «договір №03/2-04 на виконання робіт з ремонту вагового обладнання від 28.03.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
14) «специфікація №1 до договору №03/23-04 від 28.03.2023» в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
15) «договір №10/04/23 від 10.04.2023 суборенди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажом» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «орендар»;
16) «акт приймання-передачі до договору №10/04/23 від 10.04.2023 суборенди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажом від 12.04.2023» в нижньому правому кутку після слів «орендар»;
17) «договір оренди №01/06-23/24 від 01.06.2023» в нижньому правому кутку на кожній сторінці після слів «орендар»;
18) «додаток №1 до Договору оренди №01/06-23/24 від 01.06.2023 «Перелік транспортних засобів, що передаються в оренду, орендна плата» від 01.06.2023» в нижньому правому кутку сторінки після слів «орендар»;
19) «акт приймання-передачі транспортних засобів згідно додатку №1 до договору оренди №01/06-23/24 від 01.06.2023» в нижньому правому кутку сторінки після слів «орендар прийняв».
Згідно із пунктом 2 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 2 частини першої статті 228 цього Кодексу - на час проведення експертизи.
Оскільки призначена у даній справі експертиза, яка необхідна для виконання завдань господарського судочинства, визначених у статті 2 Господарського процесуального кодексу України, ще не проведена експертною установою, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі на час проведення судової експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 228, 229, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі поновити.
2. З метою проведення комплексної почеркознавчої та технічної експертизи документів, дослідженню підлягають підписи директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Цефей-Еко" ОСОБА_1 , розміщені на оригіналах таких документів:
- «договір застави майбутнього врожаю від 22.09.2023», у кожному лівому нижньому кутку сторінок, на останній сторінці договору після слова «заставодавець»;
- «договір застави від 22.09.2023», у кожному лівому нижньому кутку сторінок, на останній сторінці після слів «заставодавець»;
- «договір №04/27/15 на технічне обслуговування та ремонт технічних засобів від 27.04.2022» на останній сторінці в лівому нижньому кутку після слів «замовник»;
- «наказ від 31.05.2022 №21-К» посередині між словами «директор ТОВ «Цефей-Еко» та « ОСОБА_1 »;
- «договір № 247 купівлі-продажу від 12.07.2022» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «продавець»;
- «договір №10/23 про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобіля(ів) від 10.01.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «договір №ФВ-СТОВ024892 про надання послуг з технічного обслуговування і ремонту автомоблі(ів) від 23.01.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «договір №395 про надання послуг від 07.02.2023» на останній сторінці в нижньому лівому кутку після слів «замовник»;
- «договір №2023-14-3 на проведення ремонту та технічного обслуговування від 14.03.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «договір №177/23-жт/тс про надання послуг технічного ремонту (сервісу) на умовах відстрочення остаточного розрахунку від 15.03.2023» на кожній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «дефектовочна відомість сільськогосподарської машини» в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «наряд-замовлення» в нижньому правому кутку після слів «від замовника»;
- «договір №03/2-04 на виконання робіт з ремонту вагового обладнання від 28.03.2023» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «специфікація №1 до договору №03/23-04 від 28.03.2023» в нижньому правому кутку після слів «замовник»;
- «договір №10/04/23 від 10.04.2023 суборенди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажом» на останній сторінці в нижньому правому кутку після слів «орендар»;
- «акт приймання-передачі до договору №10/04/23 від 10.04.2023 суборенди транспортних засобів та самохідних машин чи механізмів з екіпажом від 12.04.2023» в нижньому правому кутку після слів «орендар»;
- «договір оренди №01/06-23/24 від 01.06.2023» в нижньому правому кутку на кожній сторінці після слів «орендар»;
- «додаток №1 до Договору оренди №01/06-23/24 від 01.06.2023 «Перелік транспортних засобів, що передаються в оренду, орендна плата» від 01.06.2023» в нижньому правому кутку сторінки після слів «орендар»;
- «акт приймання-передачі транспортних засобів згідно додатку №1 до договору оренди №01/06-23/24 від 01.06.2023» в нижньому правому кутку сторінки після слів «орендар прийняв».
3. Для проведення експертизи оригінали вищевказаних документів надіслати Волинському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (вул. Винниченка, 43, м. Луцьк).
4. Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду підписана 17.02.2025.
Ухвали суду підлягають оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
Суддя С. В. Бідюк
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2025 |
Оприлюднено | 18.02.2025 |
Номер документу | 125188569 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі зберігання |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Бідюк Світлана Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні